Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Tichý zloděj a vrah (určeno nekuřákům)

19.11.2007
Nenápadně vytahuje z peněženky spoustu peněz a má na svědomí 1.8 miliónů lidí ročně. Koho si vezme do party, toho jen tak lehce nepustí. Zpočátku se usmívá, má zvláštní aroma, ale jakmile se usadí, začne škodit. Cigareta má nezvratný účinek na organismus.

Kromě rakoviny plic kouření ovlivňuje vznik zhoubných nádorů v dutině ústní, hltanu, hrtanu, žaludku, močovém měchýři, slinivce, tlustém střevě i konečníku.


Kouření působí na vnitřní výstelku cév a podporuje tak vznik aterosklerózy. Na krevní barvivo se místo kyslíku váže oxid uhelnatý, takže buňky trpí otravou. Zvyšuje se 6x riziko ischemické choroby srdeční. Každý třetí kuřák kouřící krabičku denně umírá na srdeční infarkt ještě před dosažením důchodového věku.


S každou vykouřenou cigaretou kuřák spotřebuje 50-100 mg vitaminu C.


Závislost člověka na kouření vyvolává nikotin, jedovatý alkaloid. Nikotin působí nenápadně jako droga. Podporuje vylučování hormonů vyplavovaných při stresových situacích, což vede ke zrychlenému srdečnímu rytmu a k dočasnému zvýšení krevního tlaku. Takže zdánlivě člověku zvedne náladu či energii. Ale postupně dochází k opačnému jevu, k poklesu energie, vyčerpanosti, a tak tělo vyžaduje vyšší a vyšší dávky. Prostě působí přesně jako každá jiná droga.


V cigaretovém kouři bylo zjištěno až 3800 chemických látek, z nichž většina produkuje volné radikály. Jde o agresivní částice, které jsou schopné proniknout až k buněčnému jádru a poškodit genetický kód. Zdravotní rizika tak hrozí i dětem kuřáků. Muži, kteří vykouří balíček cigaret denně po dobu pěti let, jsou vystaveni o 15% vyššímu riziku ucpání tepen vyživujících penis, které vede k impotenci.


Pravidelné kouření kromě toho snižuje sexuální schopnosti poškozením zevních vlásečnic v penisu. Také zneužívání marihuany a kokainu způsobuje impotenci.


Kdo můžete - zapojte se do pomoci kuřákům. Oni jsou zaklíněni v síti zlozvyků a nemohou se sami vyprostit ! Abstinenční příznaky jsou mocné. Kuřák to nechce přiznat, hledá různé výmluvy, vytáčky, dává sliby, ale nakonec stejně sáhne po cigaretě. Jeho samoléčivý program má chybu.


Jeden ruský carský lékař napsal, že síla, životní energie a výdrž každého člověka je spojena se vzduchem, který mu dává život. Dýchání je drahocenné. Vezměte kuřáka za ruku a veďte ho do lesa, sedněte na kolo a protáhněte ho přes hory a přitom se vyhýbejte trafikám. Dávejte mu hodně vitamínů = antioxidantů.


Exituje japonská alternativa cigarety Paipo Refresh. Neobsahuje nikotin, dehet ani jiné zdraví škodlivé látky Využívá účinku aromatických olejů - aromaterapie. PAIPO je partner v místech, kde je zakázáno kouřit nebo je kouření nevhodné. Může pomoci odvykajícím kuřákům, neboť reflektuje psychické aspekty kouření. PAIPO vydrží přibližně 8 hodin nepřetržitého používání. Nepoškozuje pleť ani zuby. Vhodný doplněk programu na hubnutí.


Související články:
Snadná cesta jak přestat kouřit - Ještě nikdy jsem nepotkal nenapravitelného kuřáka


19.11.2007
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Prevence


 
Hemofilové nákazy
Priessnitzův obklad
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Červený čaj neboli Pu-Erh
Není losos jako losos
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Význam železa ve stravě
Zdravé vánoční cukroví
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Laktóza - skrytý problém
Byliny světa - zázvor
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Na 100 % účinné enzymy, miliardy bakterií a všestranné „céčko“
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS