prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rubrika: Prevence

Jarní únava? Anebo dokonce chronická únava?
28.04.2019
únava Na začátek by se sem možná hodil známý  vtip o tom, že lidé se dělí podle toho, kdy mají v průběhu dne nejvíc energie na sovy a skřivany… a permanentně unavené holuby.
Vidím "blbě"! Co mně na to dáte?
25.04.2019
oko

Pokud se zeptáme našich známých, jak si navrátit zdravý zrak, nebo alespoň posílit kondici očí, tak dostaneme celou paletu odpovědí: Nemáme zahálet a hned se vydat k očnímu lékaři. Denně si máme strouhat k večeři mrkev. 3x denně máme provádět oční cvičení. 6x denně si máme kapat do očí umělé slzy pro kontinuální zvlhčování oka. Rad a tipů je bezesporu nespočet. Nás dnes bude zajímat, jaké přírodní látky prospívají našemu zraku.

Vitamin D v přírodní kosmetice
09.04.2019
žena

Vitamin D společně s parathyroidním hormonem (parathormonem) napomáhá regulovat vápník a fosfát v organismu. Pomáhá zlepšovat vstřebávání vápníku ze žaludečního traktu a je důležitý pro pevnost zubů a kostí. Funkce parathormonu, který je produkován příštítnými tělísky, spočívá ve zvyšování hladiny vápníku v krvi. Vitamin D je vlastně souhrnné označení pro steroidní hormonální prekurzory, známé pod názvem kalciferoly.

GLUTATHION – Master Antioxidant
08.04.2019
aminokyseliny

Nejdůležitějším antioxidantem (nazýván je často také jako "master" nebo "zlatý" antioxidant) v lidském těle je glutathion. Jedná se o tripeptid tří aminokyselin. Je nezbytnou látkou pro náš život.

Lymfatický systém a překyselený organizmus, syndrom dnešní doby
04.04.2019
žena

Lymfatický systém má zásadní význam pro opravu tkání a ochranu lidského těla před nemocemi. Nesprávné odvodnění lymfatického systému vede k poškození imunitního systému.

Multioborový hořčík
03.04.2019
hořčík

Proč takový název? Odpověď je jednoduchá. Nedostatek hořčíku se projevuje různými klinickým příznaky, a ty potom popisují jednotlivé medicínské obory. Týká se to interny, chirurgie, kardiologie, diabetologie, neurologie, psychiatrie, porodnictví, gastroenterologie, onkologie, anesteziologie a tak dále. Zde totiž mohou využívat laboratorní techniku a určovat hladinu hořčíku krve a skutečně, dle nových statistik, bývá nedostatek zjišťován v 7-52 % hospitalizovaných pacientů. A to sem není započítáno jistě další vysoké procento nízkých hladin hořčíku u lidí, kteří navštíví pohotovosti či svého praktického lékaře kvůli různým křečovým stavům. Také do naší poradny přichází hodně dotazů, kde vychází najevo, že právě nedostatek hořčíku se podílí na rozvoji potíží našich tazatelů.

Strava při onemocnění žlučníku
27.03.2019
žlučník

Stále častěji ke mně pro pomoc přicházejí klienti, co mají, nebo se domnívají, že mají, problémy se žlučníkem.  Pomocí kondičního orgánového skeneru jsem schopna rozlišit, zda se jedná o nedostatečnost žlučníku, či zánět, případně to, že tyto problémy nejsou způsobené tímto orgánem. Proto bych se v tomto příspěvku ráda zmínila o preventivních i léčebných dietárních opatřeních žlučníku.

Trápí-li někoho těžké nohy
25.03.2019
koleno

Žilní řečiště na dolních končetinách odvádí krev do srdce proti směru gravitace. Žíly mají chlopně a svalovou pumpu, které nedovolí krvi téci podle gravitace. Povrchový žilní systém a hluboký žilní systém spojují spojovací žíly. Pokud jsou žíly unavené a nepružné, vzniká pocit těžkých nohou.

Neuroprotektiva – strážci našich nervů
12.03.2019

V současnosti představují nemoci spojené s poškozením nervového systému vážný problém nejen pro pacienty a zdravotníky, ale také pro rodinu a přátelé nemocného, ze kterého se stává nejen po fyzické, ale zejména po psychické stránce během nemoci zcela jiný člověk. Jako nejznámější příklad lze uvést Alzheimerovu chorobu.

Kterých 7 krevních testů je dobré si nechat udělat?
08.03.2019
zkumavky

Nemusíme být závislí na systému a lékařích. Na krevní testy můžeme chodit sami. A když už nám krevní testy udělá lékař, můžeme se nad výsledky zamyslet kriticky: „Co mně ten člověk změřil? Jak to vyhodnotil? Jak ví, co je pro mě dobré?“ Přední český biohacker Jan Hovad vysvětluje, co si nechat v krvi měřit, jak často, kde a za kolik. Aneb rady pro úplné začátečníky. :-)

Článků: 829   1 2 3 4 5 ... 83
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

727,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS