Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Tasemnice

02.08.2010
Tasemnice jsou červi s plochým článkovitým tělem, kteří parazitují v tenkém střevě člověka. Jejich délka je od několika milimetrů až po několik metrů. K nákaze dochází konzumací nedostatečně tepelně upraveného masa mezihostitele, kontaminovaného larvami tasemnice. Onemocnění je většinou bezpříznakové nebo se projeví mírnými trávicími obtížemi.

Člověk může být také mezihostitelem, kdy v různých jeho orgánech přežívají larvy tasemnic. Tato forma může být velmi závažná. Z uvedeného vyplývá, že tasemnice mají obvykle dva hostitele (jednoho mezihostitele, a jednoho definitivního hostitele: ovšem nutno brát jako stádia, protože mezihostitelem a častěji i definitivním hostitelem může být více druhů organismů u jednoho druhu tasemnice). Tasemnice žije ve střevě člověka, a uvolňuje velké množství vajíček, která odcházejí spolu se stolicí hostitele ven z organismu. Vajíčka mohou opouštět článek izolovaně tzv. uterinním pórem (proces se nazývá anapolýza) či po rozpadu celého článku (proces apolýzy). Tasemnice je díky rozmnožování pomocí produkce vajíček dává tasemnicím název oviparní organismy. Z vajíčka se vylíhnou larvy, které napadnou svého hostitele. Tím dochází k uzavření celého kruhu reprodukce, poněvadž tasemnice uvnitř svého definitivního hostitele dospívá a začíná produkovat vajíčka.Jak se dá vyhnout nebezpečí tohoto onemocnění?
Není to tak složité, pokud si uvědomíme, že mezi rizikové faktory patří konzumace nedostatečně tepelně upraveného masa (například v restauracích připravujících načerno nakoupenou zvěřinu) či dokonce konzumace masa syrového. Rovněž důležitým faktorem je špatná úroveň hygieny zejména před jídlem nebo, po toaletě. Důležité je to hlavně pro rodiče, aby dbali na přiměřenou úroveň hygieny svých dětí.Přenos infekce na člověka probíhá především perorální cestou, tedy hlavně konzumací mezihostitelů, jejichž maso není dostatečně dobře tepelně upraveno. Většina těchto onemocnění probíhá asymptomaticky (nijak se neprojevují), někdy se však mohou vyskytnout mírné gastrointestinální potíže (nechutenství, nevolnost, průjem). Závažná je varianta, kdy se druh tasemnice cysticerkus dostává do mozku, pak hovoříme o mozkové cysticerkóze, která se projevuje křečemi, intrakraniální hypertenzí (zvýšený tlak v dutině lební), bolestí hlavy, poruchami vidění a psychickými poruchami. Z 50 % případů je tato varianta smrtelná.V oficiální chemické medicíně se proti tasemnicím podává například niklosamid či praziquantel. U infekce T. solium se používá  léčba těmito preparáty ještě v kombinaci se steroidy, které sice tlumí zánětlivé reakce po smrti parazita, ale bohužel za cenu poškození organismu. Kortikoidy nejen že způsobují odvápnění kostí (osteoporóza), ale mají za následek i patologické chátrání jiných tkání).Z přírodních doplňků lze doporučit například přípravek Anti parasite, který je k lidskému zdraví mnohem šetrnější.Nejideálnější možností, jak riziko nákazy tasemnicemi snížit na úplné minimum je, nejíst maso vůbec - a to i z jiných důvodů. Mimo jiné i proto, že bylo definitivně potvrzeno to, co už se dlouhá desetiletí tušilo = že maso je nejnebezpečnější  rakovinotvorná látka z celého lidského jídelníčku. K tomuto životnímu rozhodnutí přichází v civilizovaných zemích stále více lidí.Celková nabídka přípravků proti parazitům.

 

Doporučujeme Wurm-Ex.


Související články:
Roup dětský (Enterobius vermicularis)
Prevence onemocnění z potravin při grilování pokrmů v přírodě
Listerióza
Trichinóza
Svrab
Onemocnění z potravin
Jak na vši - ověřený návod na rychlé odstranění vší a hnid z hlavy


02.08.2010
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Nemoci


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

490,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS