Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Ženšen brazilský (Pfaffia panicullata)

17.11.2018
Ženšen

Mezi “pravými” druhy ženšenu jsou občas uváděny i “nepravé” ženšeny. Jako příklad lze uvést tzv. sibiřský ženšen (eleuterekok ostnitý) nebo ženšen brazilský (Pfaffia paniculata). Právě s méně známým ženšenem brazilským bych vás rád trochu blíže seznámil. Jedná se až o jeden metr vysokou poléhavou rostlinu. Jako léčivá droga se z ní používá kořen.Z kořene se získává prášek, který se již používá v léčitelství nebo nyní v současnosti jako doplněk stravy.

Je známý také pod stručným názvem Suma. Patří do čeledi Araliaceae (aralkovité). V oblasti svého původu je rovněž nazýván para todo (“na všechno”) nebo corango-acu. Byl velmi ceněn, jak název napovídá původními obyvateli těchto oblastí, jihoamerickými Indiány.

 

Stal se dokonce jednou z přísad do jejich omamného nápoje zvaného ayahuaska. Je však třeba zdůraznit, aby nedošlo k omylu, že samotná rostlina halucinogenní účinky nemá, v nápoji měla zvýšit odolnost organismu po jeho vypití. Indiáni ho užívají jako všeobecný lék pro mnoho typů chorob a k doplnění energie při vyčerpání organismu.

 

Brazilský ženšen je zdrojem beta-ekdysteronu (0-hydroxyekdysonu) a biologicky aktivních derivátů ekdysteronu (např. rubrosteron, polypodin B, pterosteron) a jejich glykosidů.

 

Tyto přírodní látky jsou řazeny k látkám podobné sterolům. Jsou velmi oblíbené mezi příznivci kulturistiky a bodybuildingu, protože působí v mužském těle proti tvorbě a ukládání tuků, zároveň přispívají k formování postavy a k plnohodnotné regeneraci kosterního svalstva. Ovšem nemají charakter mužských pohlavních hormonů, takže nejsou řazena mezi anabolika.

 

Dále kořen brazilského ženšenu obsahuje řadu důležitých vitamínů (A, B1, B2, K) a minerálů (železo, zinek, mangan, křemík, germanium), saponiny, aminokyseliny a esenciální mastné kyseliny.

 

Celkově se tedy dá shrnout, že brazilský ženšen působí jako stimulátor pro zvýšení celkové tělesné zdatnosti a odolnosti organizmu, snižuje míru únavy a vyčerpání. Rovněž zlepšuje kvalitu spánku, zvyšuje vitalitu a přirozenou obranyschopnost organizmu.

 

Celková nabídka přípravků ze ženšenu.


17.11.2018
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Bylinky


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém

311,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS