Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Vlasy: když padají víc, než by měly…

02.09.2018
Vlasy

Vlasy jsou korunou krásy, říká se. Téměř polovina populace však o svou korunu přijde. Někdo dočasně, jiný natrvalo. Proč vlasy vypadávají a jak tomu zabránit? Na to se zaměříme v dnešním článku.

 

Hned na úvod je dobré podotknout, že vlasy padají každému stejně tak jako třeba řasy. Jedná se o přirozenou obnovu – slabé vlasy padají, aby nové a silné měly prostor růst. Uvádí se, že jednou za tři až pět let také dochází k masivnější „očistě“, kdy vlasy padají několik dní až týdnů více, než je obvyklé. Většinou se tak děje na jaře a na podzim.

 

Obecně se udává, že za přijatelné je považováno vypadnutí zhruba 100 vlasů denně. Jenže každý jsme originál a originál je i naše hříva. A tak zatímco někomu ani během mytí hlavy nevypadne jediný vlásek, jiný nachází na dně sprchového koutu nebo ráno na polštáři vlas vedle vlasu. Jedno je jisté: pokud vlasy začnou padat abnormálně, zcela jistě to poznáte. Budou řídnout a vypadávat, aniž byste za ně nějak silně tahali nebo je česali. Pokud tento stav přetrvává déle než tři týdny, zbystřete. A zvažujte přírodní podpůrné kúry i detoxikaci.

 

Faktorů, které ovlivňují kvalitu vlasů, je celá řada. K těm hlavním patří:


  • Kolísání hladin hormonů v těle, které kolísají nejen u žen, ale velice často i u mužů ve středních letech.
  • Vyplatí se také zaměřit pozornost na množství minerálů a na to, zda není jejich vstřebávání narušeno. Tento problém bývá více než častý a v tomto případě je třeba začít dávat do pořádku především střevní mikroflóru.
  • K nadměrnému padání vlasů přispívá také kouření, dlouhodobý pobyt ve znečištěném ovzduší (zejména poznamenaným přítomností těžkých kovů) a časté používání nešetrné vlasové kosmetiky, zejména stylingových přípravků, ale i šamponů a kondicionérů, které používáme často a dlouhou dobu.

 

Kde přesně je kořen problému, odhalí až speciální testy. Jedním z nich může být i měření toxických zátěží. Například terapeuti české detoxikační metody  C.I.C., která pomocí přístroje Salvia šetrným a bezbolestným měřením nachází toxická ložiska, se s tímto problémem ve svých poradnách setkávají poměrně často. Ložiska nacházejí v centrech mozku, zodpovídajících za produkci hormonů, v amygdale, kde mají pomyslné sídlo emoce, na plicích i ve střevech. Na vině často bývají i metabolické poruchy, které jdou ruku v ruce s poruchami vstřebávání vitaminů a minerálů.

 

Tipy pro krásné vlasy:


  • Změňte jídelníček. Zařaďte do něj více listové zeleniny, bílkovin a potravin bohatých na vitaminy skupiny B.
  • Provádějte pravidelně masáž vlasové pokožky (alespoň 5 minut), k níž skvěle poslouží rostlinné oleje s kapkou olejů esenciálních. Vyzkoušejte třeba jojobový nebo moringový olej jako základ, do něhož vždy před masáží přidáte dvě kapky esenciálního oleje (rozmarýnový pro prokrvení a růst, levandulový pro zklidnění, máta pro vitalitu, cedrové dřevo pro hloubkovou tonizaci).
  • Navyšte příjem vitaminů E a A, známých jako vitaminy krásy. V hojném počtu je najdete v mrkvi, vejcích, listové zelenině. Olejem, obsaženým v kapslích vitaminu E, můžete provádět masáž vlasové pokožky.
  • Pijte vodu. Čistou, pramenitou vodu. Dostatek hydratace sehrává zásadní úlohu při růstu nových tkání. A také samotný vlas se ve velké míře skládá právě z vody!
  • Dejte vlasům napít kokosového mléka, na které krásné Asiatky nedají dopustit. Vmasírujte do pokožky i vlasů, nechte působit půl hodiny a opláchněte vlažnou vodou.
  • Zcela unikátním pomocníkem je čistý aloe vera gel, který pokožku hlavy dokonale hydratuje a podporuje růst nových vlasů. Můžete jej používat bez obav dlouhodobě a každý den.
  • Vlasové kořínky stimuluje a pokožku prokrvuje rozmarýn. Odvarem z něj vlasy po umytí polévejte. K dostání jsou i speciální vlasové vody, určené k masáži vlasové pokožky.

 

Pamatujte si: naše vlasy z velké části odráží to, jak žijeme. Je-li naše tempo pozvolné nebo hektické. Jestli žijeme svobodně nebo v nepříjemném sevření. Nadbytek stresu poškozuje organismus, a to velice výrazně. Vlasy velice často padají také jako důsledek dlouhodobého stresu nebo prožitého traumatu. Svou pozornost proto zaměřte také na prožívané emoce.


02.09.2018
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.joalis.cz
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

384,- Kč

363,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS