Bylinná péče o zrak

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Oči jsou velice citlivý a jemný orgán, díky jemuž člověk získává až 90 % informací o světě. Spotřebují také 50 % veškeré energie z biochemických procesů našeho těla vynaložených na fyziologické funkce.

Základem dobrého zraku je celková životospráva a výživa, svalový tonus a dobré nervy.

Oko je začleněno do organismu zcela komplexně a podléhá vlivu řadě orgánů. Jako celek podléhá játrům, která jsou hlavní pro činnost oka. Ovšem jednotlivé části oka jsou závislé na určitých orgánech – spojivka na močovém měchýři, čočka na žaludeční energii, sklivec je závislý na čistotě tlustého střeva, makula má vztah k plicnímu meridiánu. Zánět víček může souviset s toxickým zatížením ledvin.

Při řešení zlepšení zraku musíme brát v úvahu jednotlivé tkáně a části oka, které můžeme podpořit, pročistit a regenerovat pomocí bylin.

Jelikož zrak dnešního člověka je namáhán ať už v pracovní činnosti nebo u počítačové a jiné techniky, v soukromí na něj působí další spotřebiče jako televize, mobilní telefony a tablety, je třeba hledat pomoc třeba i v bylinné říši, která je sice pomalejší, ale zato při zlepšení stavu je trvalejší a hlavně bez vedlejších účinků.

Jednou z bylin s pozitivními účinky na oko je schizandra. Splňuje také předpoklad čínské medicíny – spolupráci jater a oka.

Také zpracované semeno tykve je účinné pro kvalitu zraku díky vysokému obsahu stopových prvků.

Důležitý je také pro činnost oka stav zrakového nervu, kdy pomáhá k jeho regeneraci bělotrn kulatohlavý.

Kvalitu sliznic oka může zlepšit gemmoterapeutikum z dubu a černého rybízu. Aby jednotlivé části oka byly dobře prokrveny, může být prospěšný jinan.

Celkovou kvalitu oka a zraku může zlepšit gemmoterpautikum z borůvky, ovlivněním kvality sítnice a zrakového nervu. Je to jeden z nejúčinnějších prostředků bylinné říše působící v oblasti regeneraci oka.

Tyto bylinky nám mohou pomoci ke zkvalitnění zraku, ale stejně si musíme uvědomit důležitost péče o celý organismus, kde vše spolu souvisí.

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.