Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Okruh sleziny podle TČM

22.05.2016
Slezina

Tento orgánový okruh zaujímá čestné místo na dalším z cípů čínského pentagramu. Zatímco játra disponují někdy až agresivní silou, slezinu si můžeme představit jako pečlivou – a mnohdy až úzkostlivě starostlivou – matku.

Věděli jste, že slezina je největším orgánem lymfatického systému? Systému, v němž se to toxiny jenom hemží. Systému, který je dokáže stejně dobře vyplavovat, jako ukládat – a to vždy, když nefunguje, jak má. Mdlý lymfatický systém nedokáže vylučovat toxiny, které pak proudí prakticky po celém těle. I nevzhledná celulitida je jen jedním z projevů špatně fungujícího lymfatického systému.

 

Pro klasickou západní medicínu je slezina něco, bez čeho člověk může žít. Velmi často dochází při různých nehodách k jejímu poškození a následnému odebrání. Ano, člověk bez sleziny opravdu žít může, ale z pohledu TČM dochází k velmi zásadnímu zásahu do vyváženého systému, řídí dle ní protivirovou imunitu, tudíž její správné řízení a funkce je velmi důležité při překonávání všech viróz, oparů a mnoha dalších obtíží.

 

Hlavní funkcí sleziny je prostřednictvím velkého množství makrofágů filtrovat krev, zejména od spotřebovaných nebo poškozených červených krvinek, a je velmi důležitým článkem v imunitním systému. Právě zde se totiž tvoří protilátky, které bojují se škodlivinami, viry, bakteriemi, ale třeba i rakovinnými buňkami.

 

Děláte si starosti?

Podobně jako játra disponuje slezina a celý její orgánový okruh výraznou energií. Její emocí jsou starostlivost. Přehnané obavy a neustále se opakující vnitřní otázky: „Co když... Co kdyby...“

 

Ne náhodou jsou toxické zátěže ve slezině spolu s patologickou energií nacházeny především u žen. Téměř patnáctiletá praxe metody CIC,  zaměřující se na odhalování toxických zátěží v lidském organismu, poukazuje také na další rizikové skupiny, u nichž se energeticky oslabená slezina objevuje často, a to jsou zejména: maminky, lidé se sklonem k obezitě, lidé s oslabenou protivirovou a protibakteriální imunitou, lidé ustaraní, lidé s obsedantně kompulzivní poruchou...

 

Metody C.I.C. využívá pro základní detoxikaci okruhu sleziny dva preparáty. Jsou jimi Joalis VelienDren a VelienHerb. Oba zmiňované pracují s celým okruhem sleziny a jemu podřízenými orgány, zároveň ale i s emocionální složkou, která s tímto okruhem souvisí.

 

Tip: Trápí vás nespavost, protože váš mozek ne a ne přestat přemýšlet, strachovat se a probírat si, co kdyby… co jsem mohl udělat lépe … co kdyby se stalo … Zkrátka je v jednom kole. Vyzkoušejte si pravidelně dvě hodiny před spaním vycucat tabletku VelienHerbu a uvidíte…

 

Sami vidíte, jak široký je okruh lidí, kteří svou slezinu přetěžují. Zažívání takto oslabených jedinců bývá špatné, snadno se nakazí virovými a bakteriálními infekcemi, hrozit jim však mohou i daleko vážnější komplikace, jelikož stav sleziny ovlivňuje například i obávanou protinádorovou imunitu.

 

Ale o tom až příště ...

 

Celková nabídka přípravků pro zdravou slezinu.


Související články:
Okruh jater podle TČM
Projevy toxické zátěže na játrech
Slezina
Okruh sleziny a jeho detoxikace
Okruh sleziny a domácí očistná kúra
Okruh plic podle TČM


22.05.2016
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Homeopatie


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS