Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Xantom

12.11.2010
Slovo vzniklé  z řeckého  xanthelasma či xanthema. Jde o drobné čočkovité skvrny v kůži žlutavé barvy, skládající se ze zbujelého pojiva a tukových zrnek kvůli nahromadění cholesterolu. Jde o charakteristický jev provázející poruchu metabolizmu tuků (lipidů a lipoproteinů) a podle jejich četnosti a tvaru se dá do jisté míry usuzovat i na typ poruchy metabolizmu lipidů.
  1. Při zvýšeném obsahu cholesterolu v krvi nebo při některých jaterních poruchách vznikají pomalu plošná xantoma, nejčastěji lokalizovaná na mechanicky namáhaných místech, typickou lokalitou jsou oční víčka.
  2. Tuberózní a šlachové xantomy jsou typické pro rodinný výskyt při zvýšeném obsahu cholesterolu v krvi.
  3. Drobné, rychle vznikající eruptivní xantomy jsou charakteristické pro výskyt množství tuků v krvi (hyperlipoproteinemie), zvláště sekundárního charakteru při diabetu.
  4. Hromadění tuků na kůži v různých seskupeních a tvarech dává podklad k rozvoji ateromu, zvláště pokud jde o roli modifikovaného LDL, což je vlastně marker narušení endotelu nebo nestability aterosklerotického procesu. Důležitou roli hraje vliv mechanické námahy tkáně, zvýšené propustnosti kožních kapilár a reakce proteoglykanů v řídké pojivové tkáni.

 

Tvorba xantomů či xantelazma je charakteristickým indikátorem i pro přítomnost dalších komplikujících onemocnění, jako je vznik zánětu slinivky břišní při hyperlipoproteinemické krizi, zhoršení inzulinové rezistence a dekompenzace diabetu mellitu 2. typu.Léčba se soustřeďuje na úpravu dietního režimu (zastavení přívodu dietního tuku a cukrů), nezaměřuje se prioritně za léčbu viditelného příznaku (xantomu či xantelazma), ale na dokonalou kompenzaci poruchy metabolizmu tuků, případně choroby, která k ní vede, např. je to diabetes mellitus 2. typu nebo metabolický syndrom.Z pohledu celostní medicíny je základem kromě uvedených dietních opatření vytvoření střevní symbiózy například pomocí systému SYMBI I a následně SYMBI II a současně s tím je podstatné zahájení užívání chlorelly nebo mladého ječmene, nejlépe obou zelených prostředků současně. Je to osvědčená zelená cesta ke zdraví.Při vyšší hladině špatného cholesterolu lze přidávat pravidelně CLA 1000, samozřejmě současně s cvičením, a také speciální APPLE CIDER VINEGAR, který hraje  významnou roli ve snaze o snižování cholesterolu.

 


Celková nabídka přípravků k udržení optimální hladiny cholesterolu.


Související články:
Jak vyzrát na cholesterol
Štítná žláza může být příčinnou zvýšeného cholesterolu
Cholesterol a výživová doporučení


12.11.2010
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Nemoci


 
Drtič kamenů… Chanca Piedra
Jak se rychle zbavit hněvu – extrémně jednoduchá japonská technika
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejste špatní, protože jste nemocní!
Priessnitzův obklad
Alfa-lipoová kyselina
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Stresové zatěžování (Tarlovova cysta)

94,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS