Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Játra zaručují detoxikaci

11.03.2012
Játra zaručují detoxikaci Játra zaručují detoxikaci a vyloučení odpadních látek z těla ven v procesu biotransformace. Ta se uskutečňuje na membránách hladkého endoplazmatického retikula jaterních buněk. Je to soustava vzájemně propojených miniaturních membránových cisteren a kanálků. Endoplazmatické retikulum zvětšuje vnitřní povrch buňky, což má velký význam pro metabolické procesy. Rozlišujeme ER, na jehož vnějším povrchu jsou přisedlé ribozómy (drsné endoplazmatické retikulum), a ER bez ribozómů (hladké endoplazmatické retikulum).

Biotransformace se uskutečňuje ve dvou fázích. Nejprve se do molekuly zavedou reaktivní skupiny, například hydroxyskupiny, aminoskupiny, skupiny obsahující síru, a to se děje oxidací, redukcí nebo hydrolýzou. A ve druhé fázi jsou takto vzniklé molekuly připojovány k metabolitům, jež jsou tělu vlastní, například kyselina glukuronová, sulfátové skupiny, kyselina octová nebo aminokyseliny. Nejdůležitějšími enzymy jsou monooxygenázy a glukuronyltransferázy. Je vhodné vyzvednout nejdůležitější enzym pro biotransformaci a tím je cytochrom P-450.


Při onemocněních jater, jakými jsou například záněty jater nebo jaterní cirhóza, jsou poškozeny mechanizmy těchto enzymů, a tím vzniká hlavní problém s přeměnou a vylučováním jedů do žluči. Pokud člověk užívá syntetické léky, pak může vystoupit problém s vylučováním takových léků. Poločas rozpadu léčiv je prodloužen a hrozí otrava. Některé léky působí přímo a blokují tvorbu enzymů biotransformace, a to především zmíněného cytochromu P-450. Příkladem jsou některá hypnotika.Při metabolizmu látek vznikají rozkladové produkty, jejichž toxicita je větší než u výchozích produktů, což je nazýváno vnitřní otravou. Například metanol je toxický teprve potom, když se v játrech uskuteční jeho oxidace na formaldehyd.

Některé látky, jako jsou tetrachlormetan, paracetamol nebo toxické peptidy muchomůrek, způsobují během krátké doby u každé dávkově závislé osoby poškození jater. Často dochází k nepřímému poškození jater léčivy a tento jev je hodně podceňován: Metabolit se po biotransformaci naváže jako hapten (což je malá molekula) na bílkovinu, která je schopna vyvolat specifickou imunitní odpověď. Metabolit získá touto vazbou antigenní vlastnosti. Začnou se tvořit protilátky. A od toho okamžiku se chová jako časovaná bomba. Jakmile v budoucnu dostane tento člověk další dávku svého léku, může dojít nepředvídatelně k apoptóze (programované buněčné smrti) nebo nekróze jaterní buňky. Příkladem je opakovaná narkóza halotanem.Játra hrají klíčovou roli v metabolizmu hormonů, protože je přijímají za pomoci specifických receptorů a dále je zpracovávají a rozkládají. Tak jsou estrogeny, androgeny a kortikoidy v játrech spojovány s kyselinou glukuronovou nebo sulfátem a hormon tím ztrácí na své aktivitě. V játrech ztrácejí svou aktivitu také peptidové hormony, např. parathormon.Samostatnou kapitolu si zaslouží onemocnění jater způsobené alkoholem. Zde se spokojíme jen s konstatováním, že alkoholem je podmíněno 30 - 50% všech onemocnění jater.


O to více si pak v celostní medicíně ceníme přírodních látek z bylin, jmenujme tu benedikt lékařský, smetanku lékařskou, ostropestřec mariánský, nebo přírodního vitamínu C, vitaminu E či beta-karotenu, které podporují správné jaterní funkce, zasahují příznivě do metabolizmu jaterních buněk, podporují aktivitu výše popsaného cytochromu, tím vlastně pomáhají zlepšit detoxikační kapacitu jater a podporovat vylučování žluče a žaludeční šťávy. To všechno najdeme v produktu PROTECT  LIVER. Není divu, že je ordinován hepatology na podporu léčby jaterních onemocnění pacientů.Celková nabídka přípravků na očistu jater.


Související články:
Játra a jejich detoxikace
Je nejvyšší čas “vygruntovat” svá přetížená játra
Abeceda detoxikace podle MUDr. Josefa Jonáše - 5. část
Cirhóza
Jaterní odpad nezdetoxikovaný (JON) z dalšího úhlu pohledu
Chraňme si játra, život bez nich není možný
Bylinky a játra
Hepatoprotektiva z přírody – ochrana jaterních buněk


11.03.2012
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

680,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS