prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Rubrika: Prevence

Co je mlezivo a jak prospívá mému dítěti?
16.01.2018
Kojení

Ženská ňadra začínají vytvářet mlezivo již během těhotenství a produkují ho dále během prvních dnů kojení. Toto speciální mléko má žlutou až oranžovou barvu a je husté a lepkavé. Obsahuje malé množství tuku a vysoké koncentrace sacharidů, proteinů a protilátek, které pomáhají udržet vaše dítě zdravé. Mlezivo je velmi snadno stravitelné, a je proto ideální první stravou novorozence. Toto množství je sice malé (měřitelné spíše v čajových lžičkách), ale zato obsahuje vysoké koncentrace živin. Mlezivo působí na dítě projímavým účinkem, pomáhá mu s první stolicí, a tak podporuje vylučování přebytku bilirubinu a předchází vzniku žloutenky.

Probiotika, prebiotika, synbiotika
10.01.2018
Probiotika

Světová zdravotnická organizace vydává každým rokem statistiky, jež nekompromisně upozorňují na enormní nárůst civilizačních chorob. Kromě kardiovaskulárních a onkologických statistik sledují vývoj chorob alergických.

Cestování po exotických zemích
03.01.2018
Exotika

Je dobrodružné objevovat nové krajiny a exotiku, poznávat zvyklosti lidí jiných končin světa. Dnes máme možnost svobodně cestovat. A nemám na mysli pobyt s cestovní kanceláří v nějakém resortu evropského stylu, ale cestování po vlastní ose a s batohem na zádech. Pokud na to máme prostředky, čas, a hlavně dobré zdraví, pak je to v pořádku.

Seznamte se základními zásadami péče o intimní partie ženského těla
19.12.2017
Intimní hygiena

Ženy často sdílejí zkušenosti a tipy ohledně péče o pokožku, vlasy a používání make-upu. O velice důležitém tématu intimní hygieny se bohužel diskutuje jen výjimečně. Hygiena intimních partií je přitom pro ženu nesmírně důležitá. Nejen kvůli pocitu čistoty a svěžesti, ale rovněž kvůli nepříjemným a někdy i nebezpečným zdravotním problémům, které mohou ze špatných hygienických návyků vzejít.

Vánoce, čas, kterého se obává náš žlučník
19.12.2017
Bolest břicha
Vánoce přinášejí kromě příjemných zážitků i některé nepříjemné. K nim již tradičně patří žlučníkové potíže, kterým předchází nadměrné sváteční přejídání. Tomu všemu často napomáhá složení vánočního jídelníčku, v němž můžeme většinou najít tučná a aromatická jídla, upravená zahříváním vysokými teplotami (tedy vše pečené, smažené, pražené). Ostatně, ani přejídání jiným druhy potravin rozhodně žlučníku neprospěje.
Když nám schází železo
17.12.2017
Železo

Zmocnila se vás únava, kterou není možné zahnat ani vydatným spánkem? Jste bez energie a přidávají se i další problémy? Na vině může být celá řada faktorů: psychické vypětí, patogenní mikroorganismy, … A někdy třeba nedostatek železa.

Konopí nejen jako textil nebo stavební materiál, ale především jako potravina prospěšná tělu
12.12.2017
Konopí seté
První věta o konopí by měla být: „Jde o neuvěřitelnou plodinu s nezměrným způsobem využití.“ Předpojatou a mylnou představou je zprofanovaný názor, že konopí znamená jedině ilegální drogu.
Jak se rychle zbavit hněvu – extrémně jednoduchá japonská technika
08.12.2017
Křičící žena

Toto bude ultrakrátký článek. Požitek z velmi jednoduché techniky. Ve skutečnosti se jedná o velmi jednoduchou záležitost. A právě tyto nejjednodušší, nejprostší věci někdy fungují nejlépe. Mimochodem, v Japonsku se traduje příběh, ve kterém jednoho muže porazilo auto. Muž upadl na zem, pak se postavil, udělal onu techniku, a teď poslouchejte dobře: řidiči, který ho srazil, poděkoval! :) Inu, Japonsko…

Tipy na podporu imunity a prevence před civilizačními chorobami
07.12.2017
Meditace
Držte se (ne)jedné zásady: Zásadité tělo = 100% zdraví. Víte o tom, že se zdravotní stav člověka odvíjí od poměru zásad a kyselin v organismu? Když se totiž (podle německého přírodovědce Petera Jentschury, který výzkumu této problematiky zasvětil více jak 30 let) naše vnitřní tělesné prostředí vyšplhá svou hodnotou pH nad 7 (směrem k zásaditým hodnotám), máme celkem vyhráno.
Piperin
02.12.2017
Pepř - piperin
Černý pepř (Piper nigrum) je liána původně rostoucí v Asii, ale poptávka rozšířila tuto plodinu do oblastí s tropickým podnebím po celém světě. Pepř obsahuje 5-10% alkaloidu piperinu a této obsahové látce jsou přisuzovány účinky rostliny.
Článků: 720   1 2 3 4 5 ... 72
Bílá není vždy nevinná aneb pozor na vyšší glykemický index u některých sacharidů!
Syndrom zlomeného srdce
Co pomáhá na vyčerpanost a jak pomoci sám sobě při chronické nemoci – 2. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
Priessnitzův obklad
Zuby a duše
Tři kratičké inspirace, jak se zbavit strachu ze smrti
Aby nás luštěniny nenadýmaly
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Jak ulevit nemocným orgánům, rozpustit bolest a pochopit strach – 1. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
Oříškové semifreddo

60,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS