Puravia Labs – příběh zakladatelky Mgr. Evy Hájkové nejen o této značce

puravia labs

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Jak vnikl e-shop Puravia a značka Puravia Labs, za kterou Eva právě stojí. Proč si Eva vybírá pro svůj e-shop „clean label“ produkty a co to vlastně je.

Abychom vám mohli odpovědět, vyzpovídali jsme pro vás samotnou zakladatelku Evu Hájkovou.

Eva je specialistkou na preventivní medicínu a výživu, kterou vystudovala na lékařské fakultě. Dále se vzdělávala a praktikovala zdravotní prevenci, hygienu, epidemiologii a výživu v zahraničí (UK a Austrálie). Je zakladatelkou nejen e-shopu Puravia, mixérů Eva Hájková, značky doplňků stravy Puravia Labs, ale i Institutu funkční medicíny a výživy.

Evi, jaká byla vaše cesta k založení puravia.cz?

Vše začalo v roce 2015, kdy jsem ještě žila s celou rodinou v Austrálii. V tu dobu jsem napsala a vydala svou knihu Hravě o živé stravě. Avšak ani ve snu by mě nenapadlo, že budu opět žít v ČR a vznikne e-shop, který bude dělat radost nejen mně, ale i tolika lidem.

Docela brzy jsem zjistila, jaký je můj úkol na této planetě a tím je mimo jiné, pomáhat ostatním na jejich životních cestách, a sdílet své osobní i klinické zkušenosti tak, aby lidé vzali zodpovědnost za své životy a zdraví do svých rukou. Mou velkou vášní (krom zvířat) je kvalitní strava a pokud je potřeba, tak i kvalitní doplňky stravy.

Když jsem napsala knihu zaměřenou na vhodnost vitariánství a veganství u dětí, tak jsem doporučila konkrétní značky doplňků stravy, se kterými jsem měla osobní zkušenost a věděla, že jsou nejen ve vysoké kvalitě ale především funkční. Bohužel v ČR tyto doplňky nebyly dostupné, a tak přišlo rozhodnutí je začít dovážet z nejrůznějších koutů světa…

Proč jste se rozhodla založit svou vlastní značku Puravia Labs?

Již v době kdy se e-shop s tehdejším názvem ‚‚hravě o živé stravě” dynamicky rozrůstal, jsem zjišťovala možnosti výroby vlastní značky doplňků s označením tzv. „clean label“.

Chtěla jsem, aby ceny nabízených produktů byly příznivější a nemuseli jsme „dotovat“ dopravu, celní řízení a poplatky, o které se ceny musí vždy navyšovat.

Dalším mým cílem bylo podpořit české výrobce, farmáře, ingredience a laboratoře.

Vždy jsem byla přesvědčena, že kvalitu můžeme vyrobit i tady u nás v ČR a díky mým 15-ti letým klinickým zkušenostem mám ráda určité věci pod kontrolou. Díky založení této značky mi bylo umožněno vybírat konkrétní ingredience, znát přesné zdroje a původy, balit si doplňky do obalů (které jsou recyklovatelné a čisté) a tvořit si své vlastní receptury, o kterých vím, že fungují.

Čím se vaše produkty liší od ostatních produktů?

Především svou kvalitou, čistotou, funkčností, láskou a energií, kterou do nich dávají všichni, kteří se na výrobě podílejí. Víte, slova jako “kvalita, čistota, přírodní, nejlepší, bio,..” může používat každý a mnohdy se tato slova marketingově zneužívají. Stačí se však podívat na složení a všechny ingredience na malých etiketách daných produktů a hned zjistíte, jak to s vámi výrobce opravdu myslí…

Produkty na Puravia obecně, včetně naší značky Puravia Labs jsou tzv. „clean label“ (až na opravdu pár výrobků, se kterými jsem udělala kompromis). A proto kdokoli na náš e-shop přijde a nakoupí bude vědět, že se na nás může spolehnout ve výběru těch opravdu nejlepších produktů v té nejvyšší kvalitě a čistotě.

Pro Puravia Labs navíc vybírám obaly tak, aby byly co nejšetrnější jak k přírodě, tak k lidskému zdraví. Je totiž rozdíl, zda máte plastové obalové materiály, které jsou nerozbitné, levné, lehké anebo kvalitní tmavé farmaceutické sklo, které je nákladnější, těžší a náchylnější.

I přesto, že jsem a budu tlačena laboratořemi, tak v určitých věcech kompromisy nedělám. Nejde mi totiž primárně o profit, ale o mě a naše zákazníky, kteří naše produkty konzumují a používají. Mnohé naše produkty se vyrábí ručně a tudíž je vše nákladnější, než kdybyste je vyráběli přes linku…

Co je to “clean label”?

V překladu to znamená čistá etiketa. V praxi to znamená, že produkt neobsahuje zbytečná aditiva, jakými jsou například plnidla, stabilizátory, barviva, protispékavé a leštící látky, umělá sladidla apod. Když se podíváte na jakýkoliv doplněk stravy třeba v lékárně a prostudujete si důkladně etiketu včetně VŠECH ingrediencí, tyto látky tam na 99% najdete. Příklady: stearan hořečnatý, maltodextrin, polyvinylalkohol, talek, dioxid titaničitý, fosforečnan divápenatý a mnoho, mnoho dalších…

V našich clean label produktech pak na tyto látky zaručeně nenarazíte.

Odkud získáváte ingredience, které následně zpracováváte do doplňků stravy?

To je to nejdůležitější a také to, co vám výrobce většinou neřekne a na etiketě to nenajdete. Rozdíl je totiž mezí tím, kde byl výrobek vyroben a odkud ingredience pocházejí.

Například vitamín C je z 99 % z Číny a vyroben z kukuřice. My vitamín C bereme od výrobce z Evropy, kdy cena je výrazně dražší, ale kvalita úplně někde jinde. Náš camu camu prášek je té nejvyšší kvality, kdy se zpracovává šetrným způsobem při nízkých teplotách tak, aby se zachovalo co nejvíce nutrientů (včetně vitamínu C) a deklarujeme, že ztráty vitamínu C jsou minimální i po dvou letech.

Do našich výrobků přidávám pouze přírodní bio ingredience. Příkladem je český astaxanthin, který používám jako antioxidant místo synteticky vyrobeného vitamínu E.

Výroba a ingredience jsou komplexní záležitost, ve které se vyzná člověk, který se tím nějakou dobu zabývá a studuje. Běžný uživatel nemá šanci se ve všem takto „pitvat“ a od toho je tady Puravia a já, abych to udělala za vás, pokud mi tedy dáte svou důvěru.

Jak poznám, že bych právě doplňky stravy měl/a užívat?

Užívání doplňků stravy je velmi individuální a pokud je užíváte, vždy byste se měli poradit o správné době užívání a dávkování.
Z krve se sice některé deficity poznat dají, ale bohužel ne vždy se deficit objeví (testy jsou nepřesné) a je tedy potřeba hlubší analýzy jak vaší stravy, tak například pohledová diagnostika a diagnostika symptomů.

Jsem zastáncem personalizované suplementace, kterou i učíme na našem Institutu funkční medicíny a výživy.

Které další produkty Puravia Labs nabízí?

Momentálně máme v nabídce novinku CALM, která je velmi účinná při problémech s usínáním nebo špatným spánkem obecně. Kombinace hořčíku bisglycinátu, neurotransmiteru GABA a vitamínu B6 je ideálním spojením  pro uvolnění a kvalitní vydatný spánek, který je důležitý pro vaši dobrou náladu a energii další den.

Dále liposomální vitamín C a liposomální vitamín C se zinkem. Liposomální forma se jeví jako lepší, co se vstřebatelnosti týče. A tak když už syntetický vitamín C, pak doporučuji liposomální formu. Avšak je třeba myslet na to, že přírodní je vždy lepší a efektivnější, jelikož další mikronutrienty fungují v těle v synergii (samozřejmě některé fungují i jako antagonisté).

Pokud si nevíte rady pak se můžete poradit v  odborné poradně – poradna@puravia.cz.

POZOR AKCE!!

Nyní probíhá na celý sortiment značky PuraviaLabs sleva 10%.

Kompletní nabídka ZDE