Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Systém Symbi v praxi - díl pátý

29.11.2004
Střevo je velmi důležitý orgán, který téměř vždy souvisí se správným chodem těla jako celku. Většina chronických problémů má své kořeny ve střevu. Nesprávné střevní prostředí dává mimo jiné základ nemocem jater, ledvin. Týká se alergií, vegetativních a také nervových či psychických poruch!! Artróza, osteoporóza, dna, revma, skleróza cév, metabolické a hormonální poruchy - všechny tyto nemoci začaly nenápadně v poruše zvané střevní dysbióza. Vytvořit střevní symbiózu - to by měl být start pro léčení většiny chronických nemocí. Jestliže tím vyrovnáme správné poměry, vytvoříme předpoklad, že se tělo začne léčit. Energie ze střeva půjde do ledvin, uleví se slinivce a zlepší se jaterní funkce.

 

V celostní medicíně hovoříme o řízené střevní symbióze. Již více jak 15 let pracujeme s tímto systémem a byl vytvořen ucelený a logicky na sebe navazující systém Symbi. Název je odvozen od slova symbióza - rovnováha, kdy všechny prvky si navzájem prospívají.

 

 

Úvodem podáváme probiotikum. Symbol je z řeckého pro-bios = pro život, na rozdíl od anti-bios = proti životu. Jeho hlavním úkolem je připravit podmínky pro přátelské střevní laktobacily, které jsou většinou v dysbióze zničeny, např. antibiotiky, nebo jsou pod vládou škodlivých bakterií, plísní, kvasinek apod. Tomuto kroku říkáme revoluce.

 

Úkolem druhého kroku - Symbi - laktobacily je osídlit sliznici střevní správnými a účinně ochrannými laktobacily. To jsou bakterie střevu vlastní a hrají zde roli kontrolóra. Tento krok je nesmírně důležitý. Když se dobře daří laktobacilům, špatně se daří těm nepřátelským a naopak. Samotné podávání laktobacilů bez úvodního kroku je velmi často neúčinné, protože laktobacily jsou bezbranné a v daném prostředí střevní dysbiózy se jim nedaří. A naopak se daří těm nepřátelským. Správným osídlením střevní mikroflórou vytvoříme základ pro trávicí a vstřebávací pochody, aby tenké střevo mohlo kvalitně vstřebávat živiny, a zlepší se lymfatický odtok. Jde vlastně o posílení imunity - hovoříme o probiotické léčbě! V jakém stavu je tato sliznice, v takovém stavu jsou i ty ostatní.

 

Uvedené prostředky se mohou kombinovat také s jinými léky, nebudou je užívat ti, co mají alergii na jednotlivé složky. U dětí je hranice kolem 3 let. Lactobacily zahynou v kyselém prostředí žaludku, proto jsou umístěny do kapsle. Ta projde žaludkem neporušena a teprve ve střevu se rozpustí a laktobacily se mohou rozšířit. Účinnost laktobacilu bude snížena při užívání antibiotik. Souvislost s jídlem není důležitá, přesto výrobce doporučuje užívat během jídla nebo před jídlem a Symbi -probiotikum dokonce půl hodiny po jídle. Těhotenství není kontraindikací pro užívání. Symbi -probiotikum může v úvodu způsobovat slabý průjem; je-li nepříjemný, pak snížíme dávkování. Vždy je doporučován zvýšený pitný režim. V praxi se osvědčuje k laktobacilům přidávat sladkovodní řasu chlorellu, protože ona svými účinky jejich existenci podporuje. V celostní medicíně hovoříme o řízené střevní symbióze. Již více jak 15 let pracujeme s tímto systémem a byl vytvořen ucelený a logicky na sebe navazující systém Symbi. Název je odvozen od slova symbióza - rovnováha, kdy všechny prvky si navzájem prospívají.

 


Celková nabídka přípravků pro zdravá střeva.


Související články:
Systém Symbi - úvod k seriálu
Systém Symbi - Osídlení střeva - díl druhý
Systém Symbi - díl třetí - faktory ovlivňující složení střevní mikroflóry
Systém Symbi - díl čtvrtý - v jakém stavu střevo, v takovém stavu zdraví
Prebiotika, probiotika, symbiotika…


29.11.2004
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS