Křečové žíly

cm nohy5

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Předem upozorňuji, že neznám žádné tabletky z chemické ani přírodní medicíny, pod jejichž vlivem by se SNADNO A RYCHLE ztratily již vzniklé křečové žíly. Navíc, produktů je na trhu nepřeberně a na každého působí jinak. Proto je vhodné nebát se občas prostřídat a zkoušet, po kterých produktech bude v nohách ta nejlepší úleva (samozřejmě že až po delším užívání). Aktuální nabídka je zde: Žíly.

Co je mnohem důležitější než jen samotné užívání podpůrných přírodních produktů? Základem je pochopit, a postupně odstraňovat, všechny příčiny, které napomáhají vzniku a zhoršování křečových žil dolních končetin.

Křečové žíly dolních končetin vznikají a zhoršují se (kromě jiného) jako důsledek překyselení a intoxikace. Sumář informací a další odkazy k tématu najdete ve dvou článcích:

Detoxikace a detoxikační životní styl

Překyselení dokáže poškodit cokoliv v lidském organismu

= prakticky každé lidské tělo zápasí s překyselením – aniž by si to většina spoluobčanů uvědomovala.

Na morové epidemie také dříve umíraly milióny lidí – dokud lidé nepochopili, kde mají tyto nemoci svůj původ.

Totéž prozření čeká společnost i ohledně nespočtu nemocí z chronického překyselení organismu. Odkyselovat bychom se měli úplně všichni.

Proto každému (nemocnému i zdravému) doporučuji objednat si to, co také sám používám pro své zdraví:

  • Indikátorové pH papírky 200 ks

Podrobnosti:

Indikátorové pH papírky 200 ks z našeho e-shopu používám již dlouho a jsou fakt skvělé. Protože nemám peněz nazbyt a jsem šetřílek, stříhám si papírky na malé kousky do zásoby. Do nádobky s měřenou močí jsem je dříve namáčel pinzetou, jenže ta se musí stále pevně svírat, aby papírek nevyklouzl. Nyní si jej podržím nůžkami – špičky opatrně sklapnu, takže papírek nepřestřihnou, jen mezi sebou sevřou a drží.

Indikační papírek je nutné namočit do tekutiny v nádobce jen na jednu vteřinu (= čas pro vyslovení slova „jednadvacet“) a nikoliv déle.
A už vůbec ne na proužek močit – proud moči ihned vyplaví indikační barvivo pryč.
Při dodržení těchto jednoduchých pravidel je přesnost SELEKTIVNÍCH papírků výborná i pro zvýšené nároky přírodní medicíny (na rozdíl od málo citlivých indikačních papírků, které často prodávají „kamenné“ prodejny).

pH Minerals (alespoň dvě balení) – obsahuje, proti jiným produktům, menší a přiměřenější množství vápníku. Navíc je zde vápník doprovázen dalšími zásadotvornými minerály. Proto bude mít větší šanci pomáhat všude, kde je ho potřeba, aniž by se vysrážel někde, kde být nemá. To občas hlásí zklamaní klienti – v jakém komerčním produktu dvojsečný vápník užívali a kde všude jim po takové „odborné léčbě“ kalcifikoval (ledviny, velké cévy a v jednom případu také oční kapiláry). Jako zdroj vápníku jej preferuji před všemi tzv. „přírodními zdroji“ jako jsou vaječné skořápky, či korálový písek, protože ty mají vstřebatelnost naopak velice nízkou – vždy jde o nejhůře rozpustný CaCO3, chemicky stejný jako z kamenolomu na vápenec.

Jak užívat pH Minerals:
Ideální je užívat jej v menším množství a především individuálně – podle aktuálního měření pH moče s pomocí selektivních papírků – např. Indikátorové pH papírky (5,0-9,0) 200 ks, které jsou mnohem přesnější než obyčejné pH papírky, co Vám sice nabídnou v každé lékárně, ale pro tyto účely jsou nevhodné. Když máte pH zřetelně pod 7, vypijte nápoj s jednou rozmíchanou lžičkou a za několik hodin si pH znovu zkontrolujte. Pokud dávka nestačila, možno opakovat až do 4 lžiček denně. Rozhodně nezačínat rovnou podle návodu na obalu – dávka 2×2 lžičky může být zbytečně vysoká a způsobovat řidší stolici.

Také je vhodné mít v těle stále dostatek antioxidantů, které žilní stěny chrání. Nejzákladnějším antioxidantem je vitamín C – doporučuji zvýšit jeho příjem.
Sám jej užívám 1 gram denně a prakticky trvale. Tělo jej dokáže využít opravdu ve velkém množství – proto užívám 1 gram denně  /při velké zátěži 2-3 gramy denně/.  Několikrát týdně si k němu ještě přidám B-komplex forte.

Pro sebe a své blízké jsem v poslední době kupoval tyto:

  • Vitamín C

Povídání o tom, proč fandím vitamínům nejen v ovoci a zelenině, ale i těm v tabletách, najdete zde:

O přírodních produktech trochu jinak – 1. část: Co se v mládí naučíš…


O přírodních produktech trochu jinak – 2. část

Jako zkušenost ještě přidávám informace některých klientek, které mi v minulosti psaly, že se jim drobné podkožní žilky začaly ztrácet v souvislosti s dlouhodobým mnohaměsíčním užíváním produktu obsahující Wild Yam.

Dnes by to odpovídalo produktu: Wild Yam. Přitom jej užívaly na jiné problémy, nesouvisející se žilkami a tento regenerační efekt byl „jen“ další pozitivní vlastností obsažené jihoamerické bylinky, po staletí známé svými účinky na zpomalení procesů stárnutí.

V naší rodině se také osvědčuje co nejčastěji provozovat „drenážování“ = když jsou k tomu vhodné podmínky, dávat si nohy co nejvýše, NESTYDĚT SE ZA TO!

Zdravotní stav dolních končetin se dá podstatně zlepšit přeladěním organismu a posílením vegetativních nervů dolních končetin –  je to ale dřina, protože jde o změnu celého životního stylu. Velice užitečné je zpevňovat svaly dolních končetin, i když jsou zdánlivě bez pohybu. Při sezení zpevňovat lýtka tím, že nohy se opírají o podlahu jen na palcích. Pak prostřídat a opírat se chvilku o paty – a zase se za chvíli vrátit k opoře na špičkách prstů (pata-špička-pata-špička…).

Přes míšní okruhy se signály ze svalů, které máme pod kontrolou, mohou přenášet i do přilehlých tkání.

Všechny tkáně a orgány pánevního dna a celé dolní poloviny těla často trpí:

  1. nerovnováhou popsanou v článku Karmická medicína 09 – Nerovnováha neurovegetativního systému
  2. hromaděním žilní krve a následným zhoršením přítoku čerstvé arteriální krve. To vede k dalšímu zhoršení překyselení z nedostatku kyslíku, a k ještě většímu hromadění toxinů.

CHCE TO KLID A ZHLUBOKA DÝCHAT = Odkaz našich předků je geniální, každý jej zná, ale kdo se jím také každý den řídí?

Stále všem příznivcům o zdravou dlouhověkost (i sám sobě) opakuji to, co je známo již z dob starých mistrů: co nejčastěji se věnujme pomalému dýchání NA DORAZ, aktivaci pánevního dna a tzv. bandhám  – viz články:

Překyselení z nedostatku kyslíku – nitrobuněčná otrava, za kterou si můžeme sami = nedostatečným dýcháním vzniklé překyselení zvyšuje riziko mnoha nemocí ( u rakoviny byl prokázán zcela přímý vliv – oceněno Nobelovou cenou a následně „zapomenuto“).

Karmická medicína 5 – Aktivace pánevního dna

Karmická medicína 10 – Energetická cvičení (bandhy) = Posilování pánevního dna v kombinaci s Udijanou bandhou je nejen prevence ale i mocný léčebný prostředek pro řadu různých onemocnění. Uddijána pomáhá k odsávání odkysličené a toxiny naplněné žilní krve. Na její místo pak může proudit mnohem více krve čerstvé, plné kyslíku a živin.
Praktikování je nenápadné a proto může být provozované co nejčastěji během celého dne, kdykoliv si vzpomenete.

Karmická medicína 24 – Řízené dýchání a zdravá dlouhověkost (2. část) (učme se dýchat co nejčastěji relativně na doraz při ponechání zpevněného břicha, kde zvýšený nitro-břišní tlak při nádechu dělá zase jiné užitečnosti).

Tělo funguje podobně jako kamna – čím lepší je přívod vzduchu, tím lépe se spálí vše co do nich přijde
a tím méně se oboje zanáší. Nepřestává mne fascinovat, co všechno už dokázali učenliví klienti z naší poradny doslova ROZDÝCHAT. A což teprve když se naučíte kromě vzduchu vědomě vdechovat Klidovou Kosmickou Energii.

Střídání maximálního nádechu a maximálního výdechu znamenitě zlepšuje odsávání žilní krve z celé dolní poloviny těla. Tím se usnadňuje její návrat k srdci, protože srdce má sice znamenitý výkon ve výtlaku, ale jeho sací tlak je nevelký, na rozdíl od technických čerpadel, kde výtlačný i sací tlak,
pomalé hluboké dýchání RELATIVNĚ NA DORAZ funguje doslova jako „žilní srdce“.

Tím se kromě jiného snižuje hromadění žilní krve:

  • v orgánech celého pánevního dna (například se uleví prostatě, děloze, hemeroidům)
  • v žilách dolních končetin
  • v orgánech břišní dutiny (střeva, játra, atd.)

Co znamená relativně na doraz: ponechat výdechem zpevněné relativně zastrčené břicho. Zvýšený nitrobřišní tlak při nádechu, kromě zlepšeného žilního návratu k srdci, také znamenitě a blahodárně „masíruje“ nitrobřišní orgány. Ignorujte rady některých učitelů jógy nadechovat až do zcela uvolněného břicha – břišní dutinu tím připravujete o zdravotní výhody aktivnějších změn nitro-břišního tlaku.

Další výhoda zvýšené výměny kyslíku a vydechovaného kysličníku uhličitého: Tělo funguje podobně jako kamna. Čím lepší je přívod vzduchu, tím lépe se spálí vše, co do nich přijde, a tím méně se oboje zanáší – kamna mourem a dehtem, tělo toxickými kyselými metabolity trávení, z nichž některé by vůbec nemusely vzniknout, kdyby mělo tělo mnohem více kyslíku (na jejich spálení) než dodává „normální“ nevědomé dýchání.
Nepřestává mne fascinovat, co všechno už dokázali učenliví klienti z naší poradny doslova ROZDÝCHAT.
A což teprve když se naučíte kromě vzduchu vědomě vdechovat Klidovou Kosmickou Energii…

*******************************
Poznámka na závěr – pro ty, co jsou pro své zdraví a radostný dlouhý život ochotni stát se doslova někým jiným:

Naše rádoby „hmotné“ tělo je z hlediska kvantové fyziky pouze energetický „obraz“ ve všudypřítomném neviditelném kvantovém poli. Kosmické Zdroje celého Vesmíru mají možnost tento obraz změnit = uzdravit doslova zázračným způsobem.

Podrobné informace najdete v článcích:

Napojování se na Kosmické Zdroje 2 – Pozorovatel

Napojování se na Kosmické Zdroje 3 – Nekontaktní vnitřní sexualita

Kladné výsledky dalších klientů a přátel „napojování“ ukazují, že jdeme správnou cestou.
Je to ten nejužitečnější koníček, jaký můžeme sami sobě dopřávat – a nejen pro naše zdraví.
Příběhy z praxe:

Karmická medicína 18 – Skrze autohavárii k regenerování se Univerzální Kosmickou Energií

Karmická medicína 25 – Příběh z Vancouveru – aneb zázraky se dějí a už víme jak na ně.

VŠECHNY nemoci a jiné nepříjemnosti jsou bojem Vesmíru o naše Nesmrtelné Duše.