Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Osteoporóza - nezbytnost zásadotvorných potravin pro zdravé kosti

15.12.2009
Pokud se budete ptát lidí, co považují za primární pro zajištění zdravých kostí, většina z nich bude zřejmě uvádět dostatečný přísun vápníku. Jak ale bylo zjištěno již dříve, pouhým přísunem vápníku předcházet osteoporóze nebo ji dokonce léčit – to je jako pokoušet se stavět zeď z cihel bez malty, protože v takovém případě chybí další životní komponenty nutné k zabudování vápníku do kostí.  Vápník v potravě vždy vyžaduje další vitamíny a minerály, aby se mohl účinně vstřebat a uložit. A co víc, jen zásadité prostředí bohaté na kyslík umožňuje stavbu silných a zdravých kostí. Současný výzkum totiž dokládá, že primárním faktorem pro udržení zdravého stavu kostí je zajištění správné úrovně pH v těle (poměr kyselých a zásaditých složek). Další příjem nového vápníku v potravě hraje u dospělého organismu pouze podpůrnou úlohu.

Zajištění vyváženého pH v těle se stalo důležitým předmětem moderního výzkumu v problematice péče o zdraví. Lidské tělo je uzpůsobeno pro hladinu pH kolem hodnoty 7.3, což představuje lehce alkalický stav. Při této hodnotě jsou optimálně využity živiny z potravy a lze se také nejsnadněji bránit nemocem. Pro správnou výživu je důležitý příjem takových potravin, které pomáhají udržovat tuto přirozenou alkalitu. Tělo je pak schopno snáze udržet přesné pH pomocí vlastní autoregulace. Bez zásadotvorné výživy tělo upadá do kyselého stavu pH, je zranitelné a podléhá mnoha různým nemocem včetně rakoviny.Co to má společného s řídnutím kostí?
Hlavní problém spočívá ve skutečnosti, že typická západní strava je vysoce kyselinotvorná = narušuje přirozené mírně alkalické tělesné pH. Ve snaze udržet tento rovnovážný stav tělo začne odebírat složky působící alkalicky i z kostní tkáně - včetně vápníku!! Výsledkem pak je, že tělo pro udržení správného pH může ve skutečnosti spotřebovat více vápníku, než je v kyselinotvorných potravinách dodáváno zvenčí. Výše uvedený fakt se bohužel týká i mléka. Většina lidí pokládá mléko a další mléčné výrobky za primární zdroje vápníku. Jenže i mléko patří do skupiny potravin kyselinotvorných - a tím i bránících zužitkování přijímaného vápníku. Řešením pro zabránění vzniku nerovnováhy pH a z něj vyplývající zvýšené ztráty vápníku je přejít na stravování, které působí alkalicky – je tedy potřeba se vyhýbat nadměrné konzumaci kyselinotvorné stravy. Na internetu naleznete dostatek informací, která vám pomohou k rozlišování zásado/kyselinotvorných potravin.Obecně platí:
Mezi nejvýraznější zásadotvorné potraviny patří většina ovoce a zeleniny a některé čaje, minerálky a některá jídla fermentovaná procesem tzv. mléčného kvašení. Na prvních místech jsou fíky, hrozinky, citróny, limetky, mrkev, luštěniny, džusy, česnek, sladidlo ze stévie (sladké trávy) nebo mořská sůl.

 

Je důležité mít na paměti rozdíl mezi chuťově kyselými a uvnitř organismu kyselinotvornými potravinami:

  • ty první - ač kyselé (jako je např. citrón) mohou v konečném důsledku působit v těle alkalicky,
  • na druhé straně mléko a většina mléčných produktů, ač nemají kyselou chuť, vyvolávají kyselinotvorný účinek.

 

Abyste si zajistili zdravé kosti, je potřeba především volit správnou skladbu své výživy, aby byl zajištěn optimální stav pH a umožnilo se tak, aby krev účinně spolupůsobila na zužitkování vápníku a dalších nezbytných nutrientů, jako je hořčík, draslík a vitamín D, které společně zajišťují silné kosti. Izolovaně jedna od druhé ovšem tyto nezbytné komponenty nepůsobí, jak bychom si mohli myslet; teprve společně se postarají o zdravou kostní tkáň a ochrání vás od osteoporózy.

 

Celková nabídka přípravků na klouby, kosti a pro detoxikaci organismu.


Související články:
Vyvážená strava - pomoc při překyselení
Osteoporóza - léčba úspěšně vyřešena!
Osteoporóza a přírodní medicína
Udržuj zásadité tělo pro zachování optimálního zdraví!
Pohybový aparát si žádá své
Vápník
Úloha přírodního vápníku při osteoporóze
Co je to osteoporóza?
Osteoporóza - tichá epidemie 21. století
Osteoporóza - komplexní pohled na uzdravení a prevenci
Vápníkový doplněk?
5 tipů, jak bojovat s osteoporózou: Vápník doplní ryby, od bolesti uleví smrk a túje


15.12.2009
autor: Ethan Huff
zdroj: Volně přeloženo z www.naturalnews.com
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS