Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Meditace snižuje nebezpečí úmrtí u srdečních onemocnění

14.04.2010
O účincích transcendentální meditace na zdraví byla provedena studie, financovaná lékařskou univerzitou z Wisconsinu a Maharishi univerzitou z Iowy. Vědci došli k objevu, že v průběhu devíti let vykazovala skupina meditujících lidí o 47 % nižší četnost mrtvic, infarktů a úmrtí.

V rámci této studie byly pozorovány dvě skupiny Afroameričanů, z nichž jedna se věnovala meditaci, a druhé skupině byly doporučeny oficiálně propagované změny životního stylu. Lidem z meditační skupiny bylo doporučeno provádět meditaci dvakrát denně po 20 minutách. Druhá skupina dostala instrukce, vztahující se k obvyklým metodám, které mají vést ke snižování rizika srdečního onemocnění. V průběhu sledovaných 9 let došlo v meditační skupině k 20 případům mrtvice, infarktu nebo úmrtí, zatímco ve druhé skupině se objevilo 31 takových případů.Dr. Robert Schneider, vedoucí zmiňované studie a ředitel Centra pro přírodní medicínu a prevenci při Maharishi univerzitě konstatoval, že v meditační skupině bylo pozorováno všeobecné snížení tlaku krve a také významné snížení psychologického stresu. Přívrženci transcendentální meditace tvrdí, že tato studie dokazuje dlouhodobé pozitivní účinky této praktiky u všech, kteří se jí zabývají.Vědci ovšem zaznamenali, že mezi lidmi z druhé skupiny se jen málo z nich řídilo instrukcemi a ve svém životním stylu zpravidla nerealizovali významné změny. Takovéto změny by se mohly projevit ve skupině mnohem efektivněji, kdyby lidé ve druhé skupině akceptovali dané instrukce stejně, jako se to podařilo v meditační skupině. To tedy může být důvodem, proč v rámci této studie nebylo prokázáno, že obdobných pozitivních účinků lze dosáhnout oběma přístupy.Protože transcendentální meditace v sobě zahrnuje praktiky, které mohou být v konfliktu s názory různých náboženství, někteří lidé budou asi nakloněni k jiným způsobům, jak dosáhnout zlepšení zdraví a zabránit srdečnímu onemocnění bez toho, aby zrazovali svou víru.Například:
Mezi hlavní vitamíny a výživové doplňky, které vedou ke zdravějšímu srdci, jsou koenzym Q10, omega3 esenciální mastné kyseliny, vitamíny B, C a D. Důležité jsou i borůvky jako zdroj složky s názvem pterostilebene, která byla uznána Americkým úřadem pro zemědělství (USDA) za důležitou pro prevenci srdečních onemocnění a diabetu 2. typu.Dalším účinným antioxidantem je resveratrol, který je obsažen ve slupkách vinných hroznů i borůvek, kterému se dostalo v poslední době už hodně pozornosti s ohledem na jeho výrazné účinky pro zdraví srdce. V jiné studii, provedené na Harvardské lékařské univerzitě, bylo prokázáno, že zvýšené dávky resveratrolu, podávané pokusným obézním myším vedly k prodloužení jejich života a k dosažení dobrého zdraví - a to i navzdory tomu, že jejich strava byla bohatá na tuky.Samozřejmě se nabízí úvaha, jaké výsledky (proti běžné populaci) by se dostavily v prevenci uvedených onemocnění, pokud by tytéž sledované osoby pravidelně praktikovaly meditační techniky současně s preventivním užíváním výše jmenovaných přírodních látek…

 

Celková nabídka přípravků na srdce.


Související články a videa:
Infarkt myokardu
Srdce a jak ho chránit
Angina pectoris
Hypertenze a léčivý vliv meditačních technik
Vysoký krevní tlak, neboli hypertenze
VIDEO: Vysoký tlak
Meditace by mohla být budoucí ochranou před stárnutím - 1. část
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Kardiolog doporučuje plavání


14.04.2010
autor: Ethan Huff
zdroj: Volně přeloženo z www.naturalnews.com.
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS