Zánět skrytý zabiják – Skrytý zabiják

Trpíte autoimunitní nemocí? Máte alergii či astma? Bolí vás klouby? Míváte často bolest v krku? Našli vám nádor? Objevují se vám kožní vyrážky? Jste unavení a bez energie či trpíte depresemi? Pravděpodobně máte v těle chronický zánět, který je třeba léčit.

Téměř všechna chronická a civilizační onemocnění jsou způsobena nebo ovlivněna skrytým zánětem v těle: nemoci srdce a cév, rakovina, obezita, cukrovka, demence, deprese, artritida, autoimunitní nemoci, alergie, astma, kožní nemoci, zažívací obtíže, únava, migrény, a v neposlední řadě rychlejší stárnutí.

Skrytým nebezpečím a nakonec i zabijákem je přetrvávající chronický zánět, jejž způsobuje akutní zánět vyvolaný mnoha vnějšími vlivy, zejména stresem, chemikáliemi, parazity, špatnou stravou, nedostatkem pohybu, minerálů a vitamínů, způsobující systémovou poruchu metabolismu. Jejich léčba léky je v západní medicíně neúspěšná, neboť najít příčinu na rozdíl od podávání antibiotik u infekce není jednoduché a léky neboli syntetické molekuly s protizánětlivým účinkem pouze zánět potlačují a mají mnohé nežádoucí účinky. Širší přístup k řešení chronického zánětu totiž zahrnuje úpravu životosprávy, stravy, pravidelný spánek, vhodný pohyb, užívání protizánětlivých a antioxidačních bylin, vitaminů a minerálů, kterých máme celkově ve stravě nedostatek. A musíme omezit přítomnost zánětlivých faktorů, které ovlivnit můžeme (věk neovlivníme, ale stravu, kouření či stres ano).

V současné době jde sedm úmrtí z deseti na vrub chronickým nemocím jako rakovina, cukrovka či nemoci srdce a cév. Vědci uvádí, že v nejbližších letech výrazně stoupne riziko psychických nemocí, srdečně-cévních chorob (již nyní číslo jedna v příčinách úmrtí) a také rakoviny, která se stane hlavní příčinou úmrtí.

Jakékoli poškození tkání či infekci nelze bez zánětu vyléčit. Akutní zánět je ozdravnou reakcí těla a v žádném případě neznamená vždy infekci samu o sobě. Platí ale, že infekce spouští zánět. V počáteční fázi je zánět potřebný a nutný, chrání nás před napadením vnějšími útočníky, jako jsou bakterie a viry. Ve vzduchu, který dýcháme, ve vodě, kterou pijeme, v potravinách, které jíme, a v prostředí, kde pracujeme a žijeme, se nacházejí toxické látky, kterým se tělo brání. Organismus se chrání před těmito toxiny a stresem emoční, fyzickou a psychickou zbraní, kterou má: imunitní reakcí a zánětem. Bez zánětlivé reakce by došlo k postupnému rozsáhlému poškození tkání, orgánů a ke smrti.

Pokračující a nevyléčená infekce, chemikálie, nekvalitní potraviny, stres, nedostatek spánku a pohybu vyvolá reakci, která sice nezpůsobí okamžité ohrožení na životě ani bouřlivou zánětlivou odezvu, ale pokud tato stimulace trvá, vzniká zánět dlouhodobý, chronický, neohraničený jen na nějaké místo v těle, ale vyskytující se v celém organismu.

Zpět nahoru