Jak zvládat běžné infekční nemoci

Milí čtenáři, uvedu zde účinnou léčbu sezónních infekcí a to bez škodlivé chemie. Za prvé si uvědomte, že chemické léky (tzv. antipyretika), které srážejí zvýšenou teplotu, vám uzdravení nijak nepřiblíží, ba naopak mohou pouze zkomplikovat a prodloužit průběh nemoci. Horečka je totiž jedním z přirozených prostředků naší imunity. Při zvýšené tělesné teplotě probíhají imunitní děje rychleji a efektivněji. Navíc, tak oblíbený paracetamol (zvaný též pseudoefedrin) je jedovatý a zatěžuje detoxikační orgány (játra, ledviny) a může poškodit bílé krvinky. Jeho použití je naprosto nevhodné! Jde o léky jako Paralen, Panadol, Modafen, atd. Další velmi oblíbený lék používaný běžně při teplotě a to i u kojenců (!!) je ibuprofen (Nurofen, Brufen, ..).

Tato chemikálie je ještě toxičtější. Dle mého názoru nemají tyto jedy žádné opodstatnění v léčbě horečnatých stavů. Podlehli jsme (pacienti i lékaři) masivní reklamní kampani farmakoprůmyslu. Pokud chceme vysokou horečku (např. u kardiaků nebo malých dětí) snížit, použijme přirozený postup – tedy ochlazení. Ať již studené zábaly a nebo vlažnou koupel. Uvedu tři homeopatické léky, které velmi účinně a zároveň bez poškození organizmu sníží teplotu. Homeopatika působí svou informací právě na imunitní systém, který pak začne pracovat účinněji a inteligentněji.

Základním homeopatikem pro začátek infekčních nemocí je Aconitum. Osvědčila se mi síla léku 30. Možno použít i 15. Tento lék působí pouze prvý den, pak už ne. Dokáže při včasném použití přimět organizmus k uzdravení ještě týž den! Musí se brát opakovaně, třeba po půl hodině. Stačí cucat tři kuličky (to platí u všech homeopatik). Další homeopatikum, které působí antipyreticky, je Belladona. Zde používám sílu 9 nebo 15. Hodí se pro pokročilejší zánět s pocením, neklidem, bušením srdce a žízní. Tím třetím je Ferrum phosphoricum (opět 9 či 15), jež pomáhá při horečkách, kdy je pacient klidný, třeba si čte noviny…, nemá moc žízeň a nepotí se.

Samosebou, podle dalších příznaků (kašel, rýma, různé bolesti…) je možno přidat další homeopatické léky. Takto se nemocný může uzdravit ve velmi krátké době a jeho imunita je nemocí posílena! Nikoliv narušena, jak je tomu u chemických přípravků. Zde se nemohu nezmínit na mnohdy zbytečné předepisování antibiotik. Bohužel, i sami pacienti často tlačí na lékaře v tomto smyslu. Tyto syntetické látky mají sloužit pro záchranu života. A nikoliv pro běžné infekční nemoci. Antibiotika výrazně narušují celistvost organizmu a snižují obranyschopnost. Na rozdíl od homeopatik a jiných přírodních léků postrádají inteligenci. Nadělají v těle více škody než užitku. Velmi často mám v ordinaci děti, které po opakovaně podávaných antibioticích již ztratily přirozenou imunitu a jsou stále nemocní. Pak jim vytrhnou krční mandle a angíny sice pominou, ale infekce postoupí hlouběji do průdušek a kolotoč antibiotik se opakuje. Pokud se děcko nezačne skutečně léčit, nečeká ho nic dobrého…

Vhodné je použití i dalších bylinných směsí pro odvedení studeného větru z napadeného organizmu. Na záněty v krku včetně hnisavých angín možno dát dubové kapky ke kloktání. Svůj význam má také zábal krku s tučným tvarohem, či tofu a nebo s podušenou cibulí. Z indického lékařství používám zázvor (kořen nakrájet a zalít vřící vodou, pak pít). U silného zahlenění s zimomřivostí a bledostí je vhodné pít odvar z pepře a feferonek. U všech těchto stavů je nutno dopřát tělu klidu! A dbát na přísun vody a to teplé! Přeji vám pevné zdraví!

Knihu MUDr. Lebenharta Svlékl jsem bílý plášť naleznete v naší nabídce.

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.