Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Candimin - oregáno proti plísním (komerční sdělení)

07.05.2004
Přes nepopiratelné úspěchy moderního farmakologického průmyslu stále zůstává příroda se svými zdroji účinných látek daleko před vědci.

Mnohdy je pak možno přijmout přírodou nabízené „produkty“, které znali již naši předkové a které, pokud jsou správně použity, mohou tvořit alternativu či doplněk k moderním terapeutickým postupům.

Zářným příkladem takové situace je Origanum vulgare - český název dobromysl, nověji převzatě oregáno. Origanum znamená v řečtině „potěšení z hor“ - v horách se ostatně planě rostoucím druhům nejlépe daří. Při pobytu na jihu Evropy se s oregánem setkáváme pravidelně, nelze si bez něj představit italskou pizzu, která pomohla celosvětové gurmánské proslulosti oregána.

Nejen na dobrou mysl

Dobromysl byla odedávna považována za vynikající léčivou rostlinu. Hippokrates ji pokládal za prostředek na posilnění nervů a doporučoval ji při plicních chorobách, také český název dobromysl vyjadřuje její pozitivní vliv na psychiku a dobrou mysl. Botanické příručky sdělují, že dobromysl pomáhá při neurózách, má protikřečové účinky, zlepšuje trávení, podporuje chuť k jídlu, působí protiprůjmově.

Často je popisován její protizánětlivý efekt – jak na kůži a sliznice, tak na dýchací cesty, ale i klouby a zuby. Moderní populární zdroje uvádějí vliv na akné, alergie, astma, kvasinky a plísně, zácpu, zažívací obtíže, bodnutí hmyzem, bronchitidu, afty, nachlazení a chřipku, nemoci dásní, bolesti hlavy, postižení parazity, zápaly plic, psoriázu, plísně nehtů či bradavice.

Silné přírodní antibiotikum

Základní účinnou látkou v dobromyslovém oleji je carvacrol. Tato látka je prokazatelně velmi silným přírodním antibiotikem, působícím i na bakteriální kmeny, které jsou jinak odolné vůči klasickým syntetickým antibiotikům. Mimo to působí jako silná látka proti plísním – jak kožním, tak proti plísním v potravinách, které způsobují trávicí obtíže.

Carvacrol je zároveň jedním z nejsilnějších antioxidantů. V experimentu se prokázal i určitý efekt proti rakovině a leukémii. Jako náhradu chemoterapie jej ovšem prozatím rozhodně nelze doporučit. Zveřejněn byl i důkaz účinku proti trombóze, který může do budoucna slibně ovlivnit prevenci nemocí srdce a cév. Olej z dobromysli má prokazatelný účinek na potlačení mikroba Helicobacter pylori, který se podílí na rozvoji žaludečních vředů.

Praktickým využitím uvedených poznatků je preparát Candimin. Tento nově zavedený produkt obsahuje olej z dobromysli a za studena lisovaný olivový olej jako nosnou substanci. Podíl účinné látky carvacrolu v preparátu je 70-80%.


Jak působí Candimin?

  • jedná se o silný antioxidant s prokazatelnými protiplísňovými účinky
  • účinné přírodní antibiotikum použitelné na kožní i slizniční infekce
  • prokazatelný je efekt na 25 různých bakteriálních druhů, včetně lidem nebezpečných
  • působí jako prevence a podpůrný přípravek při řešení trávicích, žaludečních i žlučníkových obtíží
  • doporučuje se u infekčních průjmů, ale i zácpy, u postižení parazity
  • pozitivně působí u kožních projevů (akné, lupénka, kožní a nehtové plísně, bradavice, reakce na bodnutí hmyzem), u slizničních potíží (moučnivka, afty, záněty dásní)
  • je vhodný u infekcí dýchacích cest, zánětů středouší, u alergie a astmatu

Dávkování
Pro vnitřní použití: při trávicích obtížích a postižení dýchacích cest jsou doporučovány 2 kapky Candiminu 2x denně, nakapat do malého množství vody.

Pro zevní použití: postačí 2-3 kapky preparátu smíchané s šamponem či tekutým mýdlem, případně 1 kapka lokálně, možno vmasírovat do kůže v místě postižení.

Omezení použití: preparát se nedoporučuje těhotným a kojícím, není vhodné překračovat doporučené dávky. Při podávání dětem je třeba obezřetnosti a přiměřeného zmenšení podávané dávky, i zde platí doporučení nepodávat dětem do tří let. V žádném případě není vhodné oční použití přípravku!

A jak bych přínos Fin Candimisu - Candiminu shrnul jednou větou? Spolu s Candiminem se k nám dostává nejen výkonný antioxidant, ale i skvělá alternativa antibiotik a léků proti plísním. Byla by škoda tuto možnost nevyužít.

Jediný na našem trhu!

Proč je Candimin - Fin Candimis ojedinělým produktem svého druhu? Protože obsahuje až 30% oregánový olej! Je to mimořádně velká koncentrace, na trhu objevíte přípravky s desetinásobně menším podílem hlavní účinné látky. Také oregánový olej, který znají znalci salátů, je pouze „malým ochucovadlem“ v porovnání se tímto silným koncentrátem.

Přípravek Fin Candimis - Candimin naleznete v naší nabídce.


07.05.2004
komerční sdělení
autor: MUDr. Jiří Matuška
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

535,- Kč

219,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS