OPATRNĚ S MALACHITEM!

melachit e1634729531539

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Okouzlující král smyslnosti, patron dobrodruhů a milosrdný léčitel… mocný a magický malachit:

» receptivní
» pod vlivem Venuše
» ve znamení Býka
» náležející k čakře srdce (4.)

Neprůhledný hedvábně lesklý uhličitan, který na svém povrchu dokáže vytvářet neuvěřitelné obrazce všech odstínů zelené barvy, je známý lidstvu už po tisíciletí. Malachit je zelený díky obsahu mědi, je velmi měkký a dá se poměrně snadno rozdrtit na prášek a používat jako barvivo. Malachitová zeleň se dnes používá například i k dezinfekci při onemocnění akvarijních rybiček. Je totiž jedovatá.

TYPICKY ŽENSKÉ!

Malachit je ženský kámen. Symbolizuje smyslnost, svůdnost, krásu a něhu, upřímně řečeno také rozmařilost a zvědavost. Má tu schopnost odhalovat nám naše nejvnitřnější pocity a pomáhá je vynést do vědomí. Pomáhá činit intuitivně správná rozhodnutí vycházející z rozpoznání vlastní individuality. Je jako okouzlující Bohyně, která ví, že má smrtící moc. No – každá ženská je trochu jedovatá….

POHLCUJE A CHRÁNÍ

Malachit je v magii považován za extrémně silný kámen, se kterým by se mělo zacházet opatrně. Pohlcuje negativní energii, má velmi silnou očistnou schopnost s tím, že je lepší začít znovu od začátku. Likviduje záněty i nádory, ale především podporuje samoléčebné procesy. Na těle nošený malachit je proto třeba pravidelně čistit, nenechávat ho mokrý a nabíjet na horském křišťálu.

HARMONIE CITU A ROZUMU

Malachit podporuje koordinaci pravé a levé mozkové hemisféry, a tak udržuje naše intuitivní a analytické já v rovnováze. Tím, jak harmonizuje rozum a cit, probouzí lásku ke všemu živému a sounáležitost se zákonitostmi přírody. Otevírá srdce vzrušující rozmanitosti života a boří všechny blokády, které nám brání prožívat život naplno a v celistvosti. Malachit učí v síle, klidu a trpělivosti přijímat i negativní stránky života, protože i nepřízeň osudu má nějaký smysl a pro náš další duchovní vývoj jsou možná důležitější naše prohry než naše úspěchy. Tomu, kdo je ochoten poučit se ze svých chyb, je malachit spolehlivým pomocníkem, neboť usnadňuje zbavit se starých vzorců chování a opravdu se proměnit.

ZMĚNA A DOBRODRUŽSTVÍ

Vrstvu po vrstvě, krok za krokem pochopíme, co nám chce malachit sdělit. Že totiž jen cesta je cíl, že pohyb je život sám, že každá změna je dar, který máme vítat s důvěrou a dětskou zvědavostí. S malachitem po boku je možné prožít daleko kreativnější a intenzivnější život. Otevírá srdce pro dobrodružství, je kamenem cestovatelů, ale i úspěšných obchodníků, kteří moc dobře vědí, že někdy musíš ztratit, abys získal…

Mgr. TEREZA VIKTOROVÁ

zdroj: www.energy.cz