Můžete pít, ale nemusíte sbírat trestné body

Od 1.7.2006 vstoupí v platnost nový silniční zákon a v něm obsažený bodový systém postihů pro řidiče. Bodová hodnota postihu v případě alkoholu za volantem bude mnohem radikálnější, než u ostatních přestupků. Dosáhne-li řidič horní hranice povoleného počtu 12 bodů, přijde na rok o řidičský průkaz. Pokud ho bude chtít získat zpět bude muset skládat opět zkoušku. Ten, kdo řídí vozidlo pod vlivem alkoholu (po naměření více než 0,3‰) získá až 7 bodů. Pokud tedy nechceme sbírat trestné body, měli bychom se více zajímat o výrobky, která nám pomohou vyřešit otázky typu „můžu řídit auto, když jsem včera pil, mám ještě v krvi zbytkový alkohol ? “ Může se stát, že po oslavách narozenin nebo po náročném večírku si zodpovědný řidič nebude ráno zcela jistý a bude potřebovat rychlou odpověď, jestli může řídit. V tuto chvíli by se mu hodil test pro určení zbytkového alkoholu v krvi, který by mu rychle ukázal v jaké je kondici a zároveň by byl cenově dostupný.

Na trhu se objevují různé orientační testy na alkohol v dechu, které Vás mohou ochránit před ztrátou řidičského osvědčení. Dají se rozdělit na digitální testery ( s různou schopností rozlišit nízké hladiny alkohol) a detekční trubičky založené na chemické reakci. Tyto dvě skupiny se odlišují především v opakovatelnosti měření a v ceně, za kterou je můžeme koupit. Zejména z těchto vlastností vychází volba, který z  principů detekce chceme použít vychází.

Detekční trubičky jsou jednoznačně určeny pro jednorázové použití – a jejich výrazným pozitivem je nízká cena. Digitální testery slouží k opakovanému použití, bohužel s velmi rozdílnou schopností správně měřit množství alkoholu. Kromě vyšší pořizovací ceny musíme počítat ještě s „provozními náklady“ jako jsou baterie, jednorázové náústky (nebezpečí přenosu virových onemocnění je zde zcela evidentní) a u seriózně použitelných testerů ještě pravidelná kalibrace!

Porovnáním cen a následných nákladů u trubiček a seriózních digitálních testerů lze jednoznačně dojít k závěru, že po digitálním testeru zřejmě sáhne ten, kdo uvažuje s více než 150 testy za rok.

Těm, kteří se rozhodli používat jednorázové testy, představujeme novinku na trhu detekčních trubiček. ALTIK má nové patentované složení náplně a díky tomu jako jediná detekční trubička pro orientační dechovou zkoušku mění barvu z bílé na červenou. Jednoduše řečeno trubička se za člověka pod vlivem alkoholu červená!

Naše trubičky ALTIK splňují kritéria komfortní obsluhy a jsou maximálně bezpečné pro každého, kdo s nimi přijde do kontaktu. Díky jednoduchému odejmutí plastovým zátek odpadá nepříjemné odlamování konců trubiček a tím je obsluha snadnější a bezpečnější. Zároveň je trubička chráněna folií, která i při poškození výrobku zamezuje styku s náplní. Další podstatnou změnou oproti žlutým trubičkám je netoxický obsah látek v náplni a díky těmto vlastnostem se naše trubička může po použití likvidovat do běžného odpadu. A tím je šetrná k životnímu prostředí.

Můžeme tedy říci, že naše trubička je na trhu po všech stránkách jedinečná!

Alkoholtest naleznete v naší nabídce.

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.