Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Tři možnosti, jak si správně přát – například být zdravý

02.06.2017
Zdraví

Podle celostní medicíny vzniká nemoc jako nerovnováha těla a duše. Role psychiky je při léčbě zásadní. Existují sice nemoci a vlivy, před kterými se člověk může sklonit a které neovlivní, avšak tzv. zákon přitažlivosti (jenž říká, že myšlením můžeme ovlivnit svou realitu) má nezpochybnitelnou platnost. Dejme tomu, že nás něco trápí. A máme přání. Uzdravit se. Jak to udělat, aby se naše přání o znovunabytí zdraví splnilo?

Jistěže nikdo neříká, že není na místě jít na prvním místě k lékaři. Jistěže nikdo neříká, že někdy není potřeba změnit stravu, začít cvičit a správně dýchat. A do třetice nikdo také neříká, že pouhou silou myšlenek nám znovu vyroste končetina, o kterou jsme přišli.

 

Přesto jsou následující postupy velmi účinné, mám je vyzkoušené na vlastní kůži. Dají se aplikovat pro jakákoliv přání – nejen zdravotní. Tento článek je rychlým přehledem a výtahem – dychtiví zájemci si jistě rádi seženou díla Esther a Jerry Hicks, sérii Ovlivňování reality Vadima Zélanda či něco od Pierre Franckha.

 

Uvolnění

 

1.) Vytvoř si v mysli vysněný stav a umožni ho

Myšlenky ovlivňují naše buňky a naše tělo. Když například sportovec někdy nemůže trénovat, tak dosáhne lepšího výsledku, když celý trénink uskuteční alespoň v mysli, než když by nedělal nic.

 

Pokud nás něco trápí, bolí, jsme nemocní, tak na začátku je dobré to celé otočit a přeladit svou pozornost na zdraví otázkou: „Jak bych si přál(a) se cítit? Jak by to vypadalo, kdybych měl(a) dostatek energie a zdraví?“


A s dětským, čistým nadšením rozvíjet odpověď na tuto otázku do nejmenších detailů – ideálně v přítomném čase. Mohu si představovat úžasnou svěžest a zdraví, které mě zcela prostupuje. Vidět sám sebe, jak se ráno probouzím plný energie – jak mám výbornou kondici a druzí obdivují mou vitalitu.

 

Někdo dá pocity rád do slov, tzv. afirmací. V duchu nebo nahlas si pak například říká: „Právě dnes je nejlepší den mého života. Cítím se naprosto skvěle. Mám zdravé a silné tělo. Doslova se koupu ve zdraví. Přetékám energií. A jsem za všechno moc vděčný(á).“


Důležité je se k těmto posilujícím obrazům a větám vracet. Umožnit zdraví znamená cítit se zdravýtj. cítit se zdravý navzdory tomu, že jsme „objektivně“ ještě nemocní nebo nás něco bolí. Fyzická realita našich myšlenek se postupně našemu přání přizpůsobí. (Pokud cítíme bolest, je samozřejmě v tentýž moment donutit svou psychiku, aby se radostně kochala, že jsme zdraví, nesmírně těžké – na hranici možností. Ale stojí za to se o to alespoň pokusit. Doba těsně po probuzení nebo před usnutím je k tomu v tomto případě nejvhodnější).

 

Každopádně nemá smysl si stěžovat na „osud“, utápět se v sebelítosti, neustále o své nemoci mluvit – to celou situaci obvykle jenom zhoršuje. Klíčem k uzdravení je přestat to činit a naopak ovlivnit svou fyziologii novými myšlenkami a pocity plnými zdraví.

 

2.) Vyber si takovou realitu, jakou chceš

Vadim Zéland to celé posunuje ještě dál. Podstata jeho přístupu by se dala shrnout slovy: „Nemusíš ani nic tvořit. Prostě si svou realitu vyber jako zboží v supermarketu“. Podle Zélanda existuje v tomto okamžiku nekonečné množství paralelních budoucností. V jedné jsme bohatí, v jiné chudí. V jedné jsme zdraví, v jiné nemocní. Všechno již existuje, stačí se uvolnit a naladit se na tu trajektorii života, která je nejvíce v souladu s přáními naší duše.

 

Energii ztrácíme váháním, pochybností a přílišným lpěním. Zde se Zéland shoduje Basharem, který tvrdí, že pro úspěch v jakékoliv záležitosti je nutné mít nejenom jasný záměr, ale též nulová očekávání. Podstatou je vzít si v klidu, až jakoby trochu drze, co nám náleží a na co máme právo.

 

Ve chvílích, kdy se přelaďujeme z negativních do příznivých životních okolností je také podle Zélanda dobré zaujmout postoj: „Ať se děje cokoliv, vše se děje v můj prospěch.“


3.) Vzpomeň si na to, že už jsi zdravý

Můžeme si také doslova vzpomenout na to, že se naše přání již vyplnilo. Vzpomenout si na to, že už jsme (v budoucnosti) zdraví. S tímto konceptem přišel v uplynulých letech Joe Vitale, známý z bestsellerů Tajemství a Svět bez hranic. To nám může pomoci i „dovědět se“, jaké konkrétní kroky je nutné pro splnění přání udělat. Vzpomínáme, co jsme udělali bezprostředně a ještě dávno před tím, než jsme se uzdravili.


Kouzlo tohoto postupu spočívá v tom, že nás přirozeně nutí rozvíjet vědomí vlastního zdraví. Aktivně nás zapojuje do procesu a propojuje přítomnost s budoucností.

 

Když nás např. bolí nějaký orgán, začínáme si vzpomínat na to, jaké to bylo, když se najednou uzdravil. Že jsme možná na cestě k vyléčení změnili i jídelníček; posílali postiženému místu v těle v myšlenkách „zlatobílé léčivé světlo“; nořili se každý den do vděčnosti a do lásky; představovali si, jak jsou naše buňky zdravé, veselé a šťastné; nebo jsme pro své uzdravení dělali cokoliv jiného…

 

Doporučujeme knihy o duchovních příčinách nemocí.


Související články:
Esther a Jerry Hicks: „Nejlepší pro tělo je uvolnit všechno napětí.“
V Tichu se můžeme uzdravit - je branou k zázrakům
Meditace a bdělá pozornost jsou lékem téměř na všechno
Nehřešit slovem aneb jak správně používat afirmace a mít z nich největší prospěch
Motivace k životu


02.06.2017
autor: Mgr. Jiří Hamerský
další články v rubrice: Psychologie


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS