Osteoporóza – co je nového v osvědčeném způsobu domácího sebeuzdravování

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Nejprve pár slov k oficiální medicíně.

Bonviva, Alendronat a podobné chemické pseudo „léky“ proti osteoporóze celkové zdraví člověka nezlepšují, ale naopak poškozují. Nejabsurdnější je, že mimo jiné zvyšují patologickou lomivost kostí – tedy opak toho, proti čemu by měly chránit!!! Jsou to tzv. bisfosfonáty, skupina chemikálií, používaných do chemických čisticích prostředků – a zneužívaných jako „léky“ chemické medicíny. Snaží se zastavit osteoporózu doslova OTRAVOU osteoklastů – buněk, které odbourávají v kostech vápník, aby se kost mohla dynamicky měnit podle dlouhodobých změn v zátěži kostí. To kost neuzdravuje, ale naopak dál poškozuje (bez ohledu na to, co ukazuje měření samotného obsahu vápníku v kosti).

Viz například články:

http://www.stomateam.cz/cz/bisfosfonaty-a-dutina-ustni/

– záněty sliznic a rozpady čelistní kosti způsobené touto „léčbou“

http://zdravi.e15.cz/clanek/postgradualni-medicina/terapie-osteoporozy-bisfosfonaty-461280

– účinek bisfosfonátů spojený se zhoršením kostní struktury, s atypickými zlomeninami či osteonekrózou čelisti.

http://www.sukl.cz/bisfosfonaty-a-riziko-atypicke-fraktury-femuru-informace-pro

– výskyt atypických zlomenin stehenní kosti.

Že jsou skutečně obsažené v chemických čisticích výrobcích, to najdete při troše trpělivosti s pomocí Google – např. zde:.

http://nakup.itesco.cz/cs-CZ/ProductDetail/ProductDetail/2001120329731

Protože jsem se v minulosti osteoporózou intenzivně zabýval, doporučoval jsem další řadu roků jen produkty a jejich kombinace, které se v původním projektu osvědčily. Jsou uvedené v tomto článku:

Osteoporóza – léčba úspěšně vyřešena!

V článku vysvětluji, proč se osvědčilo užívat současně (a minimálně) dva produkty, jejichž účinky se vzájemně doplňují – jeden jako zdroj vápníku a druhý pro stimulaci stavebních kostních buněk. Dobu užívání doporučuji alespoň 6 měsíců, pak jsou výsledky jednoznačné a měřitelné.

Od dob tohoto projektu se složení některých původních produktů dost zásadně změnilo a tak si nejsem jistý jejich současným účinkem. Navíc trh v současnosti nabízí zcela nové zajímavé produkty.

Co tedy nakoupit pro regeneraci osteoporotických kostí a SOUČASNĚ k celkové regeneraci organismu?

Jako bezpečný zdroj vápníku doporučuji použít produkt pH. Má výhodu v komplexnějším obsahu minerálů proti překyselení (které kosti také odvápňuje). Tím, že je v něm vápník doprovázen dalšími zásadotvornými minerály, je zde mnohem menší riziko, že by se vápník usadil tam, kde o něj nestojíme. Podávat vápník v produktech totiž není zdaleka tak jednoduché, jak si rádoby vědecká (ve skutečnosti šarlatánská a zaslepená) oficiální medicína myslí. Klienti „léčení“ oficiální medicínou na osteoporózu si pak v naší poradně stěžují na vznik ledvinových kamenů. Jiným případem, který mi utkvěl v paměti, bylo poškození zraku kalcifikacemi očních cév již po dvouměsíční oficiální rádoby „léčbě“ vápníkem.

Důvod podávání stopových prvků:

Tělo poté, co mělo takto doplněný příjem stopových prvků, v řadě případů daleko ochotněji reaguje na jiné regenerační či harmonizační látky. To je zkušenost, která mne i mé bývalé kolegy lékaře i léčitele (skutečné senzibily, ne podvodníky) přivedla k častému doporučování přidávat koloidní minerály do různých léčebných kombinací.

Zbývá vybrat produkt k podpoře stavebních kostních buňek. To je individuální a s přihlédnutím k tomu, aby tělo využilo další výhodné účinky příslušného produktu.

Cordyceps  – nejlepší „životabudič“, co jsem kdy na sobě zkusil. Působí na organismus velmi univerzálním způsobem. Na významné zlepšení si při dennodenním užívání musíte počkat oněch výše uvedených šest měsíců (stejně jako u ostatních kombinací) – ale NEJPOZDĚJI DO 14 DNŮ budete daleko méně unaveni než kdykoliv dříve. Jinak Cordyceps je skvělý bojovník nejen proti zpomalování stárnutí, ale i pro jeho schopnost stimulovat schopnost organismu v boji proti řadě různých chorob.

Při dostatku peněz je možno užívat větší počet produktů současně. Co se kombinací různých přírodních produktů týká – běžně se setkáváme s tím, že různé současně užívané produkty pomáhají k regeneraci každý svou vlastní cestou.

Důležité je vědět, že k odvápnění kostí často dochází vlivem chronického překysel-ování organismu a vlivem intoxikací s tím souvisejících. Proto doporučuji věnovat se odkyselení organismu. Sumář informací a odkazů k tomuto tématu najdete zde:

K měření pHmoči doporučuji používat pouze tzv. selektivní indikátorové papírky, protože měří mnohem přesněji než v lékárnách běžně prodávané univerzální papírky. Jsou to například tyto: Indikátorové pH papírky 200 ks

Může se i psychika podílet na vzniku osteoporózy?

V přírodní medicíně stále platí heslo: „Tělo je obrazem Duše.“ Toto platí i pro onemocnění osteoporózou. Psychika klienta by měla být harmonická. Stres a jiný duševní neklid bohužel způsobí, že sebelepší přírodní látky či podávání vápníku se jen minou účinkem. Protože autoimunitní reakce jsou jednou z vážných nežádoucích reakcí organismu na jeho dlouhodobé psychické přetěžování, máme zde odpověď na to, proč se osteoporóza objevuje o něco častěji u příliš vitálních osob s velmi neklidnou psychikou. Vyvolávající příčinou chybné autoimunitní reakce je evidentně dlouhodobá nadměrná aktivita sympatického nervového systému, což je stresový systém pro útok nebo útěk = „fight-or-flight response“. A naopak – pokud chceme, aby naše tělo zapojilo všechny svoje detoxikační a regenerační procesy, k tomu tělo potřebuje mít aktivovaný parasympatický vegetativní systém, který je ve funkční opozici proti sympatickému vegetativnímu systému. Pokud je v průběhu dne příliš často aktivován pouze akční sympatický systém, nemá regenerace žádnou velkou šanci – a to se týká celého organismu, nikoliv jen regenerace kostní tkáně. To je také důvod, proč hojně doporučované sportování ve volném čase může být pro leckoho překvapivě sebezničující.

Pokud je Vaše zdravotní situace kromě osteoporózy ještě komplikovanější, můžete vše potřebné konzultovat v naší bezplatné internetové poradně.