Okruh sleziny podle TČM

Tento orgánový okruh zaujímá čestné místo na dalším z cípů čínského pentagramu. Zatímco játra disponují někdy až agresivní silou, slezinu si můžeme představit jako pečlivou – a mnohdy až úzkostlivě starostlivou – matku.

Věděli jste, že slezina je největším orgánem lymfatického systému? Systému, v němž se to toxiny jenom hemží. Systému, který je dokáže stejně dobře vyplavovat, jako ukládat – a to vždy, když nefunguje, jak má. Mdlý lymfatický systém nedokáže vylučovat toxiny, které pak proudí prakticky po celém těle. I nevzhledná celulitida je jen jedním z projevů špatně fungujícího lymfatického systému.

Pro klasickou západní medicínu je slezina něco, bez čeho člověk může žít. Velmi často dochází při různých nehodách k jejímu poškození a následnému odebrání. Ano, člověk bez sleziny opravdu žít může, ale z pohledu TČM dochází k velmi zásadnímu zásahu do vyváženého systému, řídí dle ní protivirovou imunitu, tudíž její správné řízení a funkce je velmi důležité při překonávání všech viróz, oparů a mnoha dalších obtíží.

Hlavní funkcí sleziny je prostřednictvím velkého množství makrofágů filtrovat krev, zejména od spotřebovaných nebo poškozených červených krvinek, a je velmi důležitým článkem v imunitním systému. Právě zde se totiž tvoří protilátky, které bojují se škodlivinami, viry, bakteriemi, ale třeba i rakovinnými buňkami.

Děláte si starosti?

Podobně jako játra disponuje slezina a celý její orgánový okruh výraznou energií. Její emocí jsou starostlivost. Přehnané obavy a neustále se opakující vnitřní otázky: „Co když… Co kdyby…“

Ne náhodou jsou toxické zátěže ve slezině spolu s patologickou energií nacházeny především u žen. Téměř patnáctiletá praxe metody CIC,  zaměřující se na odhalování toxických zátěží v lidském organismu, poukazuje také na další rizikové skupiny, u nichž se energeticky oslabená slezina objevuje často, a to jsou zejména: maminky, lidé se sklonem k obezitě, lidé s oslabenou protivirovou a protibakteriální imunitou, lidé ustaraní, lidé s obsedantně kompulzivní poruchou…

Metody C.I.C. využívá pro základní detoxikaci okruhu sleziny dva preparáty, pracují s celým okruhem sleziny a jemu podřízenými orgány, zároveň ale i s emocionální složkou, která s tímto okruhem souvisí.

Tip: Trápí vás nespavost, protože váš mozek ne a ne přestat přemýšlet, strachovat se a probírat si, co kdyby… co jsem mohl udělat lépe … co kdyby se stalo … Zkrátka je v jednom kole.

Sami vidíte, jak široký je okruh lidí, kteří svou slezinu přetěžují. Zažívání takto oslabených jedinců bývá špatné, snadno se nakazí virovými a bakteriálními infekcemi, hrozit jim však mohou i daleko vážnější komplikace, jelikož stav sleziny ovlivňuje například i obávanou proti-nádorovou imunitu.

Ale o tom až příště …

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.