Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Dezintegrovaná chlorella - nová a silnější

26.04.2017
Chlorella
Chlorella patří mezi zelené potraviny, které jsou pro své všestranné vlastnosti oblíbené mezi milovníky zdravé výživy a přírodní medicíny. V tomto článku bych se rád zmínil o tzv. dezintegraci, která přináší ještě lepší využití této užitečné přírodní látky.

Chlorella

Nejprve ale několik slov o chlorelle samotné. Označení chlorella bez dalšího přívlastku přísluší rodu sladkovodních jednobuněčných řas. Pro svět vědy byly objeveny v roce 1890, ale řasy velmi podobné chlorelle byly nalezeny ve zkamenělinách starých jeden a půl miliardy let.

 

Její název je odvozen řeckého slova "chloros" = zelený a latinské přípony "ella" = malá.

 

Nejznámější je druh chlorella pyrenodoisa, s kterým se také můžeme nejčastěji setkat v doplňcích stravy. Tato sladkovodní řasa obsahuje až překvapivě mnoho různých přírodních látek.

 

Účinné látky chlorelly

Obsahuje vitamín A, D, beta karoten, vitamín C a vitamíny skupiny B (B1B2, B3, B5, B6, B12 a kyselinu listovou). Co se týče minerálních a stopových prvků, je možné zmínit železo, zinek, vápník, měď, draslík, fosfor nebo hořčík. Tím ale výčet ještě nekončí - dále obsahuje několik aminokyselin (lysin, leucin, alanin či arginin), velké množství chlorofylu, vlákninu a také tzv. CGF růstový faktor (vzniká při fotosyntéze a stimuluje regeneraci tkání). Chlorella obsahuje některé složky řazené mezi antioxidanty, tak pomáhá náš organismus chránit před negativním vlivem škodlivých volných radikálů z okolního prostředí.

 

  • Její užívání pomáhá zvyšovat celkovou odolnost organismu vůči infekcím.
  • Chrání buňky a tkáně před škodlivým působením volných radikálů.
  • Pomáhá snižovat riziko vzniku chorob srdce a cév.
  • Příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu a tlak krve.
  • Některé zdroje uvádějí, že zvyšuje účinnost inzulínu s následnou lepší kontrolou hladiny cukru v krvi.
  • Zvyšuje také odolnost vůči stresu a únavě.
  • Dále pročišťuje trávicí trakt, zejména tlusté střevo, a podporuje rozvoj užitečné střevní mikroflóry, zlepšuje funkci střev a jejich peristaltiku (hybnost střev a tak zlepšuje zpracování potravy).
  • V přírodní medicíně je řazena mezi detoxikační prostředky, protože pomáhá zbavovat tělo jedů, těžkých kovů a chemikálií. Je to díky obsahu vlákniny pojmenované vědci jako sporollein. Buněčná stěna řasy, díky obsahu této vlákniny, na sebe ve střevní dutině naváže zmíněné toxické látky, ty jsou pak stolicí vyloučeny ven z těla a tak je sníženo nebezpečí, které pro naše tělo tyto těžké kovy znamenají.

 

Chlorella

Dezintegrovaná chlorella

A nyní se dostáváme k pojmu dezintegrace uvedeném v nápisu tohoto článku. Jedná se o způsob zpracování, na kterém se významně podíleli i čeští vědci z Mikrobiologického ústavu Akademie věd ČR. Chlorella pro tyto účely se pěstuje v lázních na Třeboňsku.

 

Dezintegrace pomáhá dosáhnout lepšího využití látek obsažených v chlorelle tím, že se zvýší jejich vstřebatelnost. Toho je dosaženo dezintegrací (česky bychom řekli rozrušením) stěny jednotlivých buněk této řasy. Tuto buňku lze přirovnat k oříšku, který pod svojí slupkou skrývá důležité látky. Naše tělo se jinak obtížně dostane k látkám ukrytým pod stěnou buněk chlorelly, tedy pod tvrdou slupkou pomyslného oříšku. Po dezintegraci mohou enzymy a trávící šťávy zpracovat pro nás organismus všechny výživné látky obsažené v chlorelle.

 

Chlorella je někdy kombinovaná v doplňcích stravy se selenem, jako v přípravku Chlorella se selenem od firmy Natural Medicaments. Je to mimo jiné i proto, že selen může pomoci odstraňovat některé těžké kovy. Jedná se zejména o rtuť. Selen má schopnost vázat rtuť, vytváří s ní komplex rtuť-selenid, který je pro tělo neškodný. Selen je ale důležitý i jinak - jeho nedostatek může způsobit kardiovaskulární problémy, zejména negativně může ovlivnit riziko vzniku infarktu myokardu a cévních onemocnění.

 

Celková nabídka přípravků obsahujících Chlorellu.


Související články:
Selen
Chlorella versus Spirulina
Zelené rostliny pro zdraví


26.04.2017
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS