Přírodní afrodiziaka pro ženy i muže: jak podpořit libido

afrodiziakum růže

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Jídlo připravené s láskou už samo o sobě lásku vzbuzuje, co když to ale nestačí? Máme pro vás tipy na přírodní afrodiziaka, kterými si můžete naprost bezpečně okořenit milostný život. Pustíte se do vaření afrodiziakálních pokrmů, protože láska prochází žaludkem, nebo vsadíte na tajemnou moc bylin?

Afrodiziaka – jídlo

Ať už se chystáte připravit afrodiziaka pro muže či ženu, rozhodně máte z čeho vybírat.

Potraviny, které působí jako přírodní afrodiziaka:

 • Rajské jablíčko, zvané jablko lásky, s bazalkou
 • Utlučený hřebíček s mlékem
 • Med, medové pečivo či koláčky
 • Datle
 • Pečené kaštany posypaných pepřem a solí, sladké mandle nebo pistácie
 • Kokosový ořech
 • Cizrna
 • Kandovaný zázvor
 • Čokoláda
 • Banán
 • Avokádo
 • Celer
 • Ústřice

1) Čokoládový nápoj lásky

Za velice erotizující se považuje čokoládový nápoj nebo dezert v podobě čokoládového krému. Čokoláda obsahuje látku fenyletylamin, kterou produkuje náš mozek, kdy se cítíme zamilovaní. A to je krása, ne? Kvalitní čokoláda v sobě také ukrývá l-arginin; aminokyselinu, která podporuje vzrušení a nahrává vášnivému večeru ve dvou.

cokoladovo malinove cupcakes

2) Jděte na to po francouzsku: Madam de Pompadour

Ve Francii se ženám doporučují lanýže s pepřem, což prý může učinit ženy něžnějšími. Lanýže, aromatické a luxusní houby, se jako afrodiziakum používaly již v dobách Římanů. Jsou bohaté na zinek, což podporuje hladinu testosteronu a pohlavních hormonů. Pánové by naopak měli pít odvar z kořene máty či pojíst trochu celerové polévky, kterou sama madam de Pompadour vařila králi Ludvíku XV. k oboustranné spokojenosti. Celer stejně jako čokoláda obsahuje arginin, látku, která rozšiřuje cévy, dodává výdrži a stimuluje potní žlázy k produkci feromonů.

3) Medové svádění

S láskou se odedávna pojí med — medové týdny či měsíc medový (honeymoon), jak se nazývá období líbánek po svatbě, se odvozují od tohoto univerzálního afrodiziakálního prostředku. Zvláště výhodné je pak spojení medu s pečivem — třeba v podobě medových koláčků, protože pečivo a obilí se váže k samotné bohyni plodnosti Ceres.

Arabské ženy používají jako afrodiziakum sladké datle. Rozetřené je přidávají mužům do prvního šálku kávy. Muži ženám naopak s oblibou nabízejí pecky z datlí.

4) Párový gurmánský zážitek

Pro párové vzbuzení sexuálních vášní se doporučují pokrmy s česnekem (zde je podmínka opravdu párového požití, musejí jíst oba!) anebo s méně agresivním (co do aroma) křenem. Hlavně na muže pak působí kombinace řepky lesní s cibulí.

5) Oman s vínem:

Speciální nápoj lásky se připravuje z omanu. Nakrájí se kořen omanový a dá se do moštu, až vykvasí a je čistý. Toto víno, když se pije, povzbuzuje veselost a pohlavní žádost. Pro abstinenty je zase vhodné uvařit ženšenový čaj.

Afrodiziakální koření

Moderní kuchyně upřednostňuje před nocí lásky lehce kořeněné orientální pokrmy. Ta pravá koření jsou: vanilka, skořice, rozmarýn, hřebíček, máta, pepř, zázvor, šalvěj, koriandr, saturejka, muškátový oříšek, čili, šafrán… Nejenže povzbudí chuť na připravené pokrmy, ale podpoří také chuť na sex, neboť podporují prokrvení pohlavních orgánů a ovlivňují vegetativní svalstvo.

Bylinná afrodiziaka pro ženy i muže

Byliny jsou bezpečnou cestou, jak rozvířit zajetý stereotyp. Neobsahují hormony, ale umí velmi dobře harmonizovat hormonální systém, menstruční cyklus a libido.

Zelená viagra (kotvičník zemní, Tribulus Terestris)

Tradiční podpora potence pro muže i ženy. Kotvičník nejenže podporuje sexuální touhu, podle některých zdrojů umí zvýšit hladinu testosteronu o více než 30 %. Přestože je celosvětově rozšířený, ve volné přírodě na nej narazíte jen vzácně. Mimo jeho afrodizikálních účinků podporuje správnou funkci kardiovaskulární a močové soustavy, dýchacích cest, pokožky a imunity.

K lepší výkonnosti a vitalitě pomůže i Ashwagandha, které patří do skupiny účinných adaptogenů.

Maca peruánská (Peruánský ženšen, Lepidium meynii)

Podporuje reprodukci a plodnost u žen i mužů, a navíc milostný život okoření dávkou touhy. Maca peruánská je skvělou volbou pro ty, kteří hledají, jak podpořit touhy v ložnici. Je vhodná ale i páry, které se snaží o miminko. V momentě, kdy si potomek dává načas, podpoří touhu partnerů i harmonizaci hormonálního systému.

snaha o miminko

Pohled na nejlepší afrodiziaka v historii

K oblíbeným prostředkům vzbuzujícím sexuální touhu a vzrušení patří od nepaměti afrodiziaka. Svůj název dostaly podle antické bohyně lásky Afrodity. Některá z nich jsou více než svérázná — například nejstarší dochované afrodiziakum starých Egypťanů — sušený krokodýlí penis, anebo různé ještěrčí ocásky či ostny mořských ježků. Některá afrodiziaka jsou ale romantická — třeba rudé růže jako prostředek k získání ženy. Jiná dokazují, že láska prochází žaludkem.

Talmud radí: „Chceš-li být silný v milování, užij jeden a půl unce šafránu (asi 50 gramů), rozetřeného ve víně.“

Do vín se od pradávna přidávaly všelijaké přísady, nejznámější jsou odvar z kopíčka královského, z kořene syřišťové byliny, nebo vymačkaná šťáva z horní cibulky devatera odění. Ale nejen rozpustné složky se používaly. Když byly dámy mírně unavené, pánové jim s oblibou přisypávali do vína najemno utlučené jasanové semeno, semeno bavlny nebo šalvěje a někdy i utlučený kořen ďáblíku.

Méně chutné, ale velmi funkční

Mezi ty méně chutné afrodiziakální složky patří odvar z kořene pastináku, vařené semeno olešníku, pojídání vlašského kopru namočeného v cukru, ovoce z Terebintového stromu, ovoce byliny Musa nebo kořen a dužina hlaviček bodláku zahradního pojídaná s pepřem, solí a galgánem.

Klíčem je stejně láska

Stoprocentně však vždy pro přípravu afrodiziakálních pokrmů platí: jídlo připravené s láskou už samo o sobě lásku vzbuzuje. A pokud by se vám vaření náhodou nepodařilo, je tu ještě jeden naprosto nezkazitelný recept podle staré orientální moudrosti: Nejlepším afrodiziakem je žena.