Jak na bolavé klouby – tip na vánoční dárek pro sebe i vaše blízké

cm nohy

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Máte problémy s klouby? Věřte, že nejste sami. Vždyť v lidském těle jsou celé stovky kloubů, které umí potrápit doslova každého – nejen starší generaci, ale i mladé lidi a dokonce i děti. Vrcholoví fotbalisté či energií nabití tanečníci by mohli vyprávět své. Klouby jsou místa, kde se setkávají dvě nebo i více kostí, člení a stabilizují jinak nehybnou kostru a všechny se nezadržitelně opotřebovávají. Přesto bychom udělali velikou chybu, kdybychom je šetřili.

Naopak, naše klouby potřebují pohyb! Nejvíce doporučovaná je častá chůze, nejlépe po měkkém povrchu (například na mýtinách, loukách, lesních pěšinkách), jízda na kole a plavání. Prospěšný je ale každý druh neagresivního a rozumného cvičení, samozřejmě s patřičným ohledem na věk a aktuální zdravotní stav.

Mnozí z nás se ale často dostanou do situace, kdy ani příkladná snaha a dodržování zdravého životního stylu nestačí. Klouby nás bolí, zhoršuje se nám pokožka, lámou se nehty, vypadávají vlasy… zkrátka neštěstí nikoliv za horami, ale přímo v našem životě. V takovém případě je však odpověď na naše těžkosti jednoduchá – s největší pravděpodobností nám chybí kolagen.

Zdaleka ne všichni vědí, že chrupavka je v kloubu až ze 40 % tvořena právě kolagenem, stejně jako polovina bílkovin v těle. Z této rovnice tedy jasně vyplývá, že tělo potřebuje kolagenu skutečně obrovské množství. Otázka je nabíledni – existuje jednoduchý a bezpečný způsob, jak si kolagen opatřit? V dnešní době již ano, není to vůbec žádný problém.

Kostičky kolagenu jsou na českém trhu jediná kloubní výživa, která obsahuje neuvěřitelných 99,9 % čistého krystalického kolagenu. Další velkou předností tohoto doplňku stravy je naprostá absence chemických přísad – dnes tolik rozšířených konzervantů, aromat a barviv, nespornou výhodou je také jeho vysoká využitelnost pro organismus a snadné polykání. Kromě toho, že doplňuje kolagen v chrupavce, posiluje a chrání klouby, pomáhá při artróze, evidentně také významně prospívá pokožce, vlasům a nehtům. Je určen pro všechny věkové kategorie, včetně diabetiků či těhotných žen. První známky zlepšení se dají úspěšně pozorovat po 2 až 3 měsících pravidelného užívání.

Máte-li problémy s klouby, je zbytečné se trápit a předčasně rezignovat na celou řadu činností, které jste měli rádi. Máte chuť si ještě zajít na tancovačku, vytáhnout lyže či brusle? Proč ne, není vůbec nutné se čehokoli zříkat. A už vůbec je bláhové dobrovolně trpět bolestí při každém kroku do schodů, když nemusíte. Kostičky kolagenu vám pomůžou. Nebo vaším nejbližším, kteří si tak často na problémy s klouby stěžují. Ruku na srdce – máte pro ně snad lepší a užitečnější dárek na Vánoce? Jak se praví v pohádkách „chytrost nejsou žádné čáry“, ale jen v pravý včas získané, dobré informace.