Ledvinový okruh podle TČM

cm ledviny2

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Dalším a posledním z mateřských orgánů, nacházejícím se na špici čínského pentagramu, jsou ledviny. Dva páry orgánů, které svým vzhledem připomínají fazole, mají za úkol čistit krev od odpadních látek. A jsou také orgánem, v němž se nejčastěji nachází toxická ložiska…

Na ledvinách, jejichž obdobím je zima a prvkem voda, závisí celý krevní oběh. Fungují-li špatně, je ohrožen i on. A je-li ohrožen krevní oběh, riziko nastává pro celý organismus.

Věděli jste, že…

… s ledvinami úzce souvisí také pohlavní ústrojí? Zejména ženy, trpící opakovanými záněty močového měchýře nebo ledvin, budou mít často v nepořádku také mikroflóru pohlavního ústrojí.

S okruhem ledvin se pojí celá řada dalších orgánů. Zcela logicky je to močový měchýř, který tvoří s ledvinami základní pár orgánů tohoto okruhu. Dále jsou to kosti, klouby, zuby, mícha, vlasové folikuly, děloha, prostata nebo třeba vaječníky.

Ložiska v ledvinách

Jsou v převážné většině tvořena hlenem z nadměrného požívání mouky a mléka, které organismus těžko zpracovává. Velmi často se také setkáváme se solemi kyseliny močové, puriny z masa a řadou dalších škodlivých látek, kvůli nimž ledviny nedokážou dostatečně filtrovat krev, tudíž v nás škodliviny proudí doslova jako auta na dálnici.

Zdravé ledviny = ochrana před plísněmi

Každý orgánový okruh má ve své moci také některou z druhů imunit. Ledviny ovlivňují protiplísňovou imunitu, která je pro správné fungování organismu nepostradatelná. Nadměrné množství plísní podporuje hormonální dysbalanci, která v případě tohoto okruhu vede především k chronickým gynekologickým potížím, výtokům, zánětům močových cest a dalším.

Úzkosti vedou k oslabení

Ledviny nejvíce oslabuje úzkost. Ten pocit, kdy na vás najednou padne obrovský balvan, aniž byste si byli vědomi prodělaného strachu nebo velkého stresu. Přijde náhle a zasáhne v plné síle: ruce se třesou, hrdlo svírá, oči roztržitě těkají v prostoru… Úzkostliví lidé mají nejvyšší pravděpodobnost, že ledviny nebudou pracovat správně a pustí do svého okruhu i celého organismu toxické látky všeho druhu (mikrobiální toxiny, emoční toxiny, toxiny z jídla, chemické toxiny,….).

V dalším díle seriálu si přiblížíme projevy toxické zátěže v tomto okruhu a prozradíme, jak s nimi bojovat.