Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Unikátní spojení hlívy ústřičné s rakytníkovým olejem (komerční sdělení)

17.09.2009
Hlíva ústřičná - Pleurotus ostreatus - je v posledních letech skloňována ve všech pádech a nutno podotknout, že právem. Jedná se totiž o houbu velmi chutnou, v kuchyni všestranně použitelnou, především ale lidskému zdraví velmi prospěšnou. Pro své naprosto ojedinělé složení látek si vysloužila takové přezdívky, jako například  zázračná houba, či elixír věčného mládí.

Její zdraví prospěšné účinky mají na svědomí především beta - 1,3 - D glukany, které mají schopnost aktivovat buňky zajišťující vlastní přirozenou imunitu organismu, dále celá řada vitamínů, proteiny, steroly, některé mastné kyseliny a stopové prvky- B, Cr, Cu, Fe, I, Na, Se (selen), Zn. Mimo těchto cenných látek obsahuje hlíva také vlákninu, díky které se z těla uvolňují usazené škodlivé reziduální látky.

 


Komu lze pravidelnou konzumaci hlívy doporučit?
Zcela jistě kardiakům. Napomáhá totiž udržovat správnou hladinu cholesterolu v krvi a také krevní tlak. Vhodná je ale i pro alergiky, astmatiky a diabetiky. Naučit se znát tuto houbu se doporučuje i lidem, kteří trpí různými záněty, kloubovými a kožními onemocněními. Pouze náhodou až z léků, které se již postupně začínají po celém světě vyrábět, bylo zjištěno, že hlíva napomáhá ústupu akné a bradavic. Zlepšuje ale také metabolismus, regeneruje vnitřní orgány (játra, ledviny, slinivku) a díky zvýšené regeneraci buněk je elixírem věčného mládí.Rakytník (Hippophae rhamnoides L.) je jedinečná dřevina s vysokou ekologickou plasticitou a množstvím významně biologicky účinných látek v plodech, listech i v kůře větví. Rakytník získal dle historických záznamů své jméno v dobách Alexandra Makedonského, kdy vojáci pro sebe a své koně využívali rakytník k obnově sil. Koně získali díky obsahu oleje lesklou srst, od toho tedy „hippos“- kůň, „phaes“ – lesk.

 


V dužnině plodů je obsaženo 80 % a v semenech 12 % rakytníkového oleje, 8 % ve slupkách plodů. Olej je obsažen také v kůře větví. Obsah oleje v plodech silně kolísá podle odrůdy rakytníku. Poslední výzkumy ukazují, že nejvyšší regenerační účinky má olej ze slupek plodů. Rakytníkový olej se skládá převážně z esterů mastných kyselin, ale obsahuje určité množství alkoholů, karotenoidů, vitaminu E (tokoferolu), sterinů, triterpenových kyselin.Nejaktivnější složkou nemýdlové frakce rakytníkového oleje je beta-sitosterin (provitamin D). Ten zabraňuje vstřebávání cholesterolu do krevního séra a spolu s dalšími biologicky aktivními látkami pomáhá při ateroskleróze. Za zmínku stojí i vysoký obsah karotinu a vitaminu E. Ty zajišťují stabilitu oleje a vitamin E je přírodní antioxidant. Olej obsažený v dužnině plodů se liší kvalitou od oleje ze semen. Zatímco v semenech převládá kyselina linolová a linoleová, dužnina obsahuje převážně kyselinu olejovou a palmitovou. Vitamin E je obsažen převážně v semenech a proto olej ze semen má významnější uzdravující účinky než olej z dužniny. Ze všech obsahových látek v tkáních rakytníků je nejcennější olej. Zmírňuje bolest, stimuluje regeneraci tkání, což znamená, že urychluje hojení ran, zejména popálenin. Urychluje růst vlasů, chrání buňky před poškozením radioaktivním zářením i před chemickými látkami, zlepšuje metabolismus tuků, aktivizuje činnost slinivky břišní a vykazuje antibakteriální vlastnosti.Zvláštní význam má rakytníkový olej – tmavě oranžová nebo světlá tekutina s charakteristickou chutí i vůní. Jde v podstatě o přírodní koncentrát vitaminů F, E, P, K, A atd. Je v něm obsaženo 250 mg karotenoidů, až 300 mg vitaminu E (zejména olej vyrobený z plodů tmavého zbarvení), 50 mg kyseliny olejové a 15 mg kyseliny linolové. Ze semen rakytníku byla izolována důležitá surovina, která se používá k výrobě významného antioxidantu oligoprokyaninu (OPC) jako složky doplňků stravy a kosmetiky.Většina z nás již jistě zná příznivé účinky hlívy ústřičné, která se do našeho podvědomí zapsala jako houba, která umí pomoci každé proti každé nemoci. Dnes máme ale na trhu něco ještě mnohem silnějšího! Jedná se o nový výrobek, který obsahuje 100% hlívu ústřičnou ve spojení se 100% čistým rakytníkovým olejem! Ve spojení hlívy ústřičné s rakytníkovým olejem se účinky tohoto výrobku znásobily díky výjimečným vlastnostem této houby a rostliny.
Přípravek Hlíva ústřičná se 100% rakytníkovým olejem naleznete v naší nabídce.


17.09.2009
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS