Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Menopauza - pomoc najdete v přírodě

30.11.2006
Příznaky přechodu ženy z plodného období do období tzv. pohlavního klidu nebývají příjemné. Pomoc najdete v přírodě i v lékárně. Klimakterium nebo také přechod je období kolem poslední menstruace, kdy ustává aktivita vaječníků, což se projeví nejdříve neplodností ženy, pak výpadky menstruace a postupně se snižuje i tvorba hlavních ženských pohlavních hormonů estrogenů. Obtíže z toho vyplývající se souhrnně nazývají estrogen-deficitní syndrom.

Mezi tyto příznaky patří nepravidelná menstruace, návaly horka, noční pocení a pychické změny, nespavost, úzkost a deprese, podrážděnost, změny nálad, bušení srdce.

 

Později se objevuje osteoporóza, zrychlené řídnutí kostí v důsledku absence pohlavních hormonů a mohou se objevit kardiovaskulární onemocnění (nemoci srdce a cév). Mnohé ženy trpí průběžně urogenitálními příznaky (z oblasti rodidel a močového ústrojí) - suchostí a pálením v pochvě, opakovanými poševními infekcemi, pálením při močení, nucením k častému močení, obtížemi s udržením moči, bolestivým pohlavním stykem.

 

Hormonální terapie
Principem konvenční a často předepisované léčby je náhrada chybějících vaječníkových hormonů podáváním chemicky připravovaného syntetického hormonálního léku (hormonální substituční terapie) Entuziasmus spojený se začátky HST pozvolna opadává a v poslední době se často setkáváme s hledáním "přírodních" alternativ.

 

Existuje rozsáhlá vědecká evidence, která dokazuje spojitost mezi užíváním syntetické HRT a výskytem rakoviny. Studie uvedené v New England Journal of Medicine (1995) uvádí, že ženy užívající hormony déle než 5 let měly o 30 až 40 % vyšší výskyt rakoviny prsu než ženy, které syntetické HRT neužívaly. Podobné výsledky přinesla i rozsáhlá studie Women´s Health Iniciative z roku 2002 (USA) - jako následky užívání syntetické HRT potvrdila nárůst výskytu rakoviny prsu, infarktu a mozkové mrtvice.

 

Rostlinná léčba
Fytoterapie je podávání rostlinných výtažků nehormonální povahy s účinkem podobným hormonu. Tyto přírodní preparáty mohou užívat i ty ženy, které nemohou užívat hormonální substituci vzhledem k jejím negativním vedlejším účinkům. Dalším důležitým důvodem k užívání těchto fytofarmak je jejich preventivní působení proti rakovině prsu a tlustého střeva, na snižování cholesterolu a zvýšení přirozené obranyschopnosti organismu. K nejčastěji používaným rostlinným přípravkům patří oddenek ploštičníku (Cimicifugae racemosa), Dioscorea villosa, Trifolium pratense, Angelica sinensis, Vitex angus -castus, Arctium Lapppa, extrakt ze sojových klíčků, který obsahuje isoflavony, saponiny, nensycené mastné kyseliny, fytosteroly, oligosacharidy, lecitin, vlákninu, dále včelí mateří kašička, květní pyl, fermentovaný pyl (perga), koenzym Q10, selen, lecitin, beta karoten, železo, vitamin C a vitamín E. Do našeho obchodu jsme zařadili kvalitní, vícesložkový přípravek Estromenox.

 

 


Celková nabídka přípravků pro období menopauzy.

Doporučujeme přípravek Elli MenoOsteo.


Související články:
Menopauza - přestanou brát ženy hormonální pilulky?
Vegetativní klimakterický syndrom
Smldinec chlupatý (Dioscorea villosa)
Hormonální léky v menopauze zvyšují riziko rakoviny
Rozevřené nůžky při hormonální léčbě žen po menopauze
Syntetické hormony mohou mít souvislost s úmrtími na rakovinu plic
Klimakterium a psychické problémy
Osteoporóza - léčba úspěšně vyřešena!
Menopauza
Bylinky a menopauza
Menopauza a přírodní prostředky
Jak upravit hormonální nerovnováhu


30.11.2006
autor: Ing. Ilona ROZHOŇOVÁ
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

230,- Kč

660,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS