Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Karmická medicína 09 - Nerovnováha neurovegetativního systému

29.02.2008
Autoimunita Je jen několik základních příčin našich zdravotních potíží. Všechny si způsobujeme sami.
 1. nehlídáme si svoji vnitřní duševní harmonii
 2. otravujeme se nevhodným stravováním
 3. vysycháme nedostatkem tekutin a jejich špatnou distribucí
 4. poškozujeme se našimi někdy jen nedokonalými a někdy vyloženě špatnými skutky, jejichž zlé důsledky se nám samým vrací jako bumerang v rámci dokonalé kosmické spravedlnosti

V tomto článku se zaměřuji na první jmenovaný zdroj našich zdravotních potíží, protože další tři už jsou jen dalším následkem příčiny první. V nerovnováze = disharmonii nervového systému je skryta prapůvodní příčina mnoha potíží a choroba lidského organismu. Dnes budu mít na mysli především nerovnováhou mezi mozkem a tělem.


Dochází ke stálému nárůstu nároků na myšlení a současně s tím mozek zatěžujeme stále narůstajícím přebytkem informací přicházejících do mozku skrze smyslové orgány. Přetížený mozek pak na samotné tělo stále více "zapomíná" = neposílá tam dostatek nervových podnětů. Čím dále od mozku, tím méně potřebné nervové aktivace. Tím postupně dojde k nerovnováze v aktivaci nervové tkáně - především vegetativních nervů. Výsledkem jsou dvoje potíže současně: V mozku samotném či v tělesných partiích blíže k hlavě jsou to problémy z nadměrné aktivace = téměř jakýkoliv orgán se může dostat do předráždění, které vyvolá nejprve poruchu funkce, a později poškození jeho tkání.


V oblasti hlavy tak vznikají (MIMO JINÉ ...) i bolesti hlavy nebo očí, glaukom = zvýšený nitrooční tlak, vasomotorické rýmy.


Na krku - tuhnutí páteře a především problémy štítné žlázy, která je nesmírně citlivá na dlouhodobý stres. Bohužel oficiální medicína k tomu takto nikdy nepřistupuje a pouze "léčí" následky = hyperfunkce a hypofunkce štítné žlázy.


O kousek níž se přepětí v nervovém systému projevuje omezeným dýcháním - a lidé si ztěžují na zápach z úst (nevětrané plíce) nebo tlaku na prsou - což mohou být nejen projevy tuhnoucího hrudního koše, ale někdy také první projevy toho, že ani srdci se nedaří dobře. Málokdo si uvědomuje, že přetěžované srdce se dlouhodobě snaží přes příslušnou čakru signalizovat své ohrožení - řada lidí si však toho ani nevšimne, dokud není pozdě.


Ještě níže se předrážděná vegetativní nervová soustava projevuje funkčními potížemi žaludku nebo střev. Střeva jsou někde uprostřed této pomyslné "houpačky" a jejich funkční stresová disharmonie se může projevit jak hyperfunkcí (bolestivé koliky a průjmy), tak hypofunkcí = zácpy a jiné střevní potíže. Zde ještě navíc hraje velikou úlohu naprosto nevhodné stravování většiny obyvatelstva.


Od pasu dolů převládají poruchy z nedostatečné podpory neurovegetativního systému - můžeme zde jmenovat gynekologické problémy, prostatu, hemoroidy, křečové žíly. Dokonce takto vznikají i chronické meziprstní plísně dolních končetin - i ty jsou konečným důsledkem toho, že na dolní polovinu těla Váš neurovegetativní systém (především limbický mozek) víceméně zapomněl = proto dochází k oslabení imunity kůže v meziprstních prostorech dolních končetin.Dalo by se ještě podrobněji vyjmenovávat, co všechno v těle způsobí přebytek informací přicházejících do mozku našimi smysly + přetěžování stále intenzivnější činností mozku = nadměrným myšlením - které nerovnováhu dále prohlubuje.


Rada, jak z toho, je jednoduchá, ale pro většinu lidí nepřijatelná: výrazná změna životního stylu. Jen málokdo je ochoten výrazně omezit nekonečné sledování tisku, televize a rozhlasu (nešvar hudební kulisy kamkoliv přijdete). A kdo je navíc ochoten věnovat část volného času aktivní duševní hygieně a jiným harmonizačním technikám?Stručné rady na úvod - pro toho, kdo má zájem tuto "nerovnováhu mezi mozkem a zbytkem těla" alespoň trochu srovnat:

 1. to základní vyplývá již z předchozího textu - pouštět si do hlavy co nejméně informací = jen ty životně důležité = moderně se tomu říká INFORMAČNÍ HYGIENA.
 2. zbytečně znovu a znovu nepromýšlet jevy a události dávno již promyšlené. Je tisíciletou zkušeností, že ty nejlepší nápady nepřicházejí v době největšího soustředění se na daný problém, ale daleko častěji až o něco později - a často jen "jakoby mimochodem" - a spíše v situaci, kdy získáváme od promýšlené situace přiměřený odstup.
 3. harmonizační techniky, které lze provozovat kdykoliv a kdekoliv a proto jim tak rádi říkáme NEVIDITELNÁ JÓGA - pro začátek viz články

Karmická medicína 4 - Řízené dýchání a zdravá dlouhověkost
Karmická medicina 5 -
Aktivace pánevního dna

 

Osvědčené preparáty: Regevit 200 tbl. - viz články Regevit - pro lepší odolnost naší psychiky a Regevit - praktické zkušenosti s dávkováním. Někomu také pomáhá Relax Star - pokud je klient hodně neklidný, je dobré nasadit jej současně s Regevitem. Důvodem je mnohem rychlejší nástup Relax Staru, ale ten slouží více méně jako šetrné přírodní sedativum. Účinek Regevitu u většiny lidí nastupuje mnohem později - žádnou výjimkou není až měsíční čekání na první známky jeho účinku, ale jeho blahodárný vliv na organismus je ve skutečné harmonizaci vegetativní nervové soustavy.


Ale stále donekonečna musím opakovat, že ani Regevit není v případě výraznější disharmonie samospasitelným preparátem. Že nestačí jen polykat sebelepší pilulky, ale je nutno pracovat na sobě - na odhalování svých nedokonalostí a na jejich dlouhodobém trpělivém odstraňování. Někdo tuto přestavbu zvládá sám - jsme přece národem kutilů a stále ještě je mezi námi dost lidí, kteří by si nejraději doma dělali i žárovky - kdyby to jen trochu šlo, že....

 

Naštěstí jsou tu i jiní, kteří využívají možnost konzultovat své problémy v naší internetové poradně.


Pokud tedy samotné podávání přírodních harmonizačních látek nevede k dostatečně uspokojivému zlepšení, je porucha rovnováhy hlubšího rázu a pak je vhodné provést kompletnější analýzu situace - nejlépe na bioenergetické úrovni a na analýze obsahu běžně nepřístupných třináctých komnat našeho podvědomí.


Teprve pak je možno navrhnout další postup přinášející největší efekt, máme-li přesně identifikované naše nedostatky, ukryté hluboko v podvědomí. I když si jich mnohdy nejsme vůbec vědomi, tyto chyby "v softwaru naší Duše" poškozují neurovegetativní rovnováhu přes úzkou souvislost mezi mozkovou psychologickou činností vyšších center a řídící funkcemi mozku pro celé naše zdraví - jimž slouží vývojově starší mozkové struktury.


Zdravější a spokojenější Život je užitečné naučit se respektovat, že jeden a tentýž mozek současně slouží:

 1. našemu vlastnímu vědomí = to co víme, že běží v naší mysli
 2. podvědomí, které zdaleka není jen naše vlastní, ale je také součástí Kosmického Informačního Pole = ať jsme to ochotni připustit nebo ne, Vesmír je inteligentní systém a lidská psýcha je jeho nedílnou součástí.
 3. současně s tím vším má mozek na starosti veškeré vnitřní regulace týkající se tělesného zdraví.

 

Jen pro příklad:
Mozek rozhoduje o tom, kolik naše játra vyprodukují cholesterolu v krvi - protože cholesterol je jednou ze základních stavebních látek pro tvorbu buněčných membrán a pokud mozek vyhodnotí naše myšlenkové procesy jako stav našeho ohrožení - dostanou játra povel vytvářet více cholesterolu k zabezpečení rychlejší obnovy tkání v případě konfliktu. To že jsme pouze vypěnili nad směšným chováním nějakého politika a žádné zranění těla nám nehrozí - takové detaily mozek nevnímá - stále se chová podle základních živočišných mechanismů.


Příjem cholesterolu v potravě je podružný ve srovnání s množstvím, které produkujeme uvnitř svého těla - i kdybychom se živili jen naprosto beztučnou stravou.


Je to především mozek, který přes neurovegetativní inervaci vydává základní regulační povely pro naše cévy a rozhoduje, zda ty či ony jsou rozšířené nebo naopak zúžené = a tím pádem rozhoduje o tom, zda máme hypertenzi či nikoliv. Je to tedy především mozek jehož přičiněním někdo zemře na srdeční infarkt a druhý tu bude zdráv a v dobré náladě do devadesáti let.Všechny ty známé, s oblibou vyšetřované a mnohdy marně léčené a operované žlázy s vnitřním vylučováním jsou podřízené a ve všech svých funkcích regulované nejstaršími mozkovými strukturami. Velká část nemocí štítné žlázy, slinivky břišní a vaječníků začíná v naší hlavě jako nezvládnutý stres.Také je změřeno, že pokud se nacházíme ve stresu, zvyšuje se v našem těle množství volných radikálů. Tyto agresivní ionty nejsou-li včas neutralizovány, jsou universálním zdrojem mnoha nemocí, protože je stále zřejmější, že vyvolávají většinu zánětů a většinu rakovin.
Navíc nějakou rakovinu ve stadiu tzv. mikrorakoviny máme čas od času všichni - lidé, zvířátka i rostliny. Zdráv zůstává jen takový organismus, který maligně zvrhlé (= nekontrolovatelně se množící buňky) včas rozpozná a zlikviduje. A tak bychom mohli ještě chvilku pokračovat...Příčina je stále táž = funkčním propojením mezi vyšší nervovou činností a regulací zdravotních pochodů vznikají velmi těsné souvislosti mezi našimi skutky a naším zdravím duševním a tělesným.Námitka, že řadu nemocí způsobují infekční mikroorganismy, neobstojí = s viry a bakteriemi se totiž setkáváme všichni - ale jen jedinci s oslabenou imunitou jim podléhají. Vrozené vady a utrpení "nevinných malých dětí?" - a co jejich minulé životy plné špatných skutků? Ale to je téma na samostatný článek....


Co je velmi důležité !! = uvědomit si dynamiku těchto procesů

 1. První stadium = nejprve dochází jen k přetěžování buněk a orgánů. Ty mají jisté rezervy a proto se nemoc v prvopočátku neprojevuje vůbec - klient se cítí relativně zdráv, ale při dobrém bioenergetickém vyšetření lze jej na budoucí problém již upozornit.
 2. Později se objevují takzvané funkční poruchy - klient už vnímá, že není v pořádku. Ještě i toto stadium je velmi obtížně diagnostikovatelné pro oficiální medicínu. Klient, pokud je pečlivější, nebo výrazně vnímavější (viz samostatný článek: Karmická medicina 6 - Interoreceptory), se dožaduje různých vyšetření - ta však nic nenajdou, dokud nemoc nepřejde do stadia posledního.
 3. Poslední stadium, kdy dochází k devastaci buněk a tkání zánětem, degeneraci, rakovinou a často i autoimunitní sebevraždou = jak jinak nazvat stav "buněčné občanské války", kdy imunitní systém mylně označí naše vlastní buňky jako tělu nepřátelské a začne je likvidovat podobným postupem, jako by šlo o nepřátelské viry či bakterie či buňky zvrhlé v malignitu (rakovina).

 

 

V první a druhém stadiu lze propukající postižení relativně snadno zregenerovat do původního stavu, nejlépe kombinací přírodních látek a náročnější nápravou nevhodného životního stylu - strava, stres a nedostatek skutečného odpočinku, kdy se za něj jen falešně vydává nějaké další psychické i tělesné přetěžování vlivem dnes tak módního a protěžovaného přílišného sportování.

 

Přírodní produkty je vhodné používat v dobře volených kombinacích - abychom současně navodili dostatečný účinek detoxikační + regenerační + nutritivní + harmonizační.

 

Ve třetím stadiu lze sice také ještě někdy "léčit neléčitelné" a navodit situaci rovnající se "biologickému zázraku".

Co napsat klientkám a klientům, které se v internetové poradně ptají: Několik roků jsem byla léčena na ........to a to........... Nyní jsem již po operaci, užívám ........to a to........... a ptám se Vás, co mi poradíte z hlediska přírodní medicíny? Moje odpověď by vždy mohla začínat slovy: obrátit se na přírodní medicínu včas, nemuseli jste jít na operaci vůbec. Řekněte to alespoň svým dětem, které mohou být vlivem genetiky také ohroženy.

Píšu-li rád o přírodní medicíně, míním tím malý, ale narůstající počet skutečně kvalitních lékařů a léčitelů a nikoliv ziskuchtivé podvodníky a polopodvodníky, o nichž tak rády referují naše televizní společnosti. Nehledě na stereotypní problém naší klientely: jsou doporučeny tři přírodní produkty k dlouhodobé detoxikaci + dieta + další úpravy životosprávy. Klient si koupí jen jeden produkt a po třech týdnech láteří, že preparát je podvod k snadnému obohacení, protože jemu vůbec nepomohl. O neochotě brát tři produkty dva měsíce a současně doporučeným způsobem výrazně změnit životosprávu není však ani řeč.

 

Kdyby si stejnou měrou začali stěžovat neúspěšně a marně léčení klienti z našich nemocnic a poliklinik, vydalo by to však na samostatný televizní kanál. Jenže kdo by se díval na nekonečný proud tváří, oznamujících stále totéž: opakovaně mne vyšetřili, léky předepsali, ale mně je stále špatně..... nebo: od svých 15 let (i dříve) se léčím na ........to a to.......dnes je mi 40 a stav se stále opakuje...

 

Skutečně ideální bude VČAS pečovat o své zdraví, než POZDĚJI pečovat o své nemoci. To je ale hudba budoucnosti, protože v dnešní spotřební společnosti se aktivní účinná péče o zdraví týká jen malého procenta obyvatel, jichž ale naštěstí pomalu ale jistě přibývá.  Lze předpokládat, že příští civilizace se budou svému zdraví věnovat jako své prioritě. Vůbec nevadí, že to bude třeba až za několik dalších století = Vesmír nikam nespěchá a Život na této planetě má svoji nejlepší budoucnost teprve před sebou.

 

Závěr týkající se přítomnosti:

Poptávka klientů po rychlé a pohodlné léčbě vyvolává širokou nabídku dnešní syntetické farmakoterapie.  Ale ačkoliv se to většině klientů a tím pádem ani většině oficiálních lékařů vůbec nehodí do jejich vnímání světa, od počátku lidstva platí stále toto: TĚLO JE OBRAZEM DUŠE A KAŽDÁ NEMOC JE JEJÍM VOLÁNÍM O POMOC.


Takhle jednoduchá je podstata našeho zdraví, které máme jen jedno, takhle jednoduchá je podstata všech možných nemocí, jichž jsou tisíce.


Související články:
Karmická medicína 01 - Úvod
Karmická medicina 02 - Inteligentní Vesmír
Karmická medicína 03 - Nekonečná Duše
Karmická medicína 04 - Řízené dýchání a zdravá dlouhověkost (1. část)
Karmická medicína 05 - Aktivace pánevního dna
Karmická medicína 07 - Užitečné vzorce chování
Karmická medicína 08 - Psychospirituální krize
Karmická medicína 10 - Energetická cvičení (bandhy)
Karmická medicína 11 - Adrenalin snižuje šanci pro zdravou dlouhověkost
Karmická medicína 12 - Hmotné zabezpečení skrze Vyšší moc
Karmická medicína 13 - Možná je svět opravdu stvořen z Lásky
Karmická medicína 14 - Reinkarnace a její psychologický přínos
Karmická medicína 15 - Depersonalizace a derealizace (pro někoho vyšší stav vědomí, pro jiného jen diagnóza duševní poruchy)
Karmická medicína 17- Intuitivní preventivní užívání přírodních produktů
Karmická medicína 18 - Skrze autohavárii k regenerování se Univerzální Kosmickou Energií (neboli Boží láskou)


29.02.2008
autor: MUDr. Ladislav Šafránek
další články v rubrice: Karmická medicína


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS