Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Maytenus macrocarpa

10.11.2018
Bylinky

Maytenus macrocarpa, česky mayten velkoplodý, patří do rodu Maytenus. Je rozšířen zejména v oblasti Jižní Ameriky, zejména v Kolumbii, Peru nebo Ekvádoru. Obyvatelé těchto zemí pro něj mají řadu názvů, nejvíce se uvádí název chuchuhuasi. Je to strom dorůstající až výšky třiceti metrů. Má velmi tvrdou, červenohnědou kůru. Oválné a hladké listy jsou dlouhé až třicet centimetrů. Jeho květy jsou bílé a malé. Jako rostlinná droga se zpracovává kůra stromu. Dnes se dováží i do Evropy.

Z obsažených látek je možno uvést alkaloidy, triterpenoidy, katechiny, organické kyseliny, saponiny a další. Má řadu uváděných příznivých účinků na lidské zdraví. V jihoamerické tradiční medicíně se užívá při kloubních potížích (artróza, artritida, revma), na posílení imunity či při některých neurologických onemocněních (odborníci zvažují jeho využití jako doplněk léčby Parkinsonovy nemoci). Již dlouhodobě se používá při bolestech zad - právě domorodý název lze volně přeložit jako “chvějící se záda”. Vzhledem k obsaženým látkám (například epigallkatechiny) má i protizánětlivé působení, což se dá právě například využít i při již zmíněných zánětech kloubů (artritida).

 

Alkaloidy obsažené v kůře dokáží podle výsledků odborných studií snížit tvorbu enzymu proteinkinázy, který stojí za vznikem či zhoršením nemocí, jako je astma, atritida, kardiovaskulární onemocnění a další. Tyto alkaloidy mohou být také využity při boji proti nádorovým onemocněním. Kůra z maytenu se také podle tradiční místní medicíny využívá na podporu imunity, pro úpravu nepravidelného menstruačního cyklu, tlumení bolesti, na posílení nervového systému či jako tonikum. Připravuje se z něho odvar lahodné chuti, který je vhodný i pro celodenní pití zejména při chřipkách a nachlazeních.

 

Jako zajímavost lze uvést, že v oblastech, odkud pochází, je oblíben místními obyvateli jako afrodisiakum. Mohou ho užívat na podporu libida jak muži, tak ženy. Tato rostlinná droga není vhodná pro děti, těhotné a kojící ženy.

 

Celková nabídka přípravků obsahujících Maytenus macrocarpa.


Související články:
Maytenus ilicifolia - zelený poklad z Jižní Ameriky
Maca - podivuhodné afrodisiakum
Nepravidelná menstruace


10.11.2018
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Bylinky


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C

536,- Kč

536,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS