Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Zánět skrytý zabiják – Skrytý zabiják

01.12.2015
Zánět - skrytý zabiják

Trpíte autoimunitní nemocí? Máte alergii či astma? Bolí vás klouby? Míváte často bolest v krku? Našli vám nádor? Objevují se vám kožní vyrážky? Jste unavení a bez energie či trpíte depresemi? Pravděpodobně máte v těle chronický zánět, který je třeba léčit.

Téměř všechna chronická a civilizační onemocnění jsou způsobena nebo ovlivněna skrytým zánětem v těle: nemoci srdce a cév, rakovina, obezita, cukrovka, demence, deprese, artritida, autoimunitní nemoci, alergie, astma, kožní nemoci, zažívací obtíže, únava, migrény, a v neposlední řadě rychlejší stárnutí.

 

Skrytým nebezpečím a nakonec i zabijákem je přetrvávající chronický zánět, jejž způsobuje akutní zánět vyvolaný mnoha vnějšími vlivy, zejména stresem, chemikáliemi, parazity, špatnou stravou, nedostatkem pohybu, minerálů a vitamínů, způsobující systémovou poruchu metabolismu. Jejich léčba léky je v západní medicíně neúspěšná, neboť najít příčinu na rozdíl od podávání antibiotik u infekce není jednoduché a léky neboli syntetické molekuly s protizánětlivým účinkem pouze zánět potlačují a mají mnohé nežádoucí účinky. Širší přístup k řešení chronického zánětu totiž zahrnuje úpravu životosprávy, stravy, pravidelný spánek, vhodný pohyb, užívání protizánětlivých a antioxidačních bylin, vitaminů a minerálů, kterých máme celkově ve stravě nedostatek. A musíme omezit přítomnost zánětlivých faktorů, které ovlivnit můžeme (věk neovlivníme, ale stravu, kouření či stres ano).

 

V současné době jde sedm úmrtí z deseti na vrub chronickým nemocím jako rakovina, cukrovka či nemoci srdce a cév. Vědci uvádí, že v nejbližších letech výrazně stoupne riziko psychických nemocí, srdečně-cévních chorob (již nyní číslo jedna v příčinách úmrtí) a také rakoviny, která se stane hlavní příčinou úmrtí.

 

Jakékoli poškození tkání či infekci nelze bez zánětu vyléčit. Akutní zánět je ozdravnou reakcí těla a v žádném případě neznamená vždy infekci samu o sobě. Platí ale, že infekce spouští zánět. V počáteční fázi je zánět potřebný a nutný, chrání nás před napadením vnějšími útočníky, jako jsou bakterie a viry. Ve vzduchu, který dýcháme, ve vodě, kterou pijeme, v potravinách, které jíme, a v prostředí, kde pracujeme a žijeme, se nacházejí toxické látky, kterým se tělo brání. Organismus se chrání před těmito toxiny a stresem emoční, fyzickou a psychickou zbraní, kterou má: imunitní reakcí a zánětem. Bez zánětlivé reakce by došlo k postupnému rozsáhlému poškození tkání, orgánů a ke smrti.

 

Pokračující a nevyléčená infekce, chemikálie, nekvalitní potraviny, stres, nedostatek spánku a pohybu vyvolá reakci, která sice nezpůsobí okamžité ohrožení na životě ani bouřlivou zánětlivou odezvu, ale pokud tato stimulace trvá, vzniká zánět dlouhodobý, chronický, neohraničený jen na nějaké místo v těle, ale vyskytující se v celém organismu.

 

 


Související články a videa:
Chronické záněty střev z pohledu lékaře - laktovegetariána
VIDEO: Těžké záněty
Chronické a autoimunitní nemoci
Jak se žije s permanentní bolestí? Věřte, že i aktivně


01.12.2015
autor: MUDr. David Frej
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

259,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS