Jak po Vánocích zatočit s kilogramy navíc? Máme pro Vás jednoduché tipy

cm vaha

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Po Vánocích přichází spousta nástrah. Jednou z nich je např. dojídání dobrého jídla. Díky několika následujícím radám lze dosáhnout toho, že vám budou sukně a kalhoty i po svátcích stále akorát.

Co doma nemám, to nesním

Boj s přejídáním by měl začínat už u regálů v obchodech. Ubraňte se pokušení koupit více dobrot než sníte. Naplňte košík raději ovocem a zeleninou. Místo utrácení za větší množství potravin, než rodina skutečně spotřebuje, se zaměřte a kupujte raději kvalitnější výrobky s vyšším poměrem živin.

Náš tip: Na nákup se vydejte po jídle! Pokud budete nakupovat s prázdným žaludkem, sáhnete podvědomě po tučnějších a sladších jídlech a nakoupíte potravin mnohem více, než bylo původně v plánu.

Zelenina nejen na talíři

Přelstěte sama sebe a nakrájejte si na tác s cukrovím třeba mrkev! Její sladká chuť ošálí vaše chuťové pohárky. Do těla navíc dostanete i vitamíny, které jsou v zimním období obzvláště potřebné.

Nezapomínejte pít

Doma po Vánocích Vám zůstanou slazené limonády, kterými jste zalévaly tuny cukroví a bramborového salátu. Zkuste si místo nich udělat domácí citronádu, která navíc nakopne metabolismus! Nezapomínejte také, že hlad je převlečená žízeň. Vypijte proto alespoň dva litry čisté vody denně. Žaludek se vám zaplní tekutinou a Vy nebudete mít pocit hladu.

Náš tip: Rozmixujete kostky ledu, nakrájené jablko, skořici a kapku pomerančového džusu.