Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Pokles libida

18.09.2006

Příznaky:

  • neschopnost orgasmu
  • nedostatečný zájem o pohlavní styk
  • ztráta sexuálního pudu a pocitu rozkoše z milování

PŘÍČINA:
Snížená produkce gonadotropních hormonů LH a FSH, řídících činnost pohlavních žláz. Při erotickém stimulování (něžnostech, pohledech, slovech) vylučuje hypotalamus (část mozku řídící podvěsek mozkový a jeho prostřednictvím mimo jiné pohlavní žlázy) hormony, které v hypofýze vytvoří vlastní sexuální hormony LH (luteizační hormon) a FSH (folikuly stimulující hormon). Tyto hormony pak například u žen putují krví k vaječníkům a stimulují tam produkci pohlavních hormonů gestagenů (hormonů, jejichž funkcí je zejména příprava pohlavních orgánů k těhotenství), u mužů ovlivňuje tvorbu testosteronu (mužského pohlavního hormonu, nezbytného mimo jiné pro správnou tvorbu spermií ve varlatech). Snížení a ztrátu libida mohou vyvolat jednak psychologické faktory, například stres v důsledku pracovního vytížení, manželského konfliktu nebo zármutku. Také problémy fyzického rázu, k nimž se řadí únava, nemoci nebo užívání léčiv (zvláště uklidňujících nebo léků na snížení krevního tlaku).

Pokles libida je také ovlivňován špatným bílkovinným statusem v těle, resp. Nedostatečnou resorpcí bílkovin. V tom je i příčina nedostatečné produkce sexuálních hormonů LH a FSH. Stres odebírá bílkovinu z krve a těla, ovlivňuje tím pokles libida a neschopnost orgasmu. Zde je prostor pro působení správné výživy.

KÚRA OVOCEM A ZELENINOU:

  1. Určité látky v potravinách podporují produkci žaludečních šťáv, zlepšují tím resorpci bílkovin a zlepšují bílkovinný status ve všech buňkách v těle důležitých pro sexuální život. Patří k nim cholin (obsažen zejména v sójových výrobcích), thiamin (vitamín B1, obsažen v luštěninách, pohance, všech semenech a jádrech), niacin (vitamín B3 v sušeném ovoci, houbách, zeleném hrášku a sóje) a pyridoxin (vitamín B6 v sóje, banánech, špenátu a avokádu).
  2. Čerstvá syrová sezónní zelenina obsahuje proteolytické enzymy (rozkládající bílkoviny), které rovněž zabezpečují přísun bílkovin pro buňky žláz a jiných orgánů.
  3. Histamin, látka působící na libido, je obsažen ve všech přezrálých potravinách (zejména v banánech, ale též například ve vyzrálém sýru).

 

 

AROMATERAPIE:
Éterické olejíčky nám můžou velmi pomoci. Stačí nakapat pár kapek buďto do aromalampy nebo do koupele. Velmi příjemná je i masáž vybraným olejem. Erotickou atmosféru navozují: RUŽE, JASMÍN (ten obzvlášť probouzí tvořivost a erotickou fantazii), YLANG-YLANG (má mimořádně silný uvolňující účinek a povzbuzuje emoce), ROZMARÝN. Oleje musí být 100 % přírodní!

BYLINKY:
Odstranit napětí a patřičně uvolnit může MEDUŇKA, TŘEZALKA.

NÁVYK A JEHO NÁSLEDKY:
Právě v déletrvajících svazcích, do nichž se už promítl zvyk a určitá nedbalost, týkající se vzhledu, se často projevuje vzájemnou lhostejností i v sexu. I mezi letitými partnery však platí totéž pravidlo jako mezi mladými - muž a žena by měli být jeden pro druhého atraktivní, pak si vzájemně dokáží působit i větší potěšení.

ROZHOVORY TAKY ŘEŠÍ PROBLÉMY:
Nikdo nemůže očekávat, že to po mnohaletém partnerství doma erotikou přímo jiskří. Vášeň přichází a odchází, s tím se nedá nic dělat. Sexualita je zrcadlem vztahů, vyvíjí se zároveň s námi, s naší fantazií i touhami. Změní-li se postavení a sebevědomí partnera, bude asi chtít hrát jinou úlohu i v sexu. Je nutné to však tomu druhému říct, nenechat jej hádat, o co vlastně jde. Hlavní zásadou mezi partnery je komunikace!!!

V článku jsem použila materiály MUDr. Ch. Lenzové a své vlastní zkušenosti.


Celková nabídka přípravků určených na zvýšení libida.


Související články:
Poruchy orgasmu u žen
Anorgasmie
Přírodní afrodisiaka
Tantra-jóga pro ženy: Afrodisiaka
Feromony - aneb láska na první "počich"
Když to v sexu skřípe
Poruchy orgasmu u mužů
Poruchy sexuálních funkcí - několik praktických zkušeností
Hypersexualita


18.09.2006
autor: Simona Grygárková, Dis.
zdroj: www.prodamy.cz
další články v rubrice: Prevence


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS