Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Křemelina

21.04.2018
Křemelina

Křemelina je v současnosti jednou z novinek v oblasti přírodních přípravků. Je to vlastně nezpevněná, sypká hornina, která je tvořena zejména opálovými schránkami rozsivek (druh fosilních jednobuněčných řas). Proto je také někdy označována jako rozsivková zemina. Můžeme se setkat někdy i s názvem diatomit nebo diatomová zemina, podle výrazu diatom pro schránky rozsivek. V křemelině ještě můžeme najít jílové minerály, hlavně ilit a kaolinit.

Pokud někoho překvapuje, že tento produkt je určen, byť po zpracování, ke konzumaci, můžeme ho uklidnit. I když má určitá omezení pro některé zdravotní stavy, můžeme jej v přírodních přípravcích klidně užívat, dle doporučení výrobce. Ne všechny druhy křemeliny jsou vhodné ke konzumaci, ale ty vhodné najdeme právě v doplňcích stravy (používají se nejčistší formy křemeliny). Nesmí ji užívat astmatici (může po vdechnutí vyvolat astmatický záchvat), nesmí se (náhodou) dostat do očí (může způsobit suchost a záněty oka), rovněž ji nesmí užívat lidé s ledvinovým onemocněním a pacienti s alergií na křemík (event. další složky přípravku).

 

Jedná se o zdroj křemíku. Křemík je důležitý pro vstřebávání vápníku a jeho ukládání do kostí. Společně s hořčíkem je tak důležitý pro pevnost kostí. Přispívá rovněž k lepší pevnosti a pružnosti pojivových tkání (tedy kůže, vlasů a nehtů). Působí na snížení hladiny cholesterolu v krvi a může mít také příznivý vliv na srdce a krevní oběh. Křemík je také vhodným doplňkem léčby osteoporózy, kožních chorob, některých onemocnění močových cest, hemoroidů. Jeho užívání je všeobecně vhodné u starších osob a žen v období klimakteria.

 

Nedostatek křemíku zvyšuje riziko vzniku zlomenin kostí a vypadávání vlasů. Pokud nemáme dostatek křemíku, více se nám lámou nehty a vlasy a rovněž se hůře hojí rány. Kromě toho, samotná křemelina (v přírodních přípravcích!) působí i detoxikačně, protože vzhledem ke svému složení absorbuje toxiny, bakterie, jako například E. coli, viry, těžké kovy a jiné, čistí střevní stěnu a podle zkušenosti některých uživatelů také zlepšuje pohyby střev.

 

Celková nabídka přípravků obsahující křemelinu.


Související články:
Křemík
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Vápník


21.04.2018
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C

289,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS