Čistá voda – skrytý problém její konzumace

cm limetky

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Propagování konzumace čisté vody bohužel vždy svědčí o neznalosti základních fyzikálních zákonů a jejich vlivu na funkce lidského organismu. S příjmem obyčejné čisté vody tělu vzniká problém, o němž neví většina veřejnosti a zřejmě si jej neuvědomují ani mnozí propagátoři „rádoby zdravé“ výživy.

Všechny tekutiny lidského těla jsou totiž na rozdíl od „zdravé“ čisté vody poměrně hustým roztokem mnoha různých látek. Tělo proto nesmí „zdravou čistou vodu“ vstřebat z trávicího traktu do krevního oběhu, dokud ji dostatečně nezahustí, jinak by mu tahle „zdravá“ čistá voda uvnitř těla roztrhala všechny nechráněné buňky, s nimiž by přišla do přímého kontaktu. Praskaly by zvýšeným osmotickým tlakem.

Na nadměrný příjem „zdravé“ čisté vody se dá dokonce i zemřít.

Ale i běžně konzumované množství čisté vody neustále nutí organismus, aby odněkud vyplavoval vše, co je potřebné pro zrušení tohoto (pro buňky smrtícího) osmotického rozdílu mezi čistou vodou a vnitřním prostředím, do něhož má být přijímaná tekutina vstřebána.

Nebo-li – čím pijeme „hustější“ kapaliny, tím má tělo menší dřinu. Už víte, proč v pokladech lidové moudrosti je i toto přísloví: „Polévka je grunt“? Navíc tělo nemusí tuto příjemnou a užitečnou tekutinu ohřívat vlastním pracně vytvořeným živočišným teplem.

Co tedy pít jiného?
Příjemné je měnit různé zdroje tekutin včetně polévek. Ty jsou navíc užitečné i pro udržení štíhlé linie, zvláště při jejich samostatné konzumaci. Viz článek Nadváha a „tekutá“ dieta – vlastní zkušenosti.

Z nápojů doporučuji v průběhu dne střídat různé bylinkové a ovocné čaje, stolní minerálky a džusy (nepřislazované). Dva poslední jmenované nápoje rád míchám dohromady – do minerálky si přidávám ananasový džus. Skvělým zdrojem tekutin jsou i čerstvě připravené zeleninové šťávy, ale jejich příprava je poněkud složitější.

Do skladby tekutin rozhodně doporučuji přidat pivo nealko, pokud možno bez umělých sladidel a jiných „éček“. Ze studených tekutin je to jednoznačně nejzdravější nápoj – nejkvalitnější zdroje vody, chmel, přirozený B-kompex…. = neboli to nejlepší z piva ale prakticky bez alkoholu. Prostě „nemá to chybu“. Kupuji jej ve velkém pro celou rodinu.

Poznámka na konec – pro „fajnšmekry“ (prosím o shovívavost, nekamenovat):

Voda z kohoutku – tam kde nepochází přímo z hlubinných vrtů, ale jde o říční vodu a přes vodárnu s chlorováním, tak může jít o poněkud horší zdroj, než voda sice balená, ale PRAMENITÁ z nějakého dobrého vrtu. Věřte prosím tomu, že voda má opravdu svou „paměť.

Jakkoliv si vážím toho, že žiji ve vyspělé civilizaci s fungujícím vodárenstvím, vnímám ve svém rodném městě jejich produkt za znamenitý zdroj INFEKČNĚ nezávadné vody, výborné pro sprchování, mytí zeleniny atd, ale nikoliv jako zdroj té nejlepší tekutiny k pití, tak jak to od mládí vnímá moje současná tělesná schránka.

Z balené vody si ve velké nádobě z hnědého skla připravuji tzv „diamantovou vodu“ + ještě v ní mám kameny, které jsou mi nejbližší – pro mne to jsou jaspisy, ale tohle je individuální. Je to tak trochu jen hračičkaření pro velmi citlivé tělo senzibila, které je extrémně vnímavé na špatnou vodu.

Stejně je nakonec každé tělo jen tak zdravé, jak je zdravá jeho NESMRTELNÁ DUŠE + jak moc se psychika otevírá nejvyššímu působení VESMÍRU (volná energie nebo-li prána atd) – viz např. článek:

Recept na domácí zdravotní nápoj najdete v článku Koktejl pro zdraví: lněné semínko + zeleninové šťávy.