Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Chytrá houba a další pomocníci z přírody proti nehtové mykóze

22.10.2016
Nohy
Mykóza nehtů (odborně onychomykóza, lidově nehtová plíseň) je velmi nepříjemné a úporné onemocnění a navíc vytváří i estetický problém. Mají ji na svědomí různé typy mikroorganismů, mezi nimiž dominují dermatofyta (řazeny mezi houby), saprofytické houby či kvasinky. Tito neviditelní vetřelci se dají získat na místech, kde je velká koncentrace lidí a vlhko - ideální pro ně jsou koupaliště, kryté plavecké bazény, sprchy či sauny.

Projevy nehtové mykózy

Důležité je znát, jak toto onemocnění vypadá na svém počátku, protože čím dříve se proti němu zasáhne, tím lepší a také rychlejší je naděje na vyléčení. Nehtová mykóza se rozvíjí pomalu a zasahuje postupně kousek po kousku celý nehet.

 

Na začátku se projevuje změnou barvy nehtu (bílé až nažloutlé skvrny na okrajích nehtů). Pokud se nemoc neléčí, pak houby či kvasinky pronikají přes nehtové lůžko pod nehtovou ploténku. Potom dochází postupně ke ztlušťování nehtu, jeho praskání a lámání, zarůstání, nebo naopak uvolnění od lůžka, k různým deformitám apod. Postižený nehet také dost výrazně bolí. Infekční mikroorganismy žijí v symbióze s baktériemi, což má za následek, že pokožka nohou silně zapáchá, svědí a často i pálí.

 

Jak s ní bojovat?

Velmi dobrým a oblíbeným pomocníkem je tzv. chytrá houba neboli latinsky Pythium oligandrum. Je to druh mykoparazitické řasovky, která napadá mnoho druhů hub včetně příbuzných řasovek. Při kontaktu s jinou houbou dochází k tomu, že ji chytrá houba rozkládá a bere si z ní živiny - lidově řečeno “požírá” ji. Nemusíme se ovšem obávat, jiné mikroorganismy ani zdravou kůži nenapadá.

 

Chytrá houba se vyrábí pod názvem Biodeur a existuje několik odlišných variant podle způsobu aplikace. Základní verze se používá zejména proti pachovým symptomům, hidrotickým stavům, kvasinkám a dermatofytickým houbám na pokožce a v meziprstí. V tom případě pro prvotní ošetření nohou stačí tři týdny, což vlastně obnáší tři dvojité koupele. V případě nehtové mykózy je to již složitější. Můžeme tuto verzi také použít, ale tam je po třech týdnech aplikací léku potřeba pokračovat s aplikacemi ve čtrnáctidenních, maximálně pak v měsíčních intervalech až do vyléčení. Podle rozsahu postižení nehtu se doba používání chytré houby může protáhnout i na rok. Je dobré si připomenout, že se dá k vytření obuvi využít rozředěný zbytek, který zůstane v nádobě, ve které přípravek mícháme. Během doby aplikace chytré houby se nepoužívají jiné přípravky.

 

 

Z přírodních prostředků se dá jako prevence i doplněk léčby pít čaj Chanca Piedra. Případně kombinaci lapacho společně s vilcacorou. Během léčby je třeba vynechat potraviny obsahující cukr, zejména slazené nápoje a bílé pečivo. To jsou složky potravy, které posilují původce nehtové mykózy, zejména kvasinky. Preventivně je možné používat spreje na nohy obsahující chlorofyl (pohlcuje zápach) či šalvěj (snižuje pocení a tím tvorbu vhodného prostředí pro vznik infekce). Rovněž je dobré i speciálními prostředky vystříkávat punčochy, ponožky a boty, pokud je v našem okolí infekce či nechceme, aby se infekce z našich nohou šířila dále.

 

Celková nabídka přípravků pro zdravé nehty.


Související články:
Bylinky z pralesa - Vilcacora
Bylinky z pralesa - rudé a žluté Lapacho
Zatočte s plísněmi nohou. Navždy!


22.10.2016
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Nemoci


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

317,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS