prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Kloubní výživa

19.10.2011
Na našem trhu existuje nepřeberné množství kloubní výživy. Obsahují nejrůznější složky, někdy samostatně někdy v kombinacích. Tento článek chce charakterizovat některé z nich a chce přispět k lepší orientaci při výběru některého z doplňků stravy z této skupiny.

Obecně se dají přípravky kloubní výživy označit jako ty, které vyživují a chrání klouby a pomáhají udržovat vaziva a klouby v dobrém stavu. Dobře známý je kolagen. Kolagen je součástí chrupavky, tvoří až jejich 40 %. Kolagen je nejdůležitější bílkovina lidského těla. Kromě toho, že je obsažena v pojivu a vazivu, pomáhá oddalovat stárnutí pokožky a současně ji zpevňuje, vyhlazuje vrásky nebo pomáhá zlepšovat pevnost vlasů a kloubů. Kolagen můžeme najít například v přípravcích Colafit či Pěnový kolagen Bioragel.Další součástí chrupavky je i chondroitin sulfát, což je polysacharid. Je doporučován jako doplněk léčby při osteoartróze, což je degenerativní zánětlivé onemocnění kostních kloubu. Chondroitin sulfát rovněž pomáhá u osob s oslabenou chrupavkou, které pravidelně cvičí. Jeho důležitou vlastností je schopnost vázat vodu a tím zabezpečuje elastické a mechanické vlastnosti chrupavky. Při dlouhodobém užívání, alespoň 2 měsíce má příznivé účinky při bolesti a zánětu u artrózy kloubů. Po vysazení účinek určitou dobu přetrvá. Chondroitin sulfát se vyskytuje v přípravcích Atrhromedicus Complex, Artrin, Shark Cartilage, Celadrin a další.Glukosamin sulfát, další z častých komponent přípravků kloubní výživy je molekula obsahující glukózu, která je ve vysokých koncentracích obsažených obsažena v kloubech a vazivu, kde ji náš organismus potřebuje k vytváření molekul nutných k opravám a udržování chrupavky. Glukosamin sulfát pomáhá zmírňovat bolest, ztuhlost a otoky kloubů a dalších kloubů zasažených artrózou, event. dalšími nemocemi. Opět, stejně, jako u chondroitin sulfátu je doporučován u osteoartrózy. Glukosamin sulfát lze najít v přípravcích Arthrona, Arthrorevital Complex či Glucosamine Star.Dále se můžeme setkat se složkou MSM, často v kombinaci s názvem Lignisul. MSM znamená methylsulfonylmethan, odborně správně dimethylsulfon. Je to organická sloučenina síry. U této látky se uvádějí pozitivní účinky protizánětlivé u osteoartrózy nebo revmatoidní artritidy. Pomáhá tlumit bolestivost a otoky kloubů. Lignisul je patentově chráněný název pro čistou formu dimethylsulfátu, pojmenovanou podle přírodní látky ligninu izolovaného z lýka borovic. V doplňcích stravy můžeme např. MSM najít v přípravcích Pro klouby Trio, Gelactiv Nexrutin či Joint Activity.V přípravcích z oblasti kloubní výživy můžeme ještě najít řadu dalších složek, ale těm se budeme věnovat v některém z dalších článků.Celková nabídka přípravků kloubní výživy.


Související články:
Jak si zregenerovat kolenní klouby?
Glucosamin a klouby
Kolagen
Artróza kloubů - příroda nám nabídla novou a ještě účinnější kloubní výživu
Pružný jako kolagen
Costenův syndrom - bolestivé onemocnění způsobené změnami v čelistním kloubu
Bakerova cysta


19.10.2011
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Bioženy ohrožují zemi
Dýně Hokaido
Mládež, alkohol a oparový virus
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Divím se, že to ty děti přežijí!
Priessnitzův obklad
Astrolog Antonín Baudyš: „Jsme v tiché válce, připravené elitami a USA. Někdo se nás jako civilizaci rozhodl ukončit a vypnout.“
(c) 2004-2016 www.celostnimedicina.cz
O násRSS