Naše nohy a letní dovolená

cm nohy

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Blíží se léto a s ním i chvíle, kdy plni netrpělivosti, nadšení a většinou i trochy obav balíme kufry na dovolenou. I když si díky prasečí chřipce řada z nás rozmyslela cestování a stráví čas letních radovánek v domácím prostředí, moře či exotické destinace přesto určitě opět přilákají své příznivce. Jenže tajuplná exotika, písečné mořské pláže, omývané rozdováděnými vlnami, či zasněžené vrcholky horských velikánů snivě zahalené sluncem prozářenými mraky díky nepopulárnímu rozhodnutí praotce Čecha předpokládají značně dlouhou cestu.

A s ní jsou spojeny nejen únava a nutnost aklimatizace v novém, cizím prostředí, ale i mnoho hodin v autě či letadle. Často myslíme na cestovní nevolnost a vybavujeme se prostředky proti ní, ale zapomenout bychom neměli ani na naše nohy. Ty, chudinky, celé zkroucené absolvují cestu v nezvyklé, téměř nehybné pozici. Nelíbí se to kloubům a většinou, když vstaneme, pajdáme hůř než tisíciletý dědeček. Ale to není to nejhorší. Klouby za chvilku rozhýbeme, nicméně dlouhodobá nečinnost a strnulé postavení může mít neblahý dopad na naše cévy. V dnešní době, kdy se křečové žíly a cévní problémy objevují už i u velmi mladých lidí, bychom se měli důkladně zamyslet nad tím, jak jim cestování usnadnit. Už proto, že stagnace krve v cévách dolních končetin může přinést nejen nepříjemné bolesti v nohou, ale může mít dokonce nebezpečný dopad na naše zdraví. Při přípravě na dovolenou bychom proto měli věnovat čas nejen zvažování počtu plavek, ale hlavně přípravě nohou na cestovní martyrium.

Příprava nohou by měla začít nejpozději tři týdny před cestou. Víme, že cévám pomáhá …

Krém Ruticel Pokud jsme bez problémů, budou nám stačit po tři týdny třikrát denně 1 až 2 kapičky Korolenu a dvakrát denně (ráno a večer) namazat nohy Ruticelitem. Jestli se ale nohy ozývají i doma nebo pokud kouříme, měla by být přípravná kúra 2 – 3x delší, tedy užívat Korolen alespoň 2 – 3 třítýdenní cykly před cestou a Ruticelit používat po celou tu dobu co nejčastěji, tedy i přes den. Během cesty bychom pak neměli zapomínat na protažení nohou a lehké promazání alespoň podkoleních jamek a lýtek. Naprostou samozřejmostí by se tato péče měla stát pro těhotné ženy. Ruticelit uleví při nepříjemných pocitech, pomůže zachovat krásné, hladké, zdravé nohy a předejde dalším problémům, které se mohou táhnout dlouhé následující měsíce. Čas, věnovaný našim nohám, se nám stonásobně vrátí v podobě příjemně nezapomenutelné a hlavně nebolestivé dovolené.

Celková nabídka přípravků pro péči o nohy.