Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Jak zatočit s pocitem těžkých nohou?

04.06.2017
Nohy Míváte oteklé nohy a pocit, že vám do nich někdo vložil závaží? Na stehně se objevily další metličky drobných žilek, nebo dokonce nová křečová žíla? Nemůžete obout boty na podpatku, ba co hůř – když si obujete jakékoliv boty, raději je v práci ani nesundáváte, protože víte, že znovu nazout nepůjdou… Poznáváte se? Pak je tento článek přesně pro vás.

Pocit těžkých nohou

Pocit těžkých nohou trápí víc ženy než muže – uvádí se, že dokonce až třikrát častěji – a ještě častěji postihuje osoby vykonávající profese, které vyžadují dlouhé stání nebo sezení: prodavačky, kadeřnice, učitelky, zdravotní sestřičky, úřednice...

 

Tyto stavy jsou automaticky spojeny především s těhotenstvím, menopauzou a nadváhou. „Nohy jako konve“ však mohou mít i lidé bez zjevných zdravotních potíží. Zejména pak ti, kdo trpí hormonální nerovnováhou...

 

K projevům těžkých nohou patří především:

  • pnutí a otoky
  • bolesti, mravenčení, napětí
  • zvýšená tvorba žilek „metliček“ a sklon k tvorbě varixů

 

Příčinami těžkých nohou může být:

 

Pohyb je základ

Informace o prospěšnosti pohybu se na nás valí ze všech stran, a ani v tomto případě nebude pohyb stát v pozadí. Naopak. Pravidelný pohyb je základem pro dobrý metabolismus, správnou funkci lymfatického systému a prevencí vzniku cévních a dalších potíží. Nemusíte si hned běžet pro permanentku do fitness centra ani vykoupit obchod se sportovními potřebami. Nejlépe uděláte, když do svého života zařadíte pravidelnou a svižnou chůzi. Výborné je také plavání.

 

Nebuďte laxní

Každý chce být zdravý, krásný a úspěšný, ale když dojde na praxi, často selháváme. Zkuste se zamyslet nad svým životním stylem a zbavit se všeho, co vám neprospívá: kouření, alkohol, dlouhé vysedávání u televize nebo počítače, nadváha,...

 

Kvalitní obuv

Podle statistik nosí každá druhá žena špatnou velikost podprsenky. Ale víte, kolik lidí po celém světě – děti nevyjímaje – nosí nevhodnou obuv? Naprostým tabu by měly být vysoké podpatky (maximum je 3 až 5 cm) , balerínky, žabky a veškerá obuv, která nemá pevnou podrážku. I speciální ortopedická a zdravotní obuv může být krásná! Nezapomínejte ani na vhodné oblečení – tedy žádné upnuté džíny, neprodyšné materiály a cokoli, co vás škrtí.

 

Otužujte se!

Velikou službu svým nohám prokážete, když je při každém sprchování budete střídavě oplachovat teplou a studenou vodou. Vydržte alespoň jednu až čtyři minuty. Po sprše si na chvíli lehněte a nohy si opřete o stěnu nebo opěradlo sedačky. Jako bonus je můžete namazat speciálními mastičkami a krémy, které mají za úkol ulevit od pocitu těžkých nohou a pečovat o žíly.

 

Se sluncem opatrně

Chystáte se chytat bronz nebo si užít výletu za horkého letního počasí? Nezapomeňte se pravidelně osvěžovat (do rozprašovače můžete smíchat vodu s alpou, meduňkovým či mátovým olejíčkem), dělat si přestávky, svlažit se ve vodě nebo provést pár cviků na protažení nohou – zlepší se cirkulace krve a bude vám lépe.

 

Správná detoxikace

Pocit těžkých nohou má mnoho příčin. Je důležité najít tu pravou a začít ji řešit. K přesnému určení zdroje potíží báječně slouží metoda CIC, zaměřená na vyhledávání toxických ložisek v organismu. Tato zcela bezbolestná a fascinující metoda dokáže analyzovat každý milimetr lidského těla a nacházet v něm toxické zátěže, které zamezují správné funkci některých orgánů. Tyto zátěže jsou postupně nabourávány a tělo je vlastními silami odvádí z těla ven.

 

Celková nabídka přípravků Joalis.

Celková nabídka zdravotní obuvi.


Související články:
Otoky nohou
Otoky dolních končetin z pohledu přírodní medicíny
7 signálů, že ledviny nefungují, jak by měly
4+2 způsoby, jak rozproudit lymfu!
Otoky nohou v létě
Zatočte s letními potížemi!


04.06.2017
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Bylinky


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

373,- Kč

373,- Kč

373,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS