Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Začněte s detoxikací: právě teď!

02.04.2017
Jaro
Jaro klepe na dveře. Také se nemůžete dočkat vlídnějších měsíců, kdy se všechno začne probouzet k životu? Využijte období rozpuku k celkové očistě svého organismu a vyžeňte vše, co se v něm v líných zimních měsících nahromadilo. Detoxikace je klíč k dlouhověkosti!

Přestože v dnešní době usilovně zanášíme svůj organismus po celý rok (zejména stravou plnou konzervantů, barviv, aromat, „éček“, užíváním léků, stresem), ideální doba na očistu nastává právě s příchodem jara. Na jaře se dostávají na vrchol aktivity játra, hlavní detoxikační orgán, hnací motor organismu a také sídlo patologických pocitů – konkrétně strachu o vlastní existenci a nahromaděného, neventilovaného hněvu.

 

Pár tipů, jak začít den

 • Zhluboka dýchejte – ihned po probuzení a do břicha, tak, jak je nám to odnepaměti přirozené. Vrátíte nejen játrům, ale celému tělu kyslík, který mu krade zejména všudypřítomný stres.
 • Dejte si kopřivový čaj! Ideální jsou mladé kopřivy, které co nevidět začnou rašit. Přidejte také listy pampelišky, lístky jitrocele, listy jabloně nebo rašící bylinky – pažitku, petržel, česnek, cokoli. Dělejte si odvary, čaje, připravujte chutné saláty, kombinujte podle chuti. Všechny tyto rostlinky a bylinky pomáhají čistit krev a podporují samodetoxikační schopnosti těla.
 • Nezapomeňte na vývary! Ne nadarmo se říká, že polévka je grunt – zasytí, zahřeje, dodá organismu důležité látky, nastartuje metabolismus.
 • Zkuste dát na čas sbohem pečivu, alespoň tomu pšeničnému. Vaše střeva vám budou vděčná a detoxikace ještě účinnější.
 • Zásobte se zeleninou – jakoukoli, hlavně tou zelenou. Snažte se sníst co nejvíc zeleniny v syrovém stavu. Pokud vám nedělá dobře nebo si ji chcete dopřát na večeři, kdy už má tělo odpočívat, lehce ji poduste.
 • Promašťujte! Tělo si žádá tuky, tak mu je dopřejte. Lžíce oleje (amarantový, olivový, makový, lněný, ostropestřcový, ořechový...) každý den vás postaví na nohy, dodá organismu potřebné kvalitní tuky, působí jako prevence kardiovaskulárních onemocnění i rakovinného bujení.
 • Desinfikujte! Organismus dokonale vyčistí a zánětům předchází obyčejný český česnek. Zvládne-li ho vaše tělo zpracovat v syrovém stavu, tím lépe! Citlivější jedinci mohou sáhnout po tabletách.
 • Sáhněte po superpotravinách, jejichž detoxikační účinky jsou známy po tisíciletí. Jsou jimi zejména mladý ječmen, chlorella a spirulina. Dopřávejte si je po ránu, ať je tělo zvládne během dne dokonale zpracovat a ať mohou plnit svou úlohu naplno.

 

Jak vyrobit odvar:

Hrst až dvě bylinek nebo rostlin propláchněte ve studené vodě a vložte do 2 litrů vroucí vody. Znovu přiveďte k varu a odstavte. Nechte louhovat půl hodiny pod pokličkou. Poté odvar sceďte, nalijte do termosky a pijte v průběhu celého dne. Začněte hned ráno nalačno, cca 20 minut před snídaní.

 

Potřebujete detoxikaci?

Tělo volá po očistě, jakmile je přetížen kterýkoli z orgánových okruhů (ledvinový, jaterní, plicní, slezinný, srdeční). Jaterní okruh je nejsilnější a k příznakům jeho přetížení patří mimo jiné:

 • váčky pod očima a kruhy pod očima
 • suchá pokožka, která ztrácí elasticitu, tvoří se jemné vrásky
 • pigmentové skvrny
 • alergie, astma, ekzémy, kopřivka
 • akné
 • deformované nehty s bílými skvrnami
 • bolest a ztuhlost kloubů a svalů
 • noční buzení, pocit nevyspalosti, neschopnost usnout
 • deprese, fóbie, strach, nepopsatelný neklid
 • únava, syndrom vyhoření, beznaděj, strach o vlastní existenci
 • agrese, výbušnost, nesnášenlivost, netolerance
 • kolísavá imunita, časté nachlazení, neschopnost se „doléčit“
 • oční potíže

 

Také jste našli minimálně několik bodů, které odpovídají vašim potížím? Není divu. Zátěž jaterního okruhu na sebe upozorňuje nesčetným množstvím obtíží. Proto je nutné se o játra dobře starat a pravidelně detoxikovat. Jarní detoxikace by mala začít v momentě, kdy se denní teploty vyšplhají k 10 °C. Detoxikaci dodržujte alespoň dva týdny, maximálně měsíc.

 

Nezapomeňte nejen během detoxikace, ale každý den pořádně zhluboka dýchat a dopovat své tělo kyslíkem, který vám stresovaný mozek, nervový systém a překyselené prostředí organismu tak úspěšně kradou. Hlubokým dýcháním prokrvíte tělo a pomůžete mu zbavit se odpadu i nejrůznějších bloků – například neventilovaného hněvu.

 

Více o cílené detoxikaci.

 

Celková nabídka přípravků Joalis.


Související články:
Detoxikace podle ročních období – jaro: Okruh jater
Základy řízené detoxikace
Česnek jako silné přírodní antibiotikum
Bylinky k podpoře a očistě jaterního okruhu
Jak snížit zánět pomocí potravin
Není toxin jako toxin (a není detoxikace jako detoxikace)


02.04.2017
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Homeopatie


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C

387,- Kč

325,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS