Menopauza aneb jak na výpadek ženských hormonů i na jiné problémy s tím související

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Předem několik upozornění:
A) Je již k dispozici dostatek studií (nefinancovaných výrobci chemických „léků“)  které prokazují, že podávání jakýkoliv syntetických hormonů z dlouhodobého hlediska významně zvyšuje riziko vzniku rakoviny, nehledě i na jiná zdravotní rizika =  poškození jater, poškozování žilního systému, ale dokonce i poškozování  sluchu…

B) V menopauze klesá hladina ženských hormonů cca na 50 %. Daleko závažnější však může být nikoliv nedostatek hormonů, ale to, jakými metabolickými přeměnami dále procházejí. Některé z jejich derivátů (které si bohužel dokáže vytvořit ženský metabolismus sám o sobě) mohou totiž zvyšovat riziko rakoviny podobně jako zvenčí podávané chemické rádoby hormony vnucované oficiální medicínou.

Při ochraně před problémy v souvislosti s menopauzou často tedy postačí zabránit změně původně užitečných hormonů na jejich škodlivé příbuzné. Výzkum prokázal, že této změně například dokáže spolehlivě zabránit přírodní látka zvaná Indol-3-carbinol. Podrobnosti o ní můžete najít v tomto článku:

Indol-3-carbinol má navíc i řadu jiných preventivních a léčebných účinků (včetně protirakovinných) a stal se tak jednou z nejzajímavějších látek užívaných jako prevence různých zdravotních komplikací v menopauze. Mimo jiné je účinný i proti myomům a cystám.

Samozřejmě je potřebné zmínit se v souvislosti s menopauzou i o tzv. fytoestrogenech = dalších přírodních látkách, které dokáží v ženském organismu velmi jemně stimulovat příslušné buněčné receptory, čekající na hormonální podnět.

Jednou z nejlepších bylinek v tomto ohledu je ploštičník (cimicifuga racemoza), u kterého bohužel zmanipulované „kontrolní“ úřady v Evropské unii. Snížili povolenou denní dávku hluboko pod dosud běžně užívané a osvědčené množství, což je stejné jako by k oficiálnímu prodeji zakázali. Doufejme, že s rozpadem tohoto totalitního zřízení zmizí i tento nesmyslný zákaz Bruselu, který je proti zdravotním zájmům klientek.

Naštěstí jsou zde ještě i jiné přírodní produkty se solidním účinkem:

  • Wild Yam

Také produkt Pueraria lobata, extrakt z kořene se některým ženám osvědčuje při potížích s menopauzou. Prostě chce to zkoušet a hledat „ten svůj“ produkt – ale nenechat to jenom na něm!

POCENÍ

Mnohdy jsou návaly horka a potu způsobovány zvýšenou nerovnováhou neurovegetativní řídící soustavy, než ze samotného nedostatku ženských hormonů.

V takových případech se opakovaně osvědčil přírodní produkt s prastarou tradicí z čínské medicíny, který má navíc i celou řadu prokázaných účinků při zpomalování procesu stárnutí.

Při osteoporóze již vzniklé je lze také využít, ale pro jistotu již raději v kombinaci přírodních produktů, používaných při neobyčejně efektivní regenerační léčbě – viz článek zde:

Ukazuje se, že různé nepříjemné stavy návalů horka a pocení souvisí nejen s neurovegetativní labilitou, ale i s chronickým překyselením. Organismus na tuto metabolickou situaci začne být v menopauze mnohem citlivější.

Důležitá je každodenní péče o odkyselení organismu

Sumář informací a další odkazy k tématu najdete zde:

Odkyselovat bychom se měli úplně všichni – ti dosud zdraví i nemocní jakoukoliv chorobou.
Prakticky každé lidské tělo zápasí s překyselením – aniž by si to většina spoluobčanů uvědomovala. Na morové epidemie také dříve umíraly milióny lidí – dokud nepochopili, kde má tyto masové nemoci svůj původ. Totéž prozření čeká společnost i ohledně nespočtu nemocí z chronického překyselení organismu.

Proto každému (nemocnému i zdravému) doporučuji objednat si

  • Indikátorové pH papírky(5,0-9,0) 200 ks
  • pH  (alespoň dvě balení)-obsahuje proti jiným produktům menší a přiměřenější množství vápníku v podobě výborně vstřebatelného mléčnanu vápenatého. Navíc je zde vápník doprovázen dalšími zásadotvornými minerály. Proto bude mít větší šanci pomáhat všude, kde je ho potřeba, aniž by se vysrážel někde, kde být nemá. To občas hlásí zklamaní klienti – v jakém komerčním produktu dvojsečný vápník užívali a kde všude jim po takové „odborné léčbě“ zkalcifikoval (ledviny, velké cévy a vjednom případu také oční kapiláry)

Jak užívat pH:
Ideální je užívat jej individuálně a podle aktuálního měření pH moče s pomocí selektivních papírku – např. Indikátorové pH papírky (5,0-9,0) 200 ks, které jsou mnohem přesnější než obyčejné pH papírky co Vám sice nabídnou v každé lékárně, ale pro tyto účely jsou nevhodné. Když máte pH zřetelně pod 7, vypijte nápoj s jednou rozmíchanou lžičkou a za několik hodin si pH znovu zkontrolujte. Pokud dávka nestačila, možno opakovat až do 4 lžiček denně. Produkt s minerály by měl vždy být jen „třešničkou na dortu“, základem příjmu minerálů by mělo být velké množství zeleniny – včetně podceňovaných BRAMBOR (v jakékoliv úpravě, aby se Vám nepřejedly). Časem získáte praxi a budete schopni odhadnout, kolik pH Minerals přidat k tomu co jste za celý den snědli a jak dobře či špatně jste dýchali. Čím více jsme „hřešili“, tím větším počtem lžiček to včas kompenzovat.
Třeba s ním zapít jídlo, které má nedostatek minerálů a ohrožuje překyselením – např. většina obilnin a výrobků z nich.

Zásadotvorné minerály si nejčastěji přidávám do pití připraveného na noc. Ve spánku tělesná schránka některých lidí (včetně mé maličkosti) dýchá málo a povrchně a proto se nejvíce překyseluje. Podrobnosti v článku:

Co nejintenzivněji a nejčastěji se proto věnujme pomalému dýchání NA DORAZ – viz článek:

…………….

Od klientů mám také opakovaně potvrzeno, jaký (pro ně neuvěřitelný) efekt mívá detoxikační a zásadotvorné lakot-vegetariánské stravování. Jakmile se jejich dosud „nevyléčitelně“ nemocný organismus zbavil zhoubných purinových a jiných intoxikací z masa a ryb – zažívají doslova zázraky. Opravdu není dobře, když je lidské tělo hromadným hrobem zvířecích mrtvol.

Přechodem na bezmasou stravu mimo jiné mizí životní podmínky pro řadu střevních parazitů. Tělu se uleví od jejich toxinů, šířících se krevním oběhem do všech ostatních tkání.

Mé mnohaleté zkušenosti najdete zde: