Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Aktivní ochrana moderního člověka

14.03.2017
Buňky
Každou minutu zanikají milióny našich tělesných buněk. Pokud existuje dostatečné množství minerálních látek, vitaminů a stopových prvků, mohou se buňky obnovovat stejnou rychlostí, jakou zanikají. Avšak při nedostatku minerálních látek, např. během procesu stárnutí, při nemoci, nebo běžně při chybném stravování, se buňky obnovují pomalu, přestože míra odumírání buněk zůstává stejná. Minerální látky jsou nezbytné pro „nastartování“, řízení a zachovávání buněčného dělení a regenerace.

Volné radikály

Významnou kapitolou, kterou je nutno brát velmi vážně, je existence hrozby působení volných radikálů, číhajících na každém kroku. Hektický způsob života vyčerpává schopnost těla tvořit si antioxidanty a velmi často nejsou buňky těla kvůli výše zmíněnému nepoměru dostatečně chráněny, což se projeví únavou i poruchami různých funkcí. Je to vlastně podstata stárnutí, progrese chronických nemocí, ba i rakoviny.

 

Homocystein

V poslední době konečně vyšla najevo hrozba přeměny homocysteinu v jeho toxickou formu, jež patologicky mění metabolické procesy v těle. Včasným přísunem dostatečné dávky příslušných vitaminů skupiny B lze však tuto civilizační zkázu zpomalit, dokonce i zastavit.

 

Posílení organizmu

Mít k dispozici produkt přírody k posílení organizmu, především v jarním a podzimním období, je výhra. Ten, kdo myslí na prevenci, přijímá minerály a stopové prvky ve formě, která je biologicky dostupná. Zde uvedu obecný příklad.

 

Vitamíny:

Vitamín A (beta-karoten), vitamín C (kyselina L-askorbová), vitamín Dvitamín Evitamíny skupiny B

 

Minerály a stopové prvky:

vápník (uhličitan vápenatý), železo (glukonan železnatý), jód (jodid sodný), hořčík (oxid hořečnatý), zinek (oxid zinečnatý), selen (L-selenometionin), měď (glukonan měďnatý), mangan (glukonan manganatý), chrom (pilikolinát chromitý), draslík (glukonan draselný)…

 

Bioflavonoidy z kůry citronů, L-glutathionkyselina alfa-lipoová, výtažky z hroznových jadérek, z hroznových slupek…

 

Variant na recept produktu, jenž by posiloval organizmus, je velké množství…


Aby uvedené látky mohly v každém věku působit preventivně a mohly také provádět nezbytné „opravy“, musí splňovat přísná kritéria: Obsažené látky musí být skutečně přírodní, musí držet své vlastnosti, nesmí obsahovat syntetické konzervanty, nesmí mít vedlejší efekty a musí vyhovět pravidlům hygieny, normám, které stanoví zákon.

 

A pokud tyto podmínky dokáže výrobce produktu uskutečnit, pak taková formule umožní, aby produkt působil na výživu každé buňky v těle. A jde také o energii nezbytnou pro veškerou biochemickou aktivitu. A tehdy člověk dokáže úspěšně odolávat volným radikálůmstresůmstavům vyčerpanostichronickým nemocem.

 

Čtenář možná očekává, že budu nyní jmenovat konkrétní produkty, jež lze najít v nabídce e-shopu, ale to neudělám.  Každý člověk má vlastní pohled na svou výživu. Někdo dává přednost jen produktům, které si sám pěstuje nebo nakupuje u bio-farmáře, ale takových lidí je málo. Většina lidí v proudu velkoměsta nemá jinou šanci než hledat žádané produkty v hypermarketech. Ty však nemají potřebnou a požadovanou kvalitu. Hodně lidí volí cestu užívání potravních doplňků a obrací se na takového výrobce, který uvedená opatření kvality udělá za něj. Je zde ovšem také otázka, jak má občan poznat, která firma je ta pravá. Žel, mnohé firmy přistupují k výrobě produktů pouze z pohledu obchodu, okopírují recept z široké nabídky internetu, objednají ingredience u dodavatelů, o kterých nic nevědí, ingredience smíchají do tobolek, vymyslí know-how, etiketu a produkt umístí do e-shopu. Žádné vlastní zkušenosti, žádné reference, jen byznys.

 

Na druhé straně jsou firmy, jež cíleně pracují na tom, aby podmínky splnily. Přísně vybírají dodavatele, mají účast na výrobním procesu, kontrolují kvalitu, mají za sebou období zkoušek a testů, sledují vývoj, účinky, jsou v kontaktu s odběrateli produktu. A je také zajímavé, že se prodej jejich produktů neděje přes e-shop, ba dokonce ani ne skrze pultový obchod. Jejich preferencí je osobní kontakt s odběratelem, dokážou reagovat na jeho požadavek, přijmou od něj reference o účinku. Tedy vidíte, že jsou různé postupy.

 

Ideální je ten, který spojuje zájem žadatele o produkt a zájem o uspokojení uživatele ze strany výrobce. Od obou stran se vyžaduje aktivní přístup. Ovoce tohoto postupu se jistě časem projeví.

 

Celková nabídka přípravků na posílení organizmu.


Související články:
Znepokojivé slovo homocystein
Chronické a autoimunitní nemoci
Detoxikace a posílení organismu
Hypokalémie
Imunita potřebuje péči
Naslouchejte signálům, budete zdraví
Kyselina listová aneb jíme zeleninu, protože je zdravá!


14.03.2017
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS