Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Chlorella pyrenoidosa

05.02.2015
Chlorella pyrenoidosa
Chlorella patří do skupiny tzv. zelených potravin (například s mladou pšenicí). Její latinský název je chlorella pyrenoidosa. Je to rostlina mikroskopické velikosti a jedná se o sladkovodní jednobuněčnou řasu. Obsahuje řadu užitečných látek. Je velkým zdrojem bílkovin, což je důležité zejména pro vegetariány a vegany, protože jich obsahuje dvakrát více než luštěniny.

V chlorelle se nachází také některé vitamíny a minerály. Je bohatá na vitamín A, H (biotin), D, beta karoten, dále vitamin C a vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6, B12 a kyselina listová). Z minerálů obsahuje železo, zinek, vápník, měď, draslík, fosfor nebo hořčík. Beta karoten má antioxidační účinek a pomáhá neutralizovat škodlivé účinky volných radikálů. Dále obsahuje několik aminokyselin, jako je lysin, leucin, alanin či arginin.

 

Chlorella obsahuje růstový faktor CGF, který podporuje buněčný růst. Tato složka má vliv na posílení organismu, je to komplex peptidů a nukleových kyselin, který stimuluje růst a regeneraci tkání na buněčné úrovni a chrání buňky proti toxickým látkám. Další složkou je chlorofyl, který se podílí na zlepšení krevního obrazu. Také má výrazné detoxikační vlastnosti a zevně urychluje hojení ran a zabraňuje zánětům (starší ročníky znají velmi oblíbený Chlorophyl spray z lékáren). Také pomáhá při akné nebo ekzému.

 

Mimo těchto dvou látek chlorella obsahuje ještě chlorellin a sporopollein. Chlorellin je probiotikum a přírodní antibiotikum. Spollerin se stará o detoxikaci. Díky látce chlorellin má totiž výrazné antibakteriální účinky. Užívá se zejména ve formě tablet, ale je také vyráběna i ve formě prášku.

 

Jaké jsou její hlavní přínosy pro naše zdraví?

Hlavně zvyšuje celkovou odolnost organismu vůči infekcím, dále chrání buňky a tkáně před škodlivým působením volných radikálů, pomáhá snižovat riziko vzniku chorob srdce a cév, příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu a tlak krve. Některé zdroje uvádějí, že zvyšuje účinnost inzulínu s následnou lepší kontrolou hladiny cukru v krvi. Rovněž pomáhá lépe se vypořádat se stresovými situacemi a únavou. Dále pročišťuje trávicí trakt, zejména tlusté střevo, a podporuje rozvoj užitečné střevní mikroflóry, zlepšuje funkci střev a jejich peristaltik. Také je označena jako detoxikační prostředek, protože pomáhá zbavovat tělo jedů, těžkých kovů a chemikálií.

 

Je dobré vědět, že její užívání snižuje kyselost vnitřního prostředí, což je důležitá informace pro všechny, kdo se zabývají problematikou překyselení organismu. Chlorella se ale neužívá jen vnitřně, objevuje se i v řadě přípravků z oblasti přírodní kosmetiky. Může to být balzám na rty, sprchový gel i regenerační krém a další.

 

Chlorella je velmi oblíbena zejména v Japonsku, kde se i používá jako pomocník proti ionizujícímu záření a je podrobována zkoumání v řadě studií. Na závěr bych uvedl, že existuje i celá řada dalších druhů chlorelly, jako jsou Chlorella Vulgaris, Chlorella Sorokiniana či Chlorella Kessleri, ale ty se většinou nepoužívají pro výrobu přírodních přípravků.

 

Zajímavé je připomenout, že chlorella se pěstuje a produkuje i v Česku (v lázních na Třeboňsku). Zabývají se jí i odborníci Mikrobiologického ústavu Akademie věd ČR. Jedná se zejména o se o koupel z rozdrcené řasy chlorelly. Nicméně odborníci chystají i různé pokrmy z této řasy, dokonce i ve formě koktejlů. Zde se, podle informací z tisku, vyrábí v tzv. dezintegrované formě, kdy se naruší buněčná struktura řasy, díky tomu je pak vstřebatelnost látek obsažených v chlorelle výrazně vyšší.

 

Celková nabídka přípravků obsahující chlorellu.

 

Doporučujeme Českou chlorellu se selenem.


Související články:
Chlorella pyrenoidosa si razí cestu
Chlorofyl
Zelené rostliny pro zdraví
Léčivé rostliny pro správnou detoxikaci
Zelený ječmen
Mladá pšenice


05.02.2015
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

319,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS