Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Karmická medicína 24 - Řízené dýchání a zdravá dlouhověkost (2. část)

10.12.2014
Dýchání

Trpělivě klientům z poradny připomínám následující doporučení, které občas aktualizuji o další praktické vychytávky. TO CHCE KLID A ZHLUBOKA DÝCHAT = každý to heslo zná, skoro nikdo se jím neřídí, Vy od teď možná ano.

Pár slov o dýchání, které dokázalo některé klienty doslova "zázračně" uzdravit:

Co nejintenzivněji a nejčastěji se věnujte pomalému hlubokému dýchání - viz článek:

 

Učím svou schránku pořádně dýchat už od svých 35 roků a stále vidím, jak každé další zlepšení zvyšuje celkový zdravotní přínos. Tak se také přidejte - ať můžete také zažít své vlastní zázraky.

 

Klidné hluboké dýchání je velmi významnou, přímo nezbytnou součástí nejen odkyselování organismu ale má i mnohem komplexnější detoxikační účinek. Bez dostatku kyslíku se i sebezdravější strava stává jedem. Kvalita našeho dýchání je přímo závislá na naší psychice. Jakýkoliv nedostatek duševní svobody a životního nadhledu vede k překyselení i při sebelepší zásadotvorné stravě - mám to opakovaně ověřeno vlastním měřením. Stačí se nadměrně soustředit na práci u PC, ztratit zdravý nadhled sám nad sebou a soustředěním „ani nedýchat“ – a pH klesá k toxické hodnotě 5,5. Stihnu-li při téže činnosti kontrolovat dýchání v duchu známého „to chce klid a zhluboka dýchat“, naměřím si při stále stejné stravě a stejné pracovní zátěži mnohem příznivější hodnoty pH.

 

Vysvětlení v článku:

Naštěstí to funguje i opačně - pomalé hluboké dýchání znamenitě zklidňuje odkyseluje organismus ( je to dobře ověřitelné přes pH moči), také dramaticky zlepšuje činnost limbického mozku – centrály tělesného i duševního zdraví.

Soustředit se na pomalé hluboké dýchání je nejužitečnější forma meditace, což je nejzdravější způsob, jak uklidnit duševní neklid.

 

Jak zlepšovat dýchání?

Nejlépe v rámci celého regeneračního kompletu.

Nádech i výdech relativně pomalu, ale opravdu do maxima ...a ještě kousek.... a ještě kousek … = kaskádové donadechnutí a povydechnutí. Dýchání NA DORAZ dramaticky zvedá zdravotní účinek pomalého hlubokého dýchání !!! = ČÍM VÍCE KYSLÍKU, TÍM LEPŠÍ DETOXIKACE

Střídáním maximálního nádechu a maximálního výdechu funguje v těle nejen pro výměnu samotné dýchání, ale má i další funkce - především funguje jako "žilní srdce" - znamenitě zlepšuje odsávání stagnující žilní krve z celé dolní poloviny těla a usnadňuje její návrat k srdci.

 

Tím se kromě jiného snižuje hromadění žilní krve:

  • v orgánech celého pánevního dna (například se uleví prostatě, děloze, hemeroidům)
  • v žilách dolních končetin
  • v orgánech břišní dutiny (střeva, játra, atd.)

 

Nádech by měl být jen RELATIVNĚ maximální - proti zpevněné břišní stěně!!! Břicho při nádechu nepovolovat - nechat mírně zpevněné, hlavně podbřišek. Jako bychom při tom maximálním nádechu byli někde v plavkách a obklopeni samými úžasnými bytostmi opačného pohlaví - Tato představa Vám pomůže modelovat správné držení břicha, maximálně zpevněné až zatažené při výdechu a stále mírně zpevněné i při relativně maximálním nádechu.

 

Zpevnění břicha (kdykoliv si na to vzpomeneme) je nejen estetické ale současně i převelice zdravé - při takovém zdravém nádechu se více zvýší nitrobřišní tlak což je jednak skvělá masáž pro břišní orgány a především z nich zvýšený tlak vytlačuje starou odkysličenou žilní krev lépe směrem k srdci. Tím se také ještě více posílí žilní návrat vlivem nádechu a výdechu - a následně se zlepší celá krevní cirkulace. Když občas (při dostatečné kyslíkové rezervě) ve stavu maximálního výdechu přidáte uddijánu bandhu, efekt "žilního srdce" se zlepší přímo dramaticky.

 

Podrobněji zde:

  • Karmická medicína 10 - Energetická cvičení (bandhy) - regenerační cvičení, které lze pro jeho nenápadnost provozovat prakticky kdekoliv a kdykoliv. Zlepšení odtoku stagnující žilní krve z pánevního dna (vytvářením podtlaku v břišní dutině - uddijána bandha) je efektivní nejen během uzdravování se od myomů, ale i pro zmenšení menstruačního krvácení a zkrácení této části cyklu.

 

Bandhy jsou také skvělé proti hemeroidům, pro zlepšení zdraví všeho co se v oblasti pánevního dna a celé břišní dutiny. Regenerační účinek se rychle šíří do celého organismu.

 

Dnes často propagovaný maximální nádech i do zcela uvolněného břicha je nejen neestetický na to, abychom jej provozovali kdekoliv a kdykoli (na rozdíl od relativně maximálního nádechu do zpevněného břicha), ale především z hlediska zdravotního přínosu není zdaleka tak efektivní pro další funkce maximálního nádechu:

  1. není tak intenzivní změna nitrobřišního tlaku, důležitá pro zdravou funkci břišních orgánů,
  2. je daleko méně výkonné již zmíněné posouvání žilní krve směrem k srdci, které má samo o sobě téměř mizivou sací sílu (na rozdíl od mohutné síly tlakové).


Nepřestávají mne těšit zkušenosti klientů z poradny, co všechno si dokázali doslova ROZDÝCHAT.

 

Předchozími technikami zklidněný, ale bdělý mozek si následně může natrénovat ještě vyšší level existence -napojování se na Kosmické Zdroje.

Podrobné informace najdete v tomto souboru pracovních poznámek.Učenliví zájemci s jejich pomocí dosahují sami doma velmi pozoruhodných výsledků.

Úvodní text k novému seriálu článků je zde:


První zkušenosti z praxe:

Podstata je jednoduchá - všudypřítomná Kosmická Energie je připravena uzdravovat tělesnou schránku, podmínkou je naučit se na ni napojovat.

Kladné výsledky dalších klientů a přátel "napojování" ukazují, že jdeme správnou cestou. Postupným zlepšováním čehokoliv pro život potřebného může být člověk od Kosmických zdrojů obdarován doslova každý den, protože k "napojení se nahoru" je nyni k dispozici mnohem přesnější návod, než tomu bývalo v minulosti. KOSMICKÉ ZDROJE nejen sebeuzdravování, ale i dalších darů potřebných pro spokojený život čekají všude kolem nás i v nás.


Je to ten nejužitečnější koníček, jaký můžeme sami sobě dopřávat - a nejen pro naše zdraví.


Související články:
Karmická medicína 04 - Řízené dýchání a zdravá dlouhověkost (1. část)
Vítězný dech aneb Jak nebýt tělo bez duše
80 procent nemocí způsobuje špatné dýchání
Karmická medicína 25 - Příběh z Vancouveru


10.12.2014
autor: MUDr. Ladislav Šafránek
další články v rubrice: Karmická medicína


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

2099,- Kč

1599,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS