Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Aloe Vera udělá Vaše tělo zdravým a harmonizovaným! (komerční sdělení)

20.09.2011
Aloe Vera je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak léčit zdravotní problémy a zároveň se denně preventivně chránit před vnějšími škodlivými vlivy, které denně zatěžují náš organismus. Aloe Vera se vyznačuje vysokým množstvím zdraví prospěšných složek, přičemž každá z nich plní přesnou úlohu v našem organismu.

 

1) Nutriční prvky - „tělesné palivo“
Aloe Vera obsahuje nesčetné množství aktivních složek přispívajících k metabolickému řízení. Málokterý jiný doplněk stravy se kvalitou a obsahem účinných složek vyrovná přírodní Aloe Vera šťávě.

2) Složené cukry - „motor těla“
Aloe Vera obsahuje polysacharidy s vysokou molekulární hmotností (acemannan), které stimulují a zlepšují činnost a efektivitu imunitního systému.

Polysacharidy mají dvě základní vlastnosti:

 • přímou: ochrana zažívacího ústrojí s okamžitou účinností
 • nepřímou: fungování na buněčné úrovni, je stimulována produkce makrofágů, které zodpovídají za likvidaci škodlivých látek způsobujících většinu civilizačních onemocnění

3) Antrachinony - „čistička těla“
Přítomnost aloinu vede k čištění a vylučování toxinů z našeho těla.

1) Nutriční prvky
Aloe Vera to v přírodě nikdy neměla jednoduché. Pochází z neprůchodného terénu, roste na nepříznivé půdě s nepříznivými klimatickými podmínkami. To vše ukazuje na silný potenciál této rostliny. S velkou houževnatostí přijímá a ukládá minimální množství vody, které se v půdě málokdy vyskytne. Tato rostlina dokáže i s minimálním množstvím vody udržet svoje listy v rovnováze. Aloe Vera nemá nikdy ani nadbytek, ani nedostatek vody. Stejně tak umí hospodařit v našem těle a vytvářet tak zdravou rovnováhu všech prvků v našem těle.

Je vědecky dokázáno: Aloe Vera je přirovnávána k přírodní mini laboratoři, kde se neustále míchá více jak 150 účinných a zdraví prospěšných látek. Aloe Vera obsahuje:

 • Vitamíny - jsou organické složky, které musí naše tělo pravidelně v malém množství přijímat, jelikož některé z těchto vitamínů si tělo neumí vyrobit samo, a proto je do těla musíme přijmout stravou či potravinovými doplňky. Vitamíny sice nemají žádnou energetickou hodnotu, přesto ale hrají v metabolickém procesu významnou roli. Některé z těchto procesů potřebují ke své funkci pouze jeden druh vitamínu, jiné ale potřebují celý komplex vitamínů, které při metabolickém procesu musí být přítomny. V případě, že zde vitamíny chybí, nemohou probíhat důležité procesy v těle. Proto je potřeba vitamíny pravidelně doplňovat.

  Vitamíny můžeme dělit do dvou skupin:

  a) Vitamíny rozpustné ve vodě (rychle se z těla vyloučí), jsou důležité pro metabolismus živin a výrobu energie, pro posílení imunitního systému a pro tvorbu látek nezbytných ke správné funkci nervového systému.
  b) Vitamíny rozpustné v tucích (shromažďují se v membránách a tukových tkáních), jsou to základní prvky v metabolických procesech vyskytující se uvnitř buněk.
 • Minerály - jsou klasifikovány jako mikro-živiny, jelikož neposkytují organismu žádnou energii. Jsou ale i přesto nepostradatelnou součástí fyzických procesů v těle. Patří sem například: měď, zinek, selen, chrom, fluor, mangan. Tyto prvky jsou nezbytné pro tělo pouze ve stopovém množství (kolem 1 mg), ale jejich absence v organismu často vede k onemocněním, jako jsou osteoporóza, ateroskleróza a vysoký krevní tlak.
 • Bílkoviny rostlinného původu - Tyto proteiny jsou složeny z aminokyselinových řetězců, které jsou sestavovány naším tělem. Náš organismus dokáže vytvářet pouze polovinu ze všech 20 aminokyselin, které tvoří bílkoviny (proteiny). Ty jsou označovány jako „ne-esenciální“ a není nezbytné je přijímat zvenčí potravou. Pouze 9 esenciálních aminokyselin musíme denně přijímat potravou nebo doplňky stravy.
 • Enzymy - Tyto proteiny jsou nezbytnou součástí biochemických procesů v našem organismu. Pro to, aby tyto procesy mohly být uskutečněny, je přítomnost některých stopových prvků působících jako kofaktory enzymů (kobalt, měď, chrom) nezbytná. Enzymy obsažené v Aloe Vera se nazývají karboxypeptidázy a příznivě působí na tkáně postižené zánětem.

 

2) Složené cukry
Aloe Vera je od přírody nastavená k vytváření vlastností, které by ji umožňovaly přežít v extrémních podmínkách. Tato rostlina se ukázala jako velký bojovník se silnými kořeny ukotvenými pevně v zemi, aby mohla odolávat i těm nejsilnějším bouřím a s „brněním“ v podobě ostnů, které ji slouží jako ochrana před zvířaty a hmyzem. Svoje silně vyvinuté vlastnosti teď může přenášet do našeho organismu, aby i naše tělo dokázalo bojovat proti těm nejsilnějším vnějším vlivům.

Je vědecky dokázáno: Složené cukry jsou organické látky, běžně nazývané jako polysacharidy, složeny z různých délek řetězců jednoduchých cukrů. Nejznámějšími polysacharidy jsou: Beta-glukan, xylózy a jiné monosacharidové řetězce, glukomannan, acemannan. Poslední dva uvedené polysacharidy jsou hlavní polysacharidy přítomné právě v Aloe Vera. Podporují hojení ran a stimulaci imunitního systému.

Schopnost těchto látek vytvářet ochranný film vedla k objevu vlastností Aloe Vera, které chrání zažívací trakt a dokáže se tak účinně bránit proti škodlivým vnějším vlivům. Pravidelným užíváním Aloe Vera stimulujeme díky polysacharidům celý zažívací trakt a zabraňujeme tak disbalanci pH, která zažívání negativně ovlivňuje. Polysacharidy navíc stimulují imunitní systém, čímž vytvářejí efektivní řešení, jak čelit nemocem a zdravotním problémům.

Působí dvěma způsoby: přímo - tím, že vytvářejí ochrannou vrstvu ve stěně žaludku i na ostatních stěnách zažívacího traktu, a nepřímo - stimulací imunitního systému.

Pro bližší vysvětlení:

 • přímé působení - polysacharidy stimulují horní část zažívacího traktu a stěny žaludku. Díky jejich vlastnosti vytvářet ochranný film vytvářejí dvojitou ochrannou vrstvu. Působí jako štít proti zánětům žaludku a vředům způsobených překyselením žaludku (v posledních deseti letech byl zaznamenán varující nárůst). Zároveň díky léčivým a hojivým účinkům zmenšuje již vzniklé vředy.
 • nepřímé působení - Acemannan a ostatní polysacharidy zajišťují zlepšení funkce obranných mechanismů a imunitního systému. Imunitní systém je díky těmto polysacharidům v plné aktivaci a produkuje více makrofágů, což jsou speciální bílé krvinky, které chrání celý náš organismus před nemocemi.

 

3) Antrachinonové sloučeniny
Zkoumáním Aloe Vera vědci objevili další úžasnou vlastnost. A tou je automatická regulace tekutin. Díky podmínkám, ve kterých Aloe Vera vyrůstá, je tato rostlina schopna udržet si optimální množství vody v listech, aby přežila, a to i v období silných dešťů nebo naopak v obdobích sucha. Díky tomu Aloe Vera učí naše tělo hospodařit se svými zdroji, které má k dispozici.  

Je vědecky dokázáno: Antrachinony patří do široké skupiny látek rostlinné říše mající mnoho zdraví prospěšných vlastností. Typicky lehce nahořklá chuť Aloe Vera pochází právě z antrachinonu. Tyto látky stimulují a podporují střevní peristaltiku a zároveň přispívají k urychlení odstraňování potravin a produktů metabolismu. Acemannan podněcuje obranné reakce organismu a posiluje buněčné stěny, aby se usnadnilo odstraňování toxinů z metabolických procesů.


Přípravek Aloe vera - 100% Bio šťáva naleznete v naší nabídce.


20.09.2011
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

149,- Kč

325,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS