Křečové žíly – problém nejen estetický

Potíž pronásledující velkou část populace, více žel tu ženskou. Kořeny jsou hlavně v dědictví, a tak když okouknete nohy předků, víte co vás pravděpodobně čeká. Značně tomu ovšem napomáhá i životní styl – stání, nadváha, některé sporty, hormonální antikoncepce. Problémy vrcholí perforací cévní stěny a degenerované pokožky s následným vznikem zánětu (bércového vředu).

Chceme-li předejít tomuto nepříjemnému onemocnění, které se nás limituje esteticky i v řadě aktivit, pak je nutné dodržovat nejen některé zdravotní praktiky, ale důsledně pečovat o zdraví pokožky na postižených místech a o žilní stěny pod pokožkou. Chřadnoucí pokožka neposkytuje rozšiřujícím se žilám dostatečnou podporu a tak se onemocnění urychluje. Nošení stahujících obvazů není vždy možné ani příjemné, a dlouhodobě to problém neřeší.

Chceme-li tedy zachovat kvalitu pokožky a zmírňovat progresi onemocnění, je třeba denně aplikovat přírodní přípravky s obsahem látek, které pokožku vyživují a regenerují, a látek pro posílení pružnosti žilní stěny.

Rutinol je jemný přírodní gel založený na originální kombinaci bylinných extraktů a silic určený ke zpevnění žilní stěny a pokožky, prokrvení svalové tkáně a podpoře cirkulace krve. Chrání tak mimo jiné i pokožku před ztrátou pružnosti a pevnosti. Je vhodný při bolestech, otocích a jako prevence bércových vředů.

Denní jemné vtírání do postižených míst směrem od kotníků významně zbrzdí zhoršování potíží a v raných stádiích může tvorbě křečových žil zcela zabránit. Po aplikaci si odpočiňte se zdviženýma nohama. Buďte trpěliví, příroda hojí pomalu, ale jistě.

 

Zpět nahoru