Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Hormonální nerovnováha jako faktor zkracující život

07.12.2007
Senioři

Hormony jsou buněční poslové virtuálně kontrolující všechny tělesné funkce, včetně našeho metabolismu a imunitního systému. Každý okamžik putují naší krví stovky hormonů, aby doručily mozku důležité zprávy. Spolu s věkem ale dochází k tomu, že hladina našich hormonů klesá a jako první příznaky tohoto stavu se objevují letargie a pokles vitality. Obnovení hormonální rovnováhy může tedy hrát důležitou roli v prevenci řady civilizačních chorob.

 

Upravení hladiny hormonů štítné žlázy a nadledvin např. příznivě ovlivní stavy vyčerpanosti a letargie, napomůže snížení nadměrné váhy a celkově pomůže lépe se vyrovnat se stresem.

 

Také problémy spojené s menopauzou a premenstruačním syndromem při správné funkci endokrinního systému po upravení hormonální hladiny vymizí, kromě toho dojde i k zlepšení sexuálních funkcí a paměti.

 

Skutečně rizikovým faktorem se ale stává příliš nízká hladina testosteronu vyskytující se u stárnoucích mužů.

 

Nízká hladina tohoto hormonu u mužů staršího věku totiž přispívá ke vzniku srdečních chorob a k větší mortalitě. Hladina hormonů u mužů se začíná měnit již krátce po třicítce, postupně dochází k jejich poklesu o 1-3% procenta ročně, okolo padesáti let se tento pokles posune až na 20% a v 80 letech činí zhruba 50%.

 

Pokles testosteronu se projevuje postupným snížením libida, ubýváním svalové hmoty, řídnutím kostí, rostoucí obezitou, úbytkem energie, zvýšenou podrážděností a insulinovou resistencí.

 


Výsledky výzkumů z června 2006 uvedené v americkém časopise Circulation magazine (vychází pod American Heart Association), prokázaly souvislost mezi poklesem určitých anabolických hormonů v mužském těle a výskytem chronického selhání srdce.

 

Testům se podrobilo 574 mužů a výsledky ukázaly, že muži s kardiovaskulárními problémy měli minimálně o 10 procent nižší hladinu hormonů než jejich zdraví vrstevníci.

 

V případě starších generací se v takové situaci volí vhodná náhrada testosteronu na přírodní bázi, řešením problému ale nemusí být pouhé suplementování testosteronu, nebo jeho přidávání do organismu. Už v rozmezí od 30 do 50 let totiž u některých mužů dochází ke zpomalení nebo úplnému zastavení produkce hormonů hypofýzy, v důsledku čehož varlata nedostávají signál potřebný k produkci testosteronu.

 

Chyba je tedy ve fungování systému a pokud ji chceme odstranit, samotné přidávání testosteronu nestačí a rozhodně není spásným východiskem. Je potřeba stimulovat hypofýzu, popřípadě léčbu vhodně nakombinovat. Nejšetrnějším a nejúčinnějším způsobem je pak zvolení vhodných přírodních preparátů.

 

Celková nabídka přípravků pro sex.


07.12.2007
další články v rubrice: Prevence


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS