Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Antistresové omalovánky pro dospělé – Teorie hemisfér: levá neví, co dělá pravá

20.11.2015
Antistresové omalovánky pro dospělé

Klíč k tomu, proč je dobrý nápad popadnout něco na malování a vybarvit motýla, leží jednak v našem životním stylu a jednak v našem vlastním mozku. V roce 1981 dostal Nobelovu cenu za medicínu Roger Sperry, americký neurovědec, neurobiolog, neurofyziolog a zoolog, který sérií složitých experimentů dokázal, že obě mozkové hemisféry mají u člověka své specifické úkoly. Během následujících let to potvrdilo mnoho dalších vědců, takže už dnes víme, že naše levá hemisféra je zodpovědná za logické, analytické, numerické, racionální a verbální uvažování, zatímco pravá hemisféra je sídlo intuice, představivosti, tvořivosti a neverbálního vyjadřování.

Když si teď představíte svůj den, třeba ten dnešní (pokud se neválíte od rána v posteli, což vám závidím), zjistíte, že jedete stále jen na levou půlku. Rozhodujete, řešíte, vysvětlujete, organizujete, počítáte, hodnotíte a pořád, pořád mluvíte nebo píšete. Pravá polovina mozku odpočívá, krní a okorává. I když si ale odmyslíte všechny medicínské podrobnosti a přestanete si představovat model mozku ze základní školy rozebraný na prvočinitele, je vám jasné, že momentálně nežijeme úplně vyrovnaně.

 

Navzdory oblíbenému argumentu za to nemůže zlá moderní doba, ale my sami. Přestali jsme žít svůj život kreativně, jdeme po rychlých a bezpracných řešeních, upřednostňujeme zisk před zážitkem. Problém je, že když pak jednou za čas svou kreativní část moc potřebujeme, ona nám ironicky pokyne, ať se obejdeme bez ní. Představte si to tak, že máme jednu ruku svalnatou jako Schwarzeneger zamlada a druhou vypůjčenou od kavárenského povaleče. Řešení je jasné – musíme posilovat kreativitu a uvolnit racionálno. Jinak z nás brzy budou roboti a nějaký jiný doktor si na tom udělá další Nobelovu cenu.

 

Klid jako (vy)malovaný

Jestli jsou tohle vaše první omalovánky pro dospělé, gratulujeme a vítáme vás ve světě barev a klidu. Čeká vás sedmasedmdesát obrázků k vybarvení, které vám poskytnou dlouhé hodiny odreagování se od přelidněného a předigitalizovaného světa. Můžete se těšit na:

  • květiny ze všech zahrad světa,
  • exotická zvířata,
  • tropické motýly a záhadné brouky,
  • pestrobarevné (díky vám) ptáky,
  • tajemné vitráže,
  • meditační mandaly,
  • důmyslné stroje.

 

Schválně jsme omalovánky vytiskli na samostatné stránky, abyste si zvlášť povedené obrázky mohli zarámovat a pověsit doma nebo někomu darovat. Je to koneckonců váš originál a vy jste spolu s naší ilustrátorkou Jolanou Daňkovou jeho spolutvůrci.

 

Tahle kniha má mnoho výhod a jednou z nich je, že nefunguje na baterku, která by se mohla vybít. Můžete si ji s sebou vzít na dlouhou dovolenou nebo ji odvézt na chalupu a tam vás spolu se stejně analogovými křížovkami bude bavit jako za starých časů.

 

Zatímco budou vaše ruce kreslit, může se váš mozek toulat, kde se mu zachce, a zpátky se vrátí s novou energií a nápady.

 

Ukázka z knihy Antistresové omalovánky pro dospělé.


Související články:
Jak se díky barvám cítit lépe
Psychologie barev
Chvála bílé – účinky královny barev
Antistresové omalovánky pro dospělé 2 – Psychologie barev


20.11.2015
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

362,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS