Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Uzdravení bez léků a bez lékařů - Léčba úzkosti prospívající imunitním buňkám

03.08.2012

Bernard není jediný. O tom, co zjistil Bernard, hovořil už Platon a v posledních dvaceti letech to dokázala západní věda – fyzické cvičení je znamenitou léčbou úzkosti. Do dnešního dne vzniklo tolik studií na toto téma, že už existuje i několik „studií studií“ takzvané metaanalýzy. Jedna studie se právě týká blahodárných účinků jízdy na rotopedu, která je méně namáhavá než spinning, jemuž se věnuje Bernard. Zmíněná studie ukazuje, že většina pokusných osob zaznamenala příliv energie a současně uvolnění, a konstatuje také, že příznivé účinky přetrvávají i po roce – převážná část účastníků pokusu se totiž rozhodla v pravidelném cvičení pokračovat.

 

Další studie docházejí k závěru, že čím „pohodlnější“ život pokusné osoby vedou (převážně jezdí autem, tráví dlouhé hodiny u televize, konzumují těžká jídla), tím dřív se ukážou příznivé účinky cvičení, byť prováděného v omezené míře.

 

Bernard také měl pravdu, když zvyšoval tréninkové dávky v období intenzivního stresu. Na univerzitě v Miami zkoumal doktor LaPerrière ochranný účinek cvičení v obtížných situacích. Zvolil jeden z nejhroznějších momentů, které mohou v životě přijít – lékař vám oznámí, že jste HIV pozitivní. V době, kdy tuto studii prováděl, dávno před objevem triterapie, se taková diagnóza rovnala rozsudku smrti. Psychologicky si s tím každý musel poradit, jak uměl.

 

LaPerrière zjistil, že pacienti, kteří pravidelně cvičí nejméně pět týdnů, jako by byli „chráněni“ před strachem a zoufalstvím. Kromě toho imunitní systém, který se mnohdy ve stresových situacích zhroutí, strašné zprávě také lépe odolával. NK buňky (natural killer) tvoří první obrannou linii organismu jak proti vnější nákaze (jako virus HIV), tak proti rakovinnému bujení. Citlivě reagují na naše emoce. Čím se cítíme lépe, tím energičtěji svou práci vykonávají. Naproti tomu v období stresu a deprese jejich aktivita klesá a přestávají se množit. Přesně tento jev pozoroval LaPerrière u pacientů, kteří necvičili – po oznámení diagnózy jim prudce klesl počet NK buněk, ale u pacientů, kteří cvičili pravidelně, tomu bylo naopak!

 

 

Ukázka z knihy Uzdravení bez léků a bez lékařů.


Související články:
Psychologie štěstí
Tajemství štěstí a úspěchu
Meditace štěstí - a jaká je tvá volba?
Nemoci vyčtené z tváře - Co prozrazují ruce


03.08.2012
autor: David Servan-Schreiber
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS