Léto skončilo, podzim začíná a s ním chřipky

podzim e1601638969161

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Zastánci přírodních postupů dají přednost 2000 let staré a osvědčené kombinaci bylin k posílení imunity před moderním postupem očkování protichřipkovou vakcínou. Zde nesmíme jmenovat název receptu.

Specifikum

Když se mění roční období, lidské tělo je náchylnější k virovým onemocněním. Dle průběhu tohoto roku to málem vypadá, že po zimě hned přišlo léto a po létu lze očekávat, že hned přijde zima. Od pradávna lidé hledali léčivou látku proti virům, až dnešní doba nám přinesla vysvětlení, proč takovou látku nelze najít. Původce nemoci je virus, který velmi pružně mění svou podobu na rozdíl od bakterie, takže my vlastně proti němu nemůžeme postavit antibiotikum, a dokonce ani vakcínu. Teoreticky ano. Vyrobíme vakcínu z vykultivovaného viru, ale než se tato vakcína dostane výrobním procesem k pacientovi, virus změní svou podobu a již je zcela jiný. Takže vakcína je 100% účinná jen tehdy, potkáme-li se s původním, nezměněným virem, z něhož byla vakcína vyrobena.


Hlavní strategie

Hlavní strategie protivirového boje tedy spočívá v posilování imunity organizmu, aby byl sám schopen se viru postavit. A nejdůležitější je, aby byl tento obranný postoj zaujat včas. Ve své praxi prosazuji, že ve střevu musí být symbióza, aby mohla imunita dobře fungovat.

K tomu máme vypracovaný systém probiotik a probiotik. A potom již uvedená kombinace bylin, již sestavili staří čínští lékaři, aby tak chránili své císaře. Tato receptura byla odhalena v jejich hrobce, vědci podle ní dodnes vyrábějí tento přírodní přípravek a potvrzuje se, že stále funguje a je nepostradatelným pomocníkem.

Součástí je kořen z echinacey – výtažek má imunostimulační aktivitu. Dále výtažky z listů rozmarýnu, jejichž silice vykazují protibakteriální a protiplísňovou aktivitu, dále yzop lékařský, ženšen, divizna, puchratka a další. Jako celek enormně posiluje nespecifickou i specifickou imunitu, stavy vyčerpání a oslabení organizmu. Pomáhá tělu překonávat výše zmíněné přechody biorytmů na jaře a na podzim. V létě zase pomáhá tělu proti alergiím.

Pomáhá v oblasti horních cest dýchacích, v oblasti zažívání, močových cest. Uplatňuje se u alergií a při stresových situacích. Jeho použití se vyplatí tehdy, když je podáváno včas. Prostředek má být doma připraven v lékárničce. Sáhneme pro něj hned při prvních projevech nemoci, již při prochlazení. Nebo dokonce preventivně v období epidemie. Užívají jej učitelé, lidé, kteří pracují s lidmi – všude, kde se roznáší kapénková infekce. Je vhodný pro oslabené lidi, rekonvalescenty, alergiky. Podává se při nemoci – v začátku i v době rekonvalescence.

Jako doplněk pro případ kašle lze přidat recept bylin, které zlepšují funkci dýchacího ústrojí, obsažené bylinky, lze vyhledat i v prastarých bylinářích jako léčivky. Aktivní složky křenu selského podporují zdraví dýchacího systému. Fenykl přispívá k uklidnění kašle při nachlazení a napomáhá odstranit chrapot. Je uklidňující pro ústa a hrdlo, jeho blahodárné účinky zasahují až do hltanu a k hlasivkám. Usnadňuje vykašlávání. Má silné antioxidační účinky a podporuje celkovou imunitu organizmu.

Jablečník obecný má příznivý vliv na udržení zdraví dýchacích cest. Je nepostradatelným pomocníkem při podráždění v krku a hltanu. Jeho účinky jsou zklidňující a příjemné pro hrdlo, hltan a hlasivky.