Účinky chytré houby

cm houby chodidlo

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

V současnosti trpíme různými druhy mikrobů, které se vyskytují všude okolo nás. Někomu při návštěvě plovárny napadnou prsty u nohou, jiné se dostanou na intimní místa po použití veřejných toalet. Sama příroda ale nabízí šetrné řešení potíží. Existuje totiž predátor, který takové plísně požírá. A dva Češi po několika letech výzkumů obdrželi patent na různé biopreparáty, které onoho predátora obsahují.

Říká se mu „chytrá houba“, ve skutečnosti se jedná o mykoparazita Pythium oligandrum, jenž ke svému životu využívá jiné houby. Proniká do buněk plísní a kvasinek a vysává z nich pro sebe potřebné látky. Když se napadená houba brání a schovává se, vypátrá ji. Lidskou buňku nechá ale být, ta mu jako potrava neslouží. Po „úklidu“ nežádoucích mikroorganismů. Pythium oligandrum odrůstá s pokožkou nebo nehtem a čisté místo se pokryje normální mikroflórou.

Přípravky, v nichž je „chytrá houba“ obsažena coby účinná látka, nemají žádné vedlejší účinky, takže je mohou používat i děti, těhotné a kojící ženy, lidi se sníženou imunitou, s cukrovkou, žloutenkou a další.

Pod dohledem předních českých mikrobiologů vznikly různé druhy přípravků, které svými vlastnosti nejvíce zasahují daný problém:

Mykóza nehtů

Plíseň mezi prsty u nohou a pod nehty je bolestivá i hendikepující. Kromě toho, že ničí nehty a pokožku v jejich okolí, také bolí a silně zapáchá. Biologický přípravek s „chytrou houbou“ bolest omezuje, pomáhá při odstranění mykózy a podporuje přirozený růst a vzhled nehtů.

Vaginální mykóza

Onemocnění způsobují kvasinky (především druh Candida albicans), které jsou přítomny v organismu každého člověka. Projevuje se svěděním, výtokem, pálením a bolestí při močení a při pohlavním styku. Podle statistik jím u nás trpí až 75 % žen a dívek, z čehož 45 % opakovaně. Důvodem opakovaných potíží může být to, že spóry plísně přežívají pod předkožkou muže, aniž by u něho vyvolávaly jakékoli potíže, a nechráněným pohlavním stykem se vracejí zpět k ženě. Všechny projevy spojené s výskytem kvasinek vyřeší preparát s „chytrou houbou“a pomáhá obnovit fyziologickou mikroflóru.

Paradontóza

V ústní dutině se mohou vyskytovat mikrobiální a chemické faktory, které podmiňují vznik aft, zánětů, vyvolávají bolesti dásní, při používání zubních náhrad se mohou objevit kvasinkové organismy.

Příčinou paradontózy bývá působení mikroorganismů a tento bakteriální zánět může vést až ke ztrátě zubů. Aplikovaný přípravek zeslabuje bolest dásní a aktivně působí proti paradontóze.

Obrázek: Chytrá houba

Kožní ekzémy

Ekzémů existuje mnoho druhů a k těm nejzávažnějším se řadí atopický ekzém a lupenka.

Atopický ekzém postihuje 15 – 20 % obyvatel a vyskytuje se stále častěji v souvislosti s množícími se alergeny, vzhledem k negativním změnám životního prostředí, ale i z důvodu stresu. Pokožka je suchá, křehká, citlivá a velmi svědí.

Lupenka (Psoriasis vulgaris) je neinfekční zánět kůže, který se projevuje vyvýšenými červenými plochami pokrytými bělavými šupinami odumřelých buněk.

Vybrané enzymy produkované „chytrou houbou“ dokážou výrazně ovlivnit stavy atopického ekzému i lupenky. Přípravky obsahují mikroflóru speciálně vyvinutou proti Psoriasis vulgaris a Dermatitis atopica, podporují nechemickou cestou obnovu pokožky, regenerují drobná ložiska lupenky, ovlivňují obranné mechanismy kůže a jsou vhodným doplňkem relaxačních koupelí s účinnou mikroflórou.

Nabízí se i vhodné pro jemnou dětskou pokožku, zvláště náchylnou k atopickému ekzému, podrážděnou a opruzenou.

Hojení ran

Při cukrovce obvykle nastávají druhotné komplikace, častěji se vyskytuje ischemická choroba dolních končetin, onemocnění nervových vláken, což spolu s poruchami imunity vede ke vzniku syndromu diabetické nohy, který se vyznačuje častými kožními infekcemi, vředy, pomalým hojením ran a odumíráním tkáně. Onemocněním žilního systému jsou i bércové vředy, mohou se vyskytnout po úrazech, řadí se sem i proleženiny a právě „chytrá houba“ je prostředkem vhodným pro potlačení nepříznivého mikrobiálního osídlení ran kůže a pro stimulaci jejich hojení.

Čeští vědci uvolnili „chytrou houbu“ i pro veterinární využití a pro eliminaci mikroflóry z různých předmětů. Funguje tedy i na potlačování plísní na zdech, kde vroste až půl centimetru do omítky, požere plíseň, zaspóruje se, a pokud přijde s vlhkostí plíseň znova, houba ožije a opět ji zlikviduje.

Přípravky jsou volně prodejné v lékárnách, u veterinárních lékařů a na veterinárních klinikách a v drogériích.

Celková nabídka přípravků na mykózu, ekzémy a paradentózu.