Kruhy pod očima z pohledu přírodní medicíny

cm kruhy pod ocima

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Kruhy a stíny pod očima mám celý život také. Léčba kruhů a stínů pod očima jen samotnými vnějšími prostředky má malou šanci být dostatečně účinná z jednoduchého důvodu – hlavní příčiny jsou uvnitř a žádný kosmetický prostředek nemá tu moc je odstranit. Navíc tyto příčiny nepoškozují jen pokožku pod okem ale doslova celého člověka – i proto je účelné snažit se odstranit příčiny a nikoliv jen lokální vnější následky.

Absolutně nejčastější příčinou stínů a kruhů pod očima jsou různé intoxikace (včetně překyselení) uvnitř organismu. Může být způsobené různými příčinami, hlavní z nich bývá současné „normální“ stravování. Kůže tuto situaci uvnitř organismu signalizuje navenek a „obětuje se“. Donekonečna se potom „léčit“ vnějšími prostředky lze jakkoliv, ale trvalé uzdravení přinese pouze odhalení a odstranění vnitřních souvislostí.

Článek k tomuto tématu najdete zde:

O ranních stínech pod očima po nevhodné večerní stravě píšu na konci článku:

Souvisí to s tím, že v noci nemají játra řešit trávení jakýchkoliv bílkovin, bez ohledu na to, jakého jsou původu. To je asi také důvod, proč řada lidí vnímá luštěniny k večeři jako příliš „těžké jídlo“, i když s nimi k obědu nemají žádný problém.

Od klientů mám opakovaně potvrzeno, jaký (pro ně neuvěřitelný) efekt pro tělesné i duševní zdraví a vitalitu může mít nejpřirozenější detoxikace organismu nekompromisním vyloučením všech mrtvol z jídelníčku. Jakmile se jejich dosud zdánlivě „nevyléčitelně“ nemocný organismus zbavil zhoubných purinových a jiných intoxikací z masa (včetně ryb), zažívají mnozí z nich doslova zázraky. Opravdu není dobře, když je lidské tělo hromadným hrobem zvířecích mrtvol.

Konzumace masa jen „výjimečně“ dramaticky sníží přímou intoxikaci z něj. To je logické. Horší je, že i tato jen sporadická konzumace bohužel dokáže udržet ve střevech spoustu hnilobných bakterií, parazitů a plísní a celá tahle nepřátelská armáda dnem i nocí nepřetržitě produkuje směs toxických zplodin. Pak už je to jen otázka času, kdy a kde se to projeví. Jedině ABSOLUTNĚ a doživotně bezmasým stravováním se tělu konečně uleví od jejich toxinů, šířících se krevním oběhem do všech ostatních tkání.

V dobách, kdy maso bylo jen výjimečně k nedělnímu obědu, byla rakovina vzácnou nemocí, dnes v ČR se už na zhoubné bujení léčí každý třetí člověk a každý čtvrtý na ni také nakonec zemře. Dříve se mnohem více umíralo na infekce z nedostatku hygieny a na nemoci související s nízkou životní úrovní.

Jaké přírodní produkty mohou pomoci k lepší a PRŮBĚŽNÉ detoxikaci

  • Tolice vojtěška
  • Šťáva z Aloe
    = oba produkty lze užívat současně, účinnost kombinace je vždy mnohem vyšší než podávání jen jednoho produktu.

Sumář informací a další odkazy k tématu chronické překyselení najdete zde:

Proto každému (nemocnému i zdravému) doporučuji objednat si to, co také sám používám pro své zdraví:

  • Indikátorové pH papírky (5,0-9,0) 200 ks
  • Mineraly (alespoň dvě balení) – obsahuje proti jiným produktům menší a přiměřenější množství vápníku v podobě výborně vstřebatelného mléčnanu vápenatého. Navíc je zde vápník doprovázen dalšími zásadotvornými minerály. Proto bude mít větší šanci pomáhat všude, kde je ho potřeba, aniž by se vysrážel někde, kde být nemá. To občas hlásí zklamaní klienti – v jakém komerčním produktu dvojsečný vápník užívali a kde všude jim po takové „odborné léčbě“ kalcifikoval (ledviny, velké cévy a v jednom případu také oční kapiláry). Jako zdroj vápníku jej preferuji před všemi tzv. „přírodními zdroji“, jako jsou vaječné skořápky, či korálový písek, protože ty mají vstřebatelnost naopak velice nízkou – vždy jde o nejhůře rozpustný CaCO3, chemicky stejný jako vápenec z kamenolomu.

Jak užívat mineraly?

Ideální je užívat jej v menším množství a především individuálně – podle aktuálního měření pH moče s pomocí selektivních papírku – např. Indikátorové pH papírky (5,0-9,0), které jsou mnohem přesnější než obyčejné pH papírky, co Vám sice nabídnou v každé lékárně, ale pro tyto účely jsou nevhodné. Když máte pH zřetelně pod 7, vypijte nápoj s jednou rozmíchanou lžičkou a za několik hodin si pH znovu zkontrolujte. Pokud dávka nestačila, možno opakovat až do 4 lžiček denně. Rozhodně nezačínat rovnou podle návodu na obalu – dávka 2×2 lžičky může být zbytečně vysoká a způsobovat řidší stolici.

Chronický nedostatek kyslíku také nápadně zhoršuje stav stínů pod očima. Co nejintenzivněji a nejčastěji se prosím věnujte pomalému dýchání NA DORAZ – viz článek:

Velká část problémů s pokožkou někdy bývá i v psychice, ale to není téma, na které jsou klienti vždy ochotni slyšet, přestože například veškeré autoimunitní nemoci (a nejen ty kožní) jsou psychosomatického původu.

Nikdy jsem nezapomněl na klientku, která mne v této mailové poradně vyhledala pro potíže s psychikou. Měla sice mimo jiné i dvacet let marně léčený ekzém a už jej považovala za neřešitelný. Proto jsme se jím nikterak nezabývali a klientka se na základě mých rad plně soustředila na přestavbu osobnosti. Po relativně krátké době došlo nejen k ústupu duševních potíží, ale k jejímu úžasu jako vedlejší bonus zmizel také „nevyléčitelný“ ekzém.

Momentálně se nejvíce soustřeďuji na další zdroj poškozování jemné pokožky pod očima – je to psychosomatická nerovnováha, o níž podrobněji informuji v článku:

Jejím vlivem v této oblasti vznikají křeče podkožních svalových mimických vláken a ničí pokožku nad nimi. Když jsem se naučil více vnímat signály vnitřních receptorů z této oblasti, otevřelo mi to další možnosti k vylepšování zdraví podle prastaré zkušenosti, že TĚLO JE OBRAZEM DUŠE. Zkuste totéž, a pokud se naučíte tyto signály z podkoží také vnímat, budete mít své vlastní znamenité vodítko ke sledování, čím vším ve své Duši si můžete zdraví zhoršovat, anebo naopak vylepšovat.

Naučit se být POZOROVATELEM vnitřních souvislostí otevírá cestu k napojování se na Kosmické Zdroje – podrobnosti najdete v tomto pracovním souboru různých poznámek:

Učenlivé Duše s jejich pomocí dosahovaly hned od počátku velmi pozoruhodných výsledků:

… a pozvolna přibývají další zkušenosti nových zájemců o „napojování“. Ukazují, že jdeme správnou cestou. Je to ten nejužitečnější koníček, jaký můžeme sami sobě dopřávat – a nejen pro naše zdraví.